Цветове в косите – тенденции есен/зима 2014-15

Цветове в косите – тенденции есен/зима 2014-15

Палитра в косите. Така можем да опишем цветовете...

Съвети и задачи за градинаря през есента

Съвети и задачи за градинаря през есента

Това, че топлите и слънчеви дни са на свършване,...

Врастнал нокът

Врастнал нокът

Врастналият нокът е проблем, от който се...

Болна по време на бременност

Болна по време на бременност

Колкото и да се пазите, не винаги настинките и...

Парижката опера изгонила жена със забулено лице

Парижката опера изгонила жена със забулено лице

Парижката опера поискала от зрителка със...

Съобщиха кога ще се роди второто кралско бебе

Съобщиха кога ще се роди второто кралско бебе

Кейт Мидълтен и принц Уилям очакват второто си...

Модератори: RamboSilek, Rama

Мнениеот rall » 28 Фев 2008, 20:45

Здравейте! От 5 години съм на различни антидепресанти сега последният ми е ципралекс и се надявам скоро да го спирам,но от както ги пия напълнях неимоверно много.Псито каза че е от тях и да съм минела на диета.Така и правя но ефект няма
Аватар
rall
нов

Мнениеот Marmaid » 28 Фев 2008, 22:25

Аз пък отслабнах 5-6 килца. :shock:
Щастието е в голяма степен самоделно.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот alex78 » 29 Фев 2008, 08:58

Аз от антидепресантите напълнях с 35 кг и бях на диета -свалих 12 кг.Сега пак съм малко депресирана и увеличихме антидепресанта и пак започвам да качвам килограми!
Най-силен е този,който се владее !
Аватар
alex78
нов

Мнениеот янушка » 29 Фев 2008, 09:07

Аз също качих около 30 кг.,но след спирането на антидепресантите си върнах старите форми.Но от две години насам пак започнах да наддавам и никакви диети не помагат.
Аватар
янушка
вътрешен човек

Мнениеот Sofia » 29 Фев 2008, 09:45

Аз напълнях с 10 кг. След спирането им не отслабнах. Спортувам, но резултат няма :( . Сега се моля да не качвам повече! :pray: Мисля, че с повече физическа активност мога да ги задържа :pray:
Аватар
Sofia
вътрешен човек

Мнениеот кики » 29 Фев 2008, 10:47

аз качих 4 за 3 месеца, засега съм свалила само 1,5 кг, много зле ми се отразиха тия лекарства :? надявам се да отслабна скоро, полагам усилия, защото това с напълняването много ме потиска. най - щастлива съм била като слаба, просто съм била уравновесена и не съм яла на нервна почва :D
Аватар
кики
наш човек

Мнениеот Раче » 29 Фев 2008, 11:23

Аз като Мармейд отслабвам много от антидепресантите.Свалила съм 6-7 кг и се надявам да не свалям повече,че съвсем ще изчезна!!!
Аватар
Раче
наш човек

Мнениеот vaya » 29 Фев 2008, 11:46

аз първо бях свалила доста .. след това от комбинацията антидепресанти+ противозачатъчни бях качила за 6 месеца - 20 кг .. свалих ги месец след спирането на хапчетата .. както се появиха така се и стопиха .. в момента крепя някакви горе-долу нормални килограми ... въпреки, че още ме oбиждат на "анорексичка" :)
Последна промяна vaya на 04 Дек 2012, 11:26, променена общо 1 път
When you truly believe, the dreams become reality.
Аватар
vaya
наш човек

Мнениеот Kleopatra » 02 Мар 2008, 10:04

И аз качих към 10-12 кг. но имах нужда понеже бях много слаба сега съм 54 точно толкова трябва да бъда :wink:
Любовта е отрова,но защо сме готови да я пием отново, и отново,и отново?
Аватар
Kleopatra
приятел

Мнениеот Mia » 04 Мар 2008, 14:28

Искам да ви споделя как аз отслабвам
Аз също напълнях от антидепресанта и това още повече те смачква.
Физическа активност... ТВЪРДО ДА! И то не толкова заради отслабването, а заради невероятно положителното въздействие на спорта върху психиката.
От скоро започнах една \"диета\" (до сега никога не съм правила диети и мнението ми е, че човек просто трябва да внимава и да се ограничава, НО...) или по-скоро един режим на някакву френски доктор Пиер Дюкан. Резултатът е невероятен!!! Килограмите се топят, а не се ограничавам кой знае колко много. Не искам да звучи като реклама, но реших да споделя с вас.
Ето тук може да получите повече инфо за режима:

http://amber-bg.com/forums/index.php?topic=1041.0

Целувки на всички! Пролетта и на мен ми действа малко потискащо....имах даже нещо като криза, но не искам да и обръщам внимание.
Аватар
Mia
кандидат

