По-млади с биоревитализация

По-млади с биоревитализация

Биоревитализацията е съвременен метод, с който...

Как Гуен Стефани отслабна за 8 седмици?

Как Гуен Стефани отслабна за 8 седмици?

Само 8 седмици след раждането на сина си Аполо...

Болести, пренасяни от насекоми

Болести, пренасяни от насекоми

Лятото е сезонът на ужилванията и ухапванията от...

Мебели за малък дом

Мебели за малък дом

Малкият дом е уютен и симпатичен, а с правилното...

Индийка уби леопард със сърп

Индийка уби леопард със сърп

Индийска жена на 56 г. влязла в сражение с леопард,...

Серия от трусове при вулканите в Исландия

Серия от трусове при вулканите в Исландия

Най-малко два труса с магнитуд над и около 5...

Модератор: Rama

Мнениеот BabyLove » 01 Май 2008, 14:34

Здравейте ! :D Реших да пусна тема , в която всички които са били бременни да споделят какви промени в тялото са има ли и какви боли и т.н. в началото на бременноста. Смятам че ще е полезна информация ... :)
В любовта трябва да търсим човек, който ни прави щастливи и доволни от живота, благодарни, че сме го срещнали и че ни дарява с толкова любов. Всеки друг е просто изпитание към истинската ни половинка.
Аватар
BabyLove
наш човек

Мнениеот Нев5 » 01 Май 2008, 16:11

Аз нямах никакви признаци,че съм бременна.Нито ми се гадеше и повръщаше,нито ми се ядеше повече от преди,гърдите ми не бяха болезнени,нищо!Единствената разлика беше,че не ми дойде навреме,цикълът ми е доста точен, винаги ми идва 3-4 дена преди датата от миналия месец.Това ми показа,че нещо се е случило и не е наред :D .
Аватар
Нев5
наш човек

Мнениеот Svetleto:) » 01 Май 2008, 16:58

Аз също нямах никакви признаци-мога да кажа че просто знаех и усещах че чакам бебе. Започнах да усещам напрежение в гърдите към края на 2-я месец.Нито ми се е гадило нито съм повръщала,ставаше ми гадничко единствено от един от парфюмите ма мъжа ми,остава ми още един месец и се надявам бремеността ми да си остане така спокойна до края,но при всяка жена е различно.
Бъди себе си-другите са достатъчно много
Аватар
Svetleto:)
нов

Мнениеот lucky_to » 01 Май 2008, 17:42

Първи признаци на бременност

Симптомите на бременността са различни за всяка жена и за всяка бременност, но все пак един от най-важните признаци, че ще ставате майка е закъснението или липсата на менструацията.
Познаването на симптомите на бременността е важно, защото всеки един симптом може да бъде свързан с други фактори, които са различни от бременност.

Някои жени усещат симптоми на бременност в рамките на седмицата на зачеване. За други признаци и сигнали на бременност могат да се развият чак след няколко седмици или да отсъстват нацяло. Ако никога не сте била бременна си е истинско предизвикателство да откривaте тези сигнали на Вашето тяло. Тези жени, които са раждали, инстинктивно разбират, че носят в себе си нов живот.
Някои момичета толкова много искат да забременеят, че когато разберат за какви сигнали на тялото си да следят, започват да бъркат обикновенни болки в стомаха със сутрешно гадене и неразположение и други грешки, които не означават абсолютно нищо. Други жени подминават симптомите, смятайки ги за грип или нормална настинка и не се притесняват.

По-голямата част от жените не разбират, че са бременни докато не пропуснат цикъла си, а те са вече в края на първия месец от бременността.

Някои от най-често срещаните симптоми на ранната бременност:

Зацапване при имплантацията (вгнездяването)
Кървенето при имплантацията (вгнездяването) на оплодената яйцеклетка е най-ранно проявяващия се симптом за бременност. Около осем дни след зачеването ембрионът се имплантира в маточната стена. При някои жени се получава леко ръждиво зацапване, както и лека тъпа болка ниско в коремната област.

Други възможни обяснения: Действителна менструация, промяна на менструацията, прием на някои лекарства, инфекция, прокървяване в резултат от протриване при полов акт и други причини.

Закъснение на менструацията
Закъсняването или липсата на менструалния период е най-популярния и общоприет симптом за бременност, който е причината жените да направят теста за бременност и да посетят своя гинеколог. Когато забременеете, следващата Ви менструация по правило няма да настъпи. Някои жени кървят по време на бременност, но обикновено това кръвотечение е по-кратко и по-светло, отколкото при нормалната менструация. Ако сега сте спрели противозачатачните хапчета и Вашият период закъснява, изчакайте поне една седмица преди да направите домашен тест за бременност, тъй като може да отнеме малко време за да се нормализира цикъла ви.

Други възможни обяснения: Прекомерно отслабване, изтощение и преумора, хормонални проблеми, напрежение, стрес, при прием на някои лекарства, кърмене и много други причини.

