Съвети за трайни букли

Съвети за трайни букли

Къдравата коса и женствените букли са сред...

Украса с коледни лампички

Украса с коледни лампички

За да се настроите на коледна вълна и да...

Предложения за Коледа от Marks & Spencer

Предложения за Коледа от Marks & Spencer

Българите купуват официалното си облекло в...

5 симптома, че ви липсва сън

5 симптома, че ви липсва сън

Тялото ни дава много сигнали, че сме изморени, но...

Боровинките намаляват последиците от нездравословната диета

Боровинките намаляват последиците от нездравословната диета

Шепа боровинки на ден може да ви помогне да...

Мъж напълни буркан с 365 любовни писма за любимата си

Мъж напълни буркан с 365 любовни писма за любимата си

Ирландец бил толкова решен да изрази чувствата...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот Seagul » 05 Юни 2008, 13:48

Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж

Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Обезсоляване на маста:Взима се известно количество мас (например 1 чаена чаша) и се слага в съд с повече вода.Слага се да заври и се засичат 30 мин. след завирането.Изчаква се да изстине хубаво,така че маста отново да се втвърди и се събира с лъжица - самата мас остава като капак върху водата.Събраната мас е вече съвсем обезсолена,защото всичката сол е останала във водата!
Преди маската маста се разтапя на котлон за по-лесно нанасяне.

Публикувана от: .:::Believe in Me:::. на 10/03/2008 (тук)

Вариации:

"Ако под "овча маска" се има предвид маската с Тривитаминол /Виалитон е търговското му наименование/ ето какво мога да споделя - приготвям я по следния начин: в порцеланов съд слагам 2 чаени лъжички от готова маска за коса /в момента ползвам тази на Miosotis с плацента и костен мозък/, 2 чаени лъжички от Тривитаминола, чист хинин на прах /количество на върха на ножа/ и малко шампоан за по-лесно измиване. Втривам в коренита на косата и завивам с найлон и кърпа или хавлия, стоя с маската минимум 2 часа и измивам косата по обичайния начин. Доволна съм от резултата - преборих се с косопада /слава богу при мен е сезонен/, косата расте бързо /за радост на фризьорката ми Laughing /, става лъскава и обемна. Щях да забравя да напиша, че с клечка за уши, натопена в тривитаминола си мажа и миглите - още не опират в тавана, но са по-здрави и лъскави."

Публикувано от Di на 30/04/2008 (тук)
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот Marmaid » 06 Юни 2008, 16:00

Ееей, благодаря ти, че разкри тайните на Овчата маска. Все четях из форума за нея, ама не разбрах каква е. Ще я пробвам! Само бабата на мъжо да не ме остриже и да оплете някоя овча жилетчица после! :lol:
Щастието е в голяма степен самоделно.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Tani4kY » 06 Юни 2008, 19:50

Малиии,супер съвет за миглите. :clap: :flower:
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот Marry_Anne » 16 Юни 2008, 11:30

Seagul написа:Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж

Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Обезсоляване на маста:Взима се известно количество мас (например 1 чаена чаша) и се слага в съд с повече вода.Слага се да заври и се засичат 30 мин. след завирането.Изчаква се да изстине хубаво,така че маста отново да се втвърди и се събира с лъжица - самата мас остава като капак върху водата.Събраната мас е вече съвсем обезсолена,защото всичката сол е останала във водата!
Преди маската маста се разтапя на котлон за по-лесно нанасяне.

Публикувана от: .:::Believe in Me:::. на 10/03/2008 (тук)

Вариации:

"Ако под "овча маска" се има предвид маската с Тривитаминол /Виалитон е търговското му наименование/ ето какво мога да споделя - приготвям я по следния начин: в порцеланов съд слагам 2 чаени лъжички от готова маска за коса /в момента ползвам тази на Miosotis с плацента и костен мозък/, 2 чаени лъжички от Тривитаминола, чист хинин на прах /количество на върха на ножа/ и малко шампоан за по-лесно измиване. Втривам в коренита на косата и завивам с найлон и кърпа или хавлия, стоя с маската минимум 2 часа и измивам косата по обичайния начин. Доволна съм от резултата - преборих се с косопада /слава богу при мен е сезонен/, косата расте бързо /за радост на фризьорката ми Laughing /, става лъскава и обемна. Щях да забравя да напиша, че с клечка за уши, натопена в тривитаминола си мажа и миглите - още не опират в тавана, но са по-здрави и лъскави."

Публикувано от Di на 30/04/2008 (тук)

Уоу!!! Благодаря за ценната информация! :)
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот .:::Believe in Me:::. » 16 Юни 2008, 22:03

Събираш, събираш инфо, ама то на сто места тр да го напишеш или както си направили и ти, сийгъл - с големи букви, та от всички да се види :lol:
Иначе лично аз съм мн доволна от маската, не я бях правила 1-2 месеца, но сега ме снабдиха пак с виалитона и почвам :unibrow:
* * *
...а относно миглите - аз почти всяка вечер ги мажа с рициново масло и от него стават много хубави :oops:
Изображение
Изображение
* * *
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения...Б. Ръсел
Аватар
.:::Believe in Me:::.
наш човек

Мнениеот Пеперудата » 17 Юни 2008, 01:12

Някой може ли да ме светне мас и най-вече газ откъде мога да си набавя? :roll:
И още един въпрос - после косата мирише ли на гадно, щото с комбинация газ, мас и оцет, а и още други неща... :x
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот Mistic » 17 Юни 2008, 08:29

Би трябвало някъде да се продава свинска мас.В някоя баничарница може би ще има, ама едва ли ще я продават.Може да им се отскубне от сърцето някоя лъжица :roll: .
И наистина дали от тва чудо мирише гадно косата. Малко гнусна ми изглежда тая работа, но пък мн положителни отзиви има.
Аватар
Mistic
приятел

Мнениеот Marry_Anne » 17 Юни 2008, 08:35

Mistic написа:Би трябвало някъде да се продава свинска мас.В някоя баничарница може би ще има, ама едва ли ще я продават.Може да им се отскубне от сърцето някоя лъжица :roll: .
И наистина дали от тва чудо мирише гадно косата. Малко гнусна ми изглежда тая работа, но пък мн положителни отзиви има.

Мда, няма как да не мирише...
Все пак- оцет, мас, газ... :roll:
Аз тази маска не бих си я направила,
прекалено гнусно ми се струва! :?
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот Пеперудата » 17 Юни 2008, 10:14

Ами гнусна е, но ако от това зависи да ти останат малко косми по главата... аз бих се прежалила. :)
Та... газ откъде може да се намери?
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 17 Юни 2008, 10:18

мисля че в железарски магазин...или аптека...брех, не мога да се сетя....
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Seagul » 17 Юни 2008, 13:24

Газ има във всяка железария.
Мисля, че има и в магазини като Практикер, Бриколаж и т.н.

Мас има в магазините за хранителни стоки - има в кофички с алуминиво фолио (като коф. кисело мляко), има и в пакетчета тип черво. Важно е да се гледа съдържанието дали не съдържа сол. Ако съдържа сол, след това трябва да се обезсолява в домашни условия.
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот Пеперудата » 17 Юни 2008, 13:40

Мерси много, Сийгъл. :flower:
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 18 Юни 2008, 10:11

Само искам да допълня- Виалитон (Тривитаминол) имам във ветеринарните аптеки, цената му е между 5 и 6 лева, и би могъл да се използва и самостоятелно или примесен само с малко количество зехтин.
Самостоятелно може да се прилага успешно при дами с коси, склонни към омазняване
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Bridge » 18 Юни 2008, 10:14

Много ми пада косата вече 2 месеца, тази овча маска ше помогне ли?
Аватар
Bridge
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 18 Юни 2008, 10:30

зависи кво причинява падането на косата ти, мила. Ако имаш някакви здравословни проблеми, стрес, това-онова, маската няма да ти свърши никаква работа. Може да я комбинираш обаче с витамини (ако си само под стрес)....
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот one woman » 22 Юни 2008, 09:08

маска с тези овчи витамини правих в продължение на 4-5 месеца, но уви, не видях никаква промяна в косата си - все си е такава тънка, без обем и изобщо не расте по-бързо.А толкова много разчитах, защото много бях чела за тази маска. В интерес на истината газ не слагах, че много мирише, но мислех, че акцента е върху витамините.
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот Tani4kY » 27 Юни 2008, 19:52

one woman написа:маска с тези овчи витамини правих в продължение на 4-5 месеца, но уви, не видях никаква промяна в косата си - все си е такава тънка, без обем и изобщо не расте по-бързо.А толкова много разчитах, защото много бях чела за тази маска. В интерес на истината газ не слагах, че много мирише, но мислех, че акцента е върху витамините.
Еми всеки е индивидуален,нали знаеш?Не може едно нещо да помага на абсолютно всички.Аз съм много доволна от маската,вярно,не ми расте по-бързо или да се е сгъстила повече,но се подхранва много добре и много заздравява.
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот one woman » 29 Юни 2008, 13:19

Marry_Anne, моля те кажи откъде се снабдяваш с хинин на прах.В аптеките чист хинин няма. Навсякъде ми отговарят, че отдавна не се произвежда.
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот one woman » 29 Юни 2008, 13:21

ох, сега видях, че не е публикувано от теб, но все пак ако някой знае къде може да се намери хинин на прах???
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот Marry_Anne » 29 Юни 2008, 13:41

one woman написа:Marry_Anne, моля те кажи откъде се снабдяваш с хинин на прах.В аптеките чист хинин няма. Навсякъде ми отговарят, че отдавна не се произвежда.

Мисля че вече никъде не се произвежда хинин. :?
Само можеш да си вземеш хининова вода.
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот one woman » 29 Юни 2008, 16:29

ами тогава хининовата вода дали е хининова!!!???
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот Tani4kY » 30 Юни 2008, 12:44

one woman написа:ами тогава хининовата вода дали е хининова!!!???
Aми щом пише хининова вода,значи си е хининова!Хубава е,само че не е препоръчително да се ползва много често...то на тубичката си пише всичко,само дето трябва да се размърда малко дупето,да се отиде до аптеката и да се види! :wink:
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот Marry_Anne » 01 Юли 2008, 10:36

Ръженият хляб дали е ръжен?? :lol:
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот Викторияreal » 01 Юли 2008, 10:48

Marry_Anne написа:

Ръженият хляб дали е ръжен?? :lol:

офф - Мацки, не че ми е работа, ма ти актив ли трупаш?! :evil:
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот one woman » 01 Юли 2008, 12:03

Ами аз просто попитах откъде мога да се снабдя с хинин на прах. Знае ли някой? И не мога да разбера защо сте толкова саркастични! Аз хининова вода съм ползвала преди много години, тогава я имаше само в един вид. Сега тази, която продават по аптеките , няма нищо общо с онази. Затова съм доста скептична и предпочитам да разтворя хинин в малко вода - да съм сигурна какво клепам на главата си.
Аватар
one woman
кандидат

Следваща

Начало  • Назад към Коса