Мнениеот kalia77 » 27 Мар 2008, 10:38

Аз напълнях около 5 кг-от 51 на 56, сега съм 54 кг, след като съм на минимална доза.
Но тъй като съм 176 см, пак си изглеждам добре.
Напълно споделям мнението, че за хората, страдащи от депресия, напълняването води до още по-големи депресивни състояния.
Напълняването ми си беше напълно разбираемо, тъй като спрян интензивната си работа, секса също, цигарите.
Откакто започнах работа и пак пропуших, а с фитнес се занимвам, посвалих няк. кг.
Сега като дойде лятото се надявам да отслабна още.
Някой знае ли защо така се напълнява от всички психотропни медикаменти-в смисъл, какво е медицинското обяснение?
Аватар
kalia77
нов

Мнениеот thedreamer » 27 Мар 2008, 13:12

Реших да се включа и в тази тема защото и аз съм от тези които качват безпричинно килограми- почти не ям, какви ли не диети пазих, ходих и на диетолози и никои не ми дава ясен отговор. Оказа се че и с хормоните не съм много в час. От 2 години съм с хиперандрогемия ( повишен тестостерон ), оказа се сега че съм и с проблеми с ЛХ и ФСх, с прогестерона също, така и не си разбрах тоцхната диагноза то тези лекари нищо не ти обясняват като хората ( освен Псито ми де:). Така че сега съм и на Ясмин 3 мес. + още 2 ( Глюкофаж и Вероспирон ).
И да ви кажа писнало ми е - за последните 2.5к качих повече от 15кг и няма никакъв изглед да ги сваля.
Не ми се ходи да спортувам защото нямам никакви сили и енергия за това, плюс това ендокринолога ми каза че с тези хормони няма да мога да отслабна.

И така имам чувството че на 26 съм една развалина :(((
Life is a painfull experience. Enjoy it whenever u can !
Аватар
thedreamer
нов

Мнениеот alex78 » 27 Мар 2008, 16:35

Аз от антидепресантите качих 35 кг и от 55 кг станах 90 кг.След диета ги свалих на 78кг,но нещо не се чувствах добре и сега не съм на диета и пак започнах да ги качвам.
Най-силен е този,който се владее !
Аватар
alex78
нов

Мнениеот asoamore » 27 Мар 2008, 20:39

Аз от ципралекса преди няколко години от 65 станах 81кг :shock: .Сега пак съм понапълняла с около 5,6 кг и всички ме подпитват дали не съм бременна :? .Пси-то ми беше казало,че от ципралекса се отслабвало :shock: ,явно при всеки е различно.
Да се изсуши една сълза се иска повече доблест, отколкото да се пролее море от кръв.
asoamore
приятел

Мнениеот buatabg » 28 Мар 2008, 06:32

само напред
супер екип сте розали
buatabg
нов

Мнениеот дива » 28 Мар 2008, 09:56

Аз също бях качила много,пиех Ксетанор,но от септември го смених с френския му заместител Сероксат и започнах разделно хранене и от тогава/за 6 мес./ съм свалила 13 кг. и сега продължавам разделно,на мен ми допада и съм много доволна и като че ли не е чак толкова трудно.
Аватар
дива
кандидат

Мнениеот it's me » 28 Мар 2008, 12:47

От един асистент по биохимия съм запомнил, че от Золофт и Паксил се качват килограми, а от Прозак - се свалят. Ама защо, така и не намери време да ни обясни. :D
it's me
нов

Мнениеот кики » 28 Мар 2008, 13:01

много е различно при всеки, аз от ксетанор качих , а други са отслабнали много. всеки организъм е индивидуален, о е факт, че масово от антидепресантите се пълнее
Аватар
кики
наш човек

Мнениеот smile_04 » 28 Мар 2008, 14:16

kalia77 написа:Аз напълнях около 5 кг-от 51 на 56, сега съм 54 кг, след като съм на минимална доза.
Но тъй като съм 176 см, пак си изглеждам добре.
Напълно споделям мнението, че за хората, страдащи от депресия, напълняването води до още по-големи депресивни състояния.
Напълняването ми си беше напълно разбираемо, тъй като спрян интензивната си работа, секса също, цигарите.
Откакто започнах работа и пак пропуших, а с фитнес се занимвам, посвалих няк. кг.
Сега като дойде лятото се надявам да отслабна още.
Някой знае ли защо така се напълнява от всички психотропни медикаменти-в смисъл, какво е медицинското обяснение?