Подути, напрегнати, чувствителни или болезнени гърди
Подутите и чувствителни гърди са симптом на бременността, който може да се прояви най-рано от една до две седмици след зачеването. Жените могат да забележат промяна в гърдите си като чувствителност при докосване, болка или подуване.

Други възможни обяснения: Промяна в нивата на хормоните, лекарства, наближаваща менструация (ПМС) също може да предизвика подуване и повишена чувствителност на гърдите, както и други разнообразни причини.

Изтощение и повишена умора
Чувството за изтощение и повече умора е симптом, който може да започне най-рано една седмица след зачеването. Много жени се чувстват отпаднали и сънливи.

Други възможни обяснения: Стрес, преумора, депресия, обща настинка или грип, друго заболяване също може да доведе до чувство на изтощение и преумора.

Сутрешно гадене и повръщане
Този добре познат симптом на бременността често се проявява между втората и осмата седмица от зачеването. Някои жени са късметлийки и не изпитват това сутрешно неразположение, докато други се чувстват по този начин почти през цялата си бременност. Една жена може да има сутрешно гадене в началото на бременността, друга може да получи този признак в края на бременността, докато трета - въобще да не го получи. Сутрешното неразположение наистина обърква жените, защото то не винаги се проявява само сутрин. Може цял ден да се чувствате добре и точно преди лягане да почувствате гадене, а може това да се случи по обед, след обед или по всяко време на деня.
Не би трябвало да е проблем установяването на сутрешното гадене. Вие може да чувствате гадене при вида, мириса или мисълта за храна. При някои жени се проявява силна непоносимост към някои видове миризми.

Други възможни обяснения: Хранително отравяне, стрес, други стомашни разстройства могат също да причинят усещания на гадене и повръщане и много други причини.

Болки в кръста
Болки ниско долу в кръста могат да бъдат симптом, който се проявява през ранната бременност, обаче в повечето случаи тъпа болка в кръста се изпитва през цялото време на бременността.

Други възможни обяснения: Наближаваща менструация, стрес, проблеми с кръста, физическо и нервно напрягане много други причини.

Главоболие
Внезапното повишаване на хормоналните нива във Вашето тяло може да причини главоболие през ранните седмици на бременността.

Други възможни обяснения: Дехидратация, наближаваща менструация, преумора на очите и много други причини.

Често уриниране
Около 6-8 седмици след зачеването можете да забележите, че посещавате много по-често от преди тоалетната. Това също е един от признаците на бременност.

Други възможни обяснения: Възпаления на пикочната система, диабет, повишен прием на течности, прием на диуретици и много други причини.

Потъмняване на ареолите на гърдите
При бременност кожата около Вашите зърна на гърдите може да потъмнее.

Други възможни обяснения: Промяна в хормоналните нива, която не е свързана с бременност, остатъчен ефект от предишна бременност или други причини.

Повишен апетит
Всеки човек понякога изпитва силен апетит към храна. Когато сте бременна апетита се засилва и се проявява по-често. Може по някога да ви се дояде силно нещо, което по принцип не обичате или странна комбинация, като сандвич с течен шоколад например. Това може да продължи през цялата бременност.

Други възможни обяснения: Нискокалоричен хранителен режим, недостиг на някои хранителни вещества, стрес, депресия, настъпваща менструация и много други причини.

Емоционални промени
Емоционалните промени ще се появят, когато хормоните ви започнат да се променят, за да задоволят, както нуждите на вашето тяло, така и тези на бебето. По това време ще станете по-чувствителна и лесно ще се разстройвате. Сутрин може да се събудите на върха на света и след половин час може да бъдете обляна в сълзи и то без причина. Емоционалните промени са нормални и полезни, тъй като спомагат за освобождаване от стреса. Не се изненадвайте, ако се чувствате добре и в следващата минута ви се иска да крещите по някого или просто да се разплачете без причина. Някой жени има разстроен и неспокоен сън.
I believe whatever doesn`t kill you, simply makes you stranger.

Изображение
Аватар
lucky_to
наш човек

Мнениеот sweet_escape76 » 01 Май 2008, 20:23

Честно казано нямах абсолютно никаква идея ,че съм бременна.не се пазехме и искахме бебче ,но си бяхме казали ,когато ,тогава.По спомени нито имах по-голям апетит,нито бях качила килограми ,нито имах някакво усещане .Две неща имаше които си бяха в реда на нещата :боляха ме гардите и има болки в корема ,абсолютно същите като предменструалните ,но аз така и така си чаках цикъла ,така че нито за мих не се усъмних.Вече когато минаха две седмици и цикълът ми,който е абсолютно редовен не дойде ,направих теста и ......се оказа ,че със съпруга ми ще ставаме родители :lol:
Аватар
sweet_escape76
наш човек

Мнениеот the_empress » 02 Май 2008, 10:42

Аз също нямах абсолютно никакви признаци за бременост, дори и гърдите не ме боляха.Единственото, което ме накара да се усъмня беше липсата на менструация, която за мен е точна като часовник. Но за всеки един човек е строго индивидуално.
Аватар
the_empress
нов

