Съвети за трайни букли

Съвети за трайни букли

Къдравата коса и женствените букли са сред...

Украса с коледни лампички

Украса с коледни лампички

За да се настроите на коледна вълна и да...

Предложения за Коледа от Marks & Spencer

Предложения за Коледа от Marks & Spencer

Българите купуват официалното си облекло в...

5 симптома, че ви липсва сън

5 симптома, че ви липсва сън

Тялото ни дава много сигнали, че сме изморени, но...

Симона Евгениева стана Мис България 2014

Симона Евгениева стана Мис България 2014

На тържествена церемония снощи бе избрана...

M.A.C. Cosmetics отвори врати в MALL OF SOFIA

M.A.C. Cosmetics отвори врати в MALL OF SOFIA

Световноизвестната марка грим M.A.C. Cosmetics идва в...

Модератори: Лилит, Roko

Мнениеот sexyYy_ladyYy » 05 Юни 2008, 17:23

Това е статия(струва си да прочетеш)
Наи-модерната в момента диета на французина Пиер Дюкян е много вредна.Масово момичета,майки са се хванали на въдицата и гладуват по този режим,за да свалят някое кило.
Диетата била обаче много опасна и спирала месечния цикъл на жените,овулацията и мовела да им попречи да забременеят.Също така довежда до безсъние,нервност,трудно фокусиране и амнезия.
Все повече хора се подлагат на протеиновия режим,като сред тях са най-вече стотиците жени,които си чатят.Във форумите майки и тийнейджърки споделят коя колко е свалила като взаимно се насърчават да я спазват стриктно.Именно тази истерия по диетата на по-късен етап ще доведе до опасните последици и писк за психиката и функция на бъбреците.За това алрмира проф.Надка Бояджиева,шеф на катедрата по фармакология и токсикология.
"за 1 седмица свалих 6 кг,заслужава си",споделя млада потребителка.Бъпзото отслабване обаче е много вредно.Тежка диета като тази без период на свикване стресира организма и имунната система.По този начин се повлиява и върху клетки,които са естествени убиици на раковите причинители.Те са дезактивират и организмът по-често боледува.На месец не трябва да се свалят повече от3-4 кг,за да е траен и здравословен процесът.
Аватар
sexyYy_ladyYy
приятел

Мнениеот Roxan » 05 Юни 2008, 19:25

sexyYy_ladyYy, ти нямаш ли си друга по-важна работа за вършене, та четеш подобни глупости??? И не само, че ги четеш, ами и ги пльоскаш тук???
Долавям нещо като нотка на завист (да не казвам, че си е чиста проба такава) :evil: :evil: :evil:
Ми да...много е опасна диетата, щото води до финансови загуби на маса търговци. Като се храниш здравословно - губят пари тези дето продават пържени картофки и други пържени и мазни храни - имат финансови загуби - кофти работа.
Губят пари и псевдо диетолозите, дето се чудят само как да те уморят от глад, в скъпарските си дебелариуми на баснословни цени.
И не вярвам, че ако я карам с 3л противен "полезен" зелен чай, и с по 3-4 ябълки на ден - ще съм в цветущо здраве. От това най-много да си докарам язва и да припадам от глад. А, да и ставам зла като съм озверяла от глад. :twisted:
Апропо, килограмите които се губят с режима на ДюкAн, са точно около 4кг на месец.
Искам-значи мога! Желая-значи ще постигна!
Аватар
Roxan
нов