http://www.psihichnozdrave.com/download ... ffects.pdf
Тук има информация за страничните ефекти като цяло.., сравнително добре е обяснено
Аватар
smile_04
приятел

Мнениеот Eva_88 » 03 Апр 2008, 09:29

В краткосрочен план някои хора отслабват когато първоначално започнат да приемат антидепресанти, в дългосрочен план обаче ефектът е точно обратен като най-много килограми се качват от пароксетин /търговски имена Сероксат, Пароксат и др./
Когато Прозак излиза на пазара се рекламира като средство за отслабване, но след продължителен прием /повече от три месеца/ хората започват да трупат килограми.
Антидепресантите от групата на SSRI са сходни помежду си, разликите са най-вече в страничните ефекти поради различното влияние, което всеки един има върху чернодробните ензими. Най-вероятно по този начин влияят различно на метаболизма, следователно без да се променя начинът на хранене или активността се променя теглото. При много хора обаче се появява ненаситен апетит за въглехидрати, което също може да бъде причина за напълняване.
Диетите са най-безполезното нещо, защото допълнително намаляват нивото на метаболизма. Така само се постига омагьосан кръг – човек се чувства зле заради килограмите, самочувствието му никакво го няма, пази диета а резултати никакви, започва да се чувства като пълен провал и търси утеха в храната. Най-логичното би било да се положат някакви усилия за повишаване на физическата активност и да се стремим към балансирано хранене или да се самоуспокоим, че най-често след спирането на антидепресантите хората възвръщат нормалното си тегло.

it's me написа:От един асистент по биохимия съм запомнил, че от Золофт и Паксил се качват килограми, а от Прозак - се свалят. Ама защо, така и не намери време да ни обясни. :D

Възможно е да е имал предвид, че флувоксаминът и пароксетинът имат седетивен и астеничен ефект, докато флуоксетинът и сертралинът имат активиращо влияние.
Eva_88
вътрешен човек

Мнениеот кики » 03 Апр 2008, 09:45

много добре казано ,Ева :D аз от пароксетин качих 4 кг за 3 месеца, какво ли щеше да стане, ако бях продължила :roll: :lol:
Аватар
кики
наш човек

Мнениеот Sofia » 03 Апр 2008, 10:00

Eva_88 написа:Когато Прозак излиза на пазара се рекламира като средство за отслабване, но след продължителен прием /повече от три месеца/ хората започват да трупат килограми.

Диетите са най-безполезното нещо, защото допълнително намаляват нивото на метаболизма. Така само се постига омагьосан кръг – човек се чувства зле заради килограмите, самочувствието му никакво го няма, пази диета а резултати никакви, започва да се чувства като пълен провал и търси утеха в храната. Най-логичното би било да се положат някакви усилия за повишаване на физическата активност и да се стремим към балансирано хранене или да се самоуспокоим, че най-често след спирането на антидепресантите хората възвръщат нормалното си тегло.

Ева, чудесно си го написала и обяснила. Поздравления!

За прозак (биозак в български вариант): Наистина в краткосрочен план отслабнах без проблем с 3 кг, но след това качих 8.
Аватар
Sofia
вътрешен човек

Мнениеот дива » 03 Апр 2008, 10:31

Е добре,как ще обясните факта,че аз пия Сероксат,а с диета отслабнах 13 кг.
Аватар
дива
кандидат

Мнениеот Sofia » 03 Апр 2008, 10:54

дива написа:Е добре,как ще обясните факта,че аз пия Сероксат,а с диета отслабнах 13 кг.

А ти имаш ли хипофункция на щитовидната жлеза или друг здравословен проблем, който забавя метаболизма?

Ако нямаш - твоята е лесна :) , с диета ще отслабнеш, но ако имаш метаболитен проблем + антидепресанти - тогава и Господ не може да ти помогне да отслабнеш.
Аватар
Sofia
вътрешен човек

Мнениеот кики » 03 Апр 2008, 11:16

аз пък почнах като змей да ям от тия лекарства, не можех да се спра :lol:
повечето хора напълняват от тях, а Дива ти, е възможно да имаш много добър метаболизъм, някои хора колкото и да ядат не пълнеят, може ти от хапчетата да си напълняла, но пък диетата да ти е достатъчна за твоя организъм. като цяло е много индивидуално кой колко качва и как и дали сваля кг
Аватар
кики
наш човек

Следваща

Начало  • Назад към Паническо разстройство