Мнениеот afize » 02 Май 2008, 12:46

Zdraverjte,

moge li da ti idva vseki mesec i da si bremenna?
kakvi sa priznacite na cvetnata bremennost?
Аватар
afize
нов

Мнениеот kato_slantse » 03 Май 2008, 09:08

Моите признаци първия месец бяха, че липсваше цикъл и имах вълчи апетит, а по принцип съм стояла гладна с дни, ей така профилактично, без проблем :D После започнаха да ми се наливат гърдите, рядко корем ме е болял. Сега вече имим и леко коремче, в края на 3 месец. И много се кефя че ям за трима едва ли не и не съм мръднала и грам.
Babylove, а ти защо питаш - от любопитство или с повод :wink:
А да имаш цикъл и да си бременна съм чувала, че може да е само първите 3-4 месеца и то кървенето е много оскъдно, а не обилно както при редовната менструация. Даже някъде четох, че в медицината няма понятие като цветна бременност, ами кървенето говори за проблем.
Аватар
kato_slantse
кандидат

Мнениеот BabyLove » 03 Май 2008, 10:03

kato_slantse написа:Babylove, а ти защо питаш - от любопитство или с повод :wink:

Ами от любопитство пък и тая информация може да е полезна за някой :)
В любовта трябва да търсим човек, който ни прави щастливи и доволни от живота, благодарни, че сме го срещнали и че ни дарява с толкова любов. Всеки друг е просто изпитание към истинската ни половинка.
Аватар
BabyLove
наш човек

Мнениеот margo_s » 03 Май 2008, 12:28

Ако на мен някой ми беше казал че разликата между ПМС и бременност е умората щеше да ми спести много глупости. Около 2 седмици преди датата на цикъла ми почнах да се уморявам - постоянно ми се спеше. И понеже беше януари си помислих че е настинка или грип. Отидох при личната ми лекарка и тя ми даде антибиотици, слаби, ама антибиотици. И след 3 седмици като разбрах че всъщност съм бременна какъв страх брах заради тези хапчета само аз си знам. Слава богу, 3 месеца минаха, бебето го гледаха няколко пъти и сега вече съм спокойна. Та общо взето разликите между ПМС и бременност май са умората и честото уриниране. После като ти закъснее вече е ясно
Аватар
margo_s
кандидат

Мнениеот Хубава жена » 04 Май 2008, 18:51

Ами симптомите наистина са сходни с тези на ПМС.Корема ме болеше ниско долу,гърдите ми се уголемиха-все симптоми като преди цикъл.Само дето не ми дойде. :lol: Бях на работа и умирах за сън.Заспивах на бюрото и си мислех,че не ми се е спяло така от средното училище сутрин по чиновете. :lol: Така 3,4 дена,сутрин след баня докато си сушах косата със сешоара ми ставаше усилно от топлото.Да не говорим,че се събуждах и вече бях гладна.Едва тия дни ми се приповръща,ама така и не върнах. :lol:
Аватар
Хубава жена
приятел

Мнениеот Tonita » 04 Май 2008, 20:01

Моите симптоми бяха като тези на ПМС и тези на депресията .
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Алис » 06 Май 2008, 11:56

Tonita написа:Моите симптоми бяха като тези на ПМС и тези на депресията .

И при мен първите 3 месеца бяха свързани с настроения,близки до депресията,даже помислих,че се връща,но ми казаха,че е от състоянието и в четвъртия всичко се замени от прилив на енергия и ентусиазъм.Неразположенията са преходни,не унивайте!
Аватар
Алис
наш човек

Мнениеот Rosi0000 » 04 Юни 2014, 15:57

Здравеите етоя и моята история преди 3 години разбрах че имам кисти и на двата яшника и висок пролактин след далго време ходене по маките и смяна на много лекари се излекувах цикала ми беше много не редовен но от година някаде сава на бога сам добре.От скоро сам в чуйбина и не сам имала проблеми с цикала но сега отново ми закаснява близо с 2 седмици направих си тест за бременост и имаше втора едвам забелейима чертичка дори си помислих че си ваобразявам но майа ми потварди и ето днес след 2 седмици още нямам цикал имам болки в десния яшник от време на време гарба ме боли дори и в момента гардите ми са чуствителни а зарната са ми изпакнали дори незнам какво става с мен страх ме е да не би да се разболявам пак.По повод че сам в чуйбина не мога да хукна по лекари но ще си повторя теста и дано бебо да се е получил,искам да помоля ако някои от вас се е сбалскал с нещо подобно нека да ми пише защото незнам какво да правя вече [url][img][*][url][/url][/img][/url]
Rosi0000
нов

Мнениеот Викторияreal » 05 Юни 2014, 20:15

иди на лекар
Аватар
Викторияreal
наш човек

Начало  • Назад към Бременност и раждане