Сватбената рокля на Амал Аламудин (снимки)

Сватбената рокля на Амал Аламудин (снимки)

Вижте кой дизайнер избра Амал Аламудин за...

Кендъл Дженър – малката Кардашиян или изгряващ модел?

Кендъл Дженър – малката Кардашиян или изгряващ модел?

Сигурно името Кендъл Дженър ви е познато от...

Нина Ричи: Комбинирайте различни обици

Нина Ричи: Комбинирайте различни обици

Френската модна къща "Нина Ричи"наруши правилата...

5 есенни храни за отслабване

5 есенни храни за отслабване

Това че сезонът на банските отмина, не означава,...

Гуен Стефани работи по солов албум с Фарел

Гуен Стефани работи по солов албум с Фарел

Певицата Гуен Стефани от група No Doubt работи по...

Джоли подари на Брад Пит часовник за 2 милиона паунда

Джоли подари на Брад Пит часовник за 2 милиона паунда

Актрисата Анджелина Джоли подарила на съпруга...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот Seagul » 05 Юни 2008, 13:48

Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж

Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Обезсоляване на маста:Взима се известно количество мас (например 1 чаена чаша) и се слага в съд с повече вода.Слага се да заври и се засичат 30 мин. след завирането.Изчаква се да изстине хубаво,така че маста отново да се втвърди и се събира с лъжица - самата мас остава като капак върху водата.Събраната мас е вече съвсем обезсолена,защото всичката сол е останала във водата!
Преди маската маста се разтапя на котлон за по-лесно нанасяне.

Публикувана от: .:::Believe in Me:::. на 10/03/2008 (тук)

Вариации:

"Ако под "овча маска" се има предвид маската с Тривитаминол /Виалитон е търговското му наименование/ ето какво мога да споделя - приготвям я по следния начин: в порцеланов съд слагам 2 чаени лъжички от готова маска за коса /в момента ползвам тази на Miosotis с плацента и костен мозък/, 2 чаени лъжички от Тривитаминола, чист хинин на прах /количество на върха на ножа/ и малко шампоан за по-лесно измиване. Втривам в коренита на косата и завивам с найлон и кърпа или хавлия, стоя с маската минимум 2 часа и измивам косата по обичайния начин. Доволна съм от резултата - преборих се с косопада /слава богу при мен е сезонен/, косата расте бързо /за радост на фризьорката ми Laughing /, става лъскава и обемна. Щях да забравя да напиша, че с клечка за уши, натопена в тривитаминола си мажа и миглите - още не опират в тавана, но са по-здрави и лъскави."

Публикувано от Di на 30/04/2008 (тук)
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот Marmaid » 06 Юни 2008, 16:00

Ееей, благодаря ти, че разкри тайните на Овчата маска. Все четях из форума за нея, ама не разбрах каква е. Ще я пробвам! Само бабата на мъжо да не ме остриже и да оплете някоя овча жилетчица после! :lol:
Щастието е в голяма степен самоделно.
Аватар
Marmaid
наш човек

Мнениеот Tani4kY » 06 Юни 2008, 19:50

Малиии,супер съвет за миглите. :clap: :flower:
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот Marry_Anne » 16 Юни 2008, 11:30

Seagul написа:Маска за коса с тривитаминол за бърз растеж

Съставки:
2 супени лъжици тривитаминол (продава се във ветеринарните аптеки);
1 супена лъжица мас (обезсолена и разтопена);
1 супена лъжица алкохол (ракия,водка,ром,коняк...);
1 супена лъжица оцет;
2-3 капки газ (не се слага на изрусена коса)
По желание може да се добави: Жълтък (много полезен и много улеснява измиването на маската), кисело мляко, мед (много подходящ за суха и изтощена коса), счукан аспирин или хинин, бадемово масло и др.
През два месеца е добре да се мени вида на маската или да се прави пауза,защото косата свиква с нея.
Приложение:Най-добре е маската да се направи преди къпане,за да се отмие после с шампоан.Първо се нанася в корените,след което и по цялата дължина на косата.След това косата се хваща с шноли,слага се найлонова торба отгоре (или найлонова шапка за баня),увива се с хавлиена кърпа и стои така минимум 1 час,след което се измива.Добре е през първата година маската да се прави 2 пъти в седмицата,после се прави почивка,а след почивката - по-рядко.
Ефект:Косата става по-дълга за кратко време,а също и по-гъста,здрава и блестяща.

Обезсоляване на маста:Взима се известно количество мас (например 1 чаена чаша) и се слага в съд с повече вода.Слага се да заври и се засичат 30 мин. след завирането.Изчаква се да изстине хубаво,така че маста отново да се втвърди и се събира с лъжица - самата мас остава като капак върху водата.Събраната мас е вече съвсем обезсолена,защото всичката сол е останала във водата!
Преди маската маста се разтапя на котлон за по-лесно нанасяне.

Публикувана от: .:::Believe in Me:::. на 10/03/2008 (тук)

Вариации:

"Ако под "овча маска" се има предвид маската с Тривитаминол /Виалитон е търговското му наименование/ ето какво мога да споделя - приготвям я по следния начин: в порцеланов съд слагам 2 чаени лъжички от готова маска за коса /в момента ползвам тази на Miosotis с плацента и костен мозък/, 2 чаени лъжички от Тривитаминола, чист хинин на прах /количество на върха на ножа/ и малко шампоан за по-лесно измиване. Втривам в коренита на косата и завивам с найлон и кърпа или хавлия, стоя с маската минимум 2 часа и измивам косата по обичайния начин. Доволна съм от резултата - преборих се с косопада /слава богу при мен е сезонен/, косата расте бързо /за радост на фризьорката ми Laughing /, става лъскава и обемна. Щях да забравя да напиша, че с клечка за уши, натопена в тривитаминола си мажа и миглите - още не опират в тавана, но са по-здрави и лъскави."

Публикувано от Di на 30/04/2008 (тук)

Уоу!!! Благодаря за ценната информация! :)
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот .:::Believe in Me:::. » 16 Юни 2008, 22:03

Събираш, събираш инфо, ама то на сто места тр да го напишеш или както си направили и ти, сийгъл - с големи букви, та от всички да се види :lol:
Иначе лично аз съм мн доволна от маската, не я бях правила 1-2 месеца, но сега ме снабдиха пак с виалитона и почвам :unibrow:
* * *
...а относно миглите - аз почти всяка вечер ги мажа с рициново масло и от него стават много хубави :oops:
Изображение
Изображение
* * *
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения...Б. Ръсел
Аватар
.:::Believe in Me:::.
наш човек

Мнениеот Пеперудата » 17 Юни 2008, 01:12

Някой може ли да ме светне мас и най-вече газ откъде мога да си набавя? :roll:
И още един въпрос - после косата мирише ли на гадно, щото с комбинация газ, мас и оцет, а и още други неща... :x
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот Mistic » 17 Юни 2008, 08:29

Би трябвало някъде да се продава свинска мас.В някоя баничарница може би ще има, ама едва ли ще я продават.Може да им се отскубне от сърцето някоя лъжица :roll: .
И наистина дали от тва чудо мирише гадно косата. Малко гнусна ми изглежда тая работа, но пък мн положителни отзиви има.
Аватар
Mistic
приятел

Мнениеот Marry_Anne » 17 Юни 2008, 08:35

Mistic написа:Би трябвало някъде да се продава свинска мас.В някоя баничарница може би ще има, ама едва ли ще я продават.Може да им се отскубне от сърцето някоя лъжица :roll: .
И наистина дали от тва чудо мирише гадно косата. Малко гнусна ми изглежда тая работа, но пък мн положителни отзиви има.

Мда, няма как да не мирише...
Все пак- оцет, мас, газ... :roll:
Аз тази маска не бих си я направила,
прекалено гнусно ми се струва! :?
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот Пеперудата » 17 Юни 2008, 10:14

Ами гнусна е, но ако от това зависи да ти останат малко косми по главата... аз бих се прежалила. :)
Та... газ откъде може да се намери?
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 17 Юни 2008, 10:18

мисля че в железарски магазин...или аптека...брех, не мога да се сетя....
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Seagul » 17 Юни 2008, 13:24

Газ има във всяка железария.
Мисля, че има и в магазини като Практикер, Бриколаж и т.н.

Мас има в магазините за хранителни стоки - има в кофички с алуминиво фолио (като коф. кисело мляко), има и в пакетчета тип черво. Важно е да се гледа съдържанието дали не съдържа сол. Ако съдържа сол, след това трябва да се обезсолява в домашни условия.
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот Пеперудата » 17 Юни 2008, 13:40

Мерси много, Сийгъл. :flower:
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 18 Юни 2008, 10:11

Само искам да допълня- Виалитон (Тривитаминол) имам във ветеринарните аптеки, цената му е между 5 и 6 лева, и би могъл да се използва и самостоятелно или примесен само с малко количество зехтин.
Самостоятелно може да се прилага успешно при дами с коси, склонни към омазняване
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Bridge » 18 Юни 2008, 10:14

Много ми пада косата вече 2 месеца, тази овча маска ше помогне ли?
Аватар
Bridge
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 18 Юни 2008, 10:30

зависи кво причинява падането на косата ти, мила. Ако имаш някакви здравословни проблеми, стрес, това-онова, маската няма да ти свърши никаква работа. Може да я комбинираш обаче с витамини (ако си само под стрес)....
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот one woman » 22 Юни 2008, 09:08

маска с тези овчи витамини правих в продължение на 4-5 месеца, но уви, не видях никаква промяна в косата си - все си е такава тънка, без обем и изобщо не расте по-бързо.А толкова много разчитах, защото много бях чела за тази маска. В интерес на истината газ не слагах, че много мирише, но мислех, че акцента е върху витамините.
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот Tani4kY » 27 Юни 2008, 19:52

one woman написа:маска с тези овчи витамини правих в продължение на 4-5 месеца, но уви, не видях никаква промяна в косата си - все си е такава тънка, без обем и изобщо не расте по-бързо.А толкова много разчитах, защото много бях чела за тази маска. В интерес на истината газ не слагах, че много мирише, но мислех, че акцента е върху витамините.
Еми всеки е индивидуален,нали знаеш?Не може едно нещо да помага на абсолютно всички.Аз съм много доволна от маската,вярно,не ми расте по-бързо или да се е сгъстила повече,но се подхранва много добре и много заздравява.
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот one woman » 29 Юни 2008, 13:19

Marry_Anne, моля те кажи откъде се снабдяваш с хинин на прах.В аптеките чист хинин няма. Навсякъде ми отговарят, че отдавна не се произвежда.
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот one woman » 29 Юни 2008, 13:21

ох, сега видях, че не е публикувано от теб, но все пак ако някой знае къде може да се намери хинин на прах???
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот Marry_Anne » 29 Юни 2008, 13:41

one woman написа:Marry_Anne, моля те кажи откъде се снабдяваш с хинин на прах.В аптеките чист хинин няма. Навсякъде ми отговарят, че отдавна не се произвежда.

Мисля че вече никъде не се произвежда хинин. :?
Само можеш да си вземеш хининова вода.
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот one woman » 29 Юни 2008, 16:29

ами тогава хининовата вода дали е хининова!!!???
Аватар
one woman
кандидат

Мнениеот Tani4kY » 30 Юни 2008, 12:44

one woman написа:ами тогава хининовата вода дали е хининова!!!???
Aми щом пише хининова вода,значи си е хининова!Хубава е,само че не е препоръчително да се ползва много често...то на тубичката си пише всичко,само дето трябва да се размърда малко дупето,да се отиде до аптеката и да се види! :wink:
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот Marry_Anne » 01 Юли 2008, 10:36

Ръженият хляб дали е ръжен?? :lol:
Аватар
Marry_Anne
приятел

Мнениеот Викторияreal » 01 Юли 2008, 10:48

Marry_Anne написа:

Ръженият хляб дали е ръжен?? :lol:

офф - Мацки, не че ми е работа, ма ти актив ли трупаш?! :evil:
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот one woman » 01 Юли 2008, 12:03

Ами аз просто попитах откъде мога да се снабдя с хинин на прах. Знае ли някой? И не мога да разбера защо сте толкова саркастични! Аз хининова вода съм ползвала преди много години, тогава я имаше само в един вид. Сега тази, която продават по аптеките , няма нищо общо с онази. Затова съм доста скептична и предпочитам да разтворя хинин в малко вода - да съм сигурна какво клепам на главата си.
Аватар
one woman
кандидат

Следваща

Начало  • Назад към Коса