Мнениеот Tani4kY » 05 Юни 2008, 20:04

Roxan написа:sexyYy_ladyYy, ти нямаш ли си друга по-важна работа за вършене, та четеш подобни глупости??? И не само, че ги четеш, ами и ги пльоскаш тук???
Долавям нещо като нотка на завист (да не казвам, че си е чиста проба такава) :evil: :evil: :evil:
Ми да...много е опасна диетата, щото води до финансови загуби на маса търговци. Като се храниш здравословно - губят пари тези дето продават пържени картофки и други пържени и мазни храни - имат финансови загуби - кофти работа.
Губят пари и псевдо диетолозите, дето се чудят само как да те уморят от глад, в скъпарските си дебелариуми на баснословни цени.
И не вярвам, че ако я карам с 3л противен "полезен" зелен чай, и с по 3-4 ябълки на ден - ще съм в цветущо здраве. От това най-много да си докарам язва и да припадам от глад. А, да и ставам зла като съм озверяла от глад. :twisted:
Апропо, килограмите които се губят с режима на ДюкAн, са точно около 4кг на месец.
Добре де какъв е този изблик на ярост-момичето много добре си е сложило в скобки,че това е само статия!!! :shock:
Аватар
Tani4kY
приятел

Мнениеот Roxan » 05 Юни 2008, 20:31

Е, чак пък изблик на ярост не е. Просто раздразнение - ми стига вече де, като излезе нещо хубаво, все се намират хора дето да го оплюват. Така става и с режима на Дюкан. Момичето може и да няма вина, това е само статия, ама направо ми се активираха раздразнителните сензори и затова и реакцията ми е такава. Както и да е. Имаме си глави на раменете, можем да мислим и сами усещаме кое е добре за телата ни. А и не само за тях. Всъщност целият този шум, който се вдигна, вместо да избоде очи, изписа вежди. Направи голяма реклама и услуга на режима - все повече хора се решават да го прилагат. Мнението ми е базирано на лични наблюдения :wink:
Аватар
Roxan
нов

Мнениеот Pebbles » 05 Юни 2008, 23:36

ее тва вече на нищо не прилича :evil: ок,ще уточня за всички,които все още не са разбрали:

1.с тази диета НЕ се свалят по 6 кг на седмица,а средно по 1 кг на 10 дни!
2.тези,които спазват диетата НЕ гладуват-основно правило е "За да отслабнем трябва да ядем"
3.в диетата на Дюкан НЕ се яде само месо!!!!ядем и зеленчуци и млечни,и яйца,и риби, и трици(които доставят нужните въглехидрати) и пием и витамини
4.няма как да ти спре цикъла,камо ли да получиш амнезия :shock: (боже,това пък откъде го измислиха)
5.пием минимум по 2 литра вода на ден-според вас това води ли до проблеми с бъбреците или точно обратното?

Айде нека вземе някой от тея "компетентни" диетолози най-накрая да я прочете тая книга мам**а му и тогава да си дава "компетентното" мнение!!! И последно-режима на Пиер Дюкан НЕ е по-вреден от тъпите им диети на ябълки и чай :!:

И ако все още някой не ми вярва-ето ви извадка от една друга статия,пак посветена на "вредата" от Дюкан

"Прословутата "протеинова диета на Дюкан", използвана най-масово напоследък, не трябва да се прилага за дълго, категорични са специалистите.
Балансираното хранене, в което да присъстват белтъчини, зеленчуци и храни с нисък гликемичен индекс гарантира траен ефект според тях. Сред храните с нисък гликемичен индекс са всички зеленчуци, без картофите, кафявият ориз, пълнозърнестият хляб, недоварените спагети.
За да не трупате килограми, диетолозите препоръчват още консумацията на нетлъсто месо (пилешко, пуешко, телешко), риба (поне два пъти седмично), и нискомаслено кисело мляко.
Употребата на алкохол трябва да се ограничи, да се пие много вода

в синьо е обяснено,че диетата е вредна,а в червено обясняват кое е полезно хранене...интересно,защо ли текста в червено всъщност представлява точно храните от режима,който уж беше много вреден ... :roll: No comment :faint:
Chacun se dit ami; mais fol qui s'y repose:
Rien n'est plus commun que ce nom,
Rien n'est plus rare que la chose.

Jean de La Fontaine
Аватар
Pebbles
наш човек

Мнениеот Викторияreal » 06 Юни 2008, 08:51

Айде, айде, малко пропускате, че в статията, която Пебълс цитира пише, че е необходимо да се ядат и плодове. Факт е, че ако изключиш от храненето си мазнини примерно ще свалиш, но е факт, че това е вредно за организма. Сега, че сума ти хора нямат култура на хранене си е факт. Как може да си 160 см и да си сто кила извинете, освен ако нямаш някакви хормонални или някакви там здравословни проблеми, не си бил в болница?! Муаш торти, не се храниш "защото сме много заети". после Дюкан :pray: :pray: :pray: Книгата :pray: :pray: :pray:
:anger: Вместо да се чудите как да ядете "нормално по много", що не вземете да вървите, да спортувате...оф, нямате време, ми добре!
Никой не казва, че пържените картофи са здравословни, А пържените тиквички с чесън също не са, но са вкусни! И е редно понякога човек да хапва, каквото реши.
:lol: :lol: :lol: Снощи моята козметичка след антицелулитния ми масаж вика "Иди хапни една пица за награда сега" :arrow: какво кощунство, нали?Дюкан не дава !
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот zenata » 06 Юни 2008, 08:59

не знам дали момичето злобее, но пък последователките сте много крайни и не искате да проумеете някои истини, по-скоро се дразните, когато някой ги прошепне. и вземете да попрочитате и друга литература, освен Книгата 8)
лилит обясни, че от многото протеини, съчетани с липса на мазнини, се повишава пролактинът :arrow: тъ, ако някой от пищящите беше чел и други книги щеше да знае как действа това повишаване на точно този хормон. и по-точно как действа на цикъла, на овулацияцията! и какво става при много повишени нива. давам жокер - образува се нещо в тиквата :idea:
така че не ми обяснявайте как няма как да ти повлияе на цикъла и на детеродната способност :!: а за другото не коментирам просто :evil:

+ пбъркването на хормоните като цяло. и кое му е здравословното на режима, че нещо не чаткам? един организъм има нужда от всичко.
и много шъ замолА да се аргументирате с научни факти, а не блабла
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот Volhova » 06 Юни 2008, 09:11

Ами, Виктория, аз съм 164 см и 86 килограма. Това е в следствие на нарушена обмяна на веществата, в болница съм лежала, за да ме изследват и да разберат на какво се дължи. Най-накрая ми измислиха лечение, което включваше антибиотици, към които се оказах алергична, някакви сиропи, от които се оказа, че ми прилошава и какво ли още не...

Аз торти не муам. Тази година например съм изяла точно половин парче на един рожден ден. По принцип сладко НЕ ЯМ. Не обичам. Можеш да ме вържеш гладна в сладкарница, но няма да ми потекат лигите. Хляб по принцип също избягвам да ям. И изобщо... А стигнах до тези килограми. Дюкан, както вече бях споменала, стриктно не го спазвам. Увеличих протеините, спрях картофите, ориза и малкото хляб, практически ям месо и зеленчуци. Точно както Дюкан препоръчва, между впрочем. А и не само той. Това, което не ми харесва в режима му, е липсата на мазнини, а мазнините, както всички знаем, са от жизненоважно значение не само за отслабването, но и за правилното функциониране на организма. Така че аз я спазвам, но не съм изключила мазнините от менюто си - употребявам основно зехтин extra virgin. По-скоро спазвам нещо като ВМ-НВХ, но не броя калории. По този начин отслабвам бавничко, но сигурно. Не свалям по 6 кила на седмица, но сантиметрите се топят, самочувствието ми се вдига, открих, че мога да се пъхна в панталон отпреди десетина години, за който не вярвах, че някога повече ще обуя... А хората, които пишат подобни статии, да се съсредоточат върху джънк-фуда и нацистиките експерименти на Емилова, вместо да се занимават с глупости.

Зената, организмът едва ли има нужда от пържени картофи например. А колкото до научни факти - в статията да не би да има такива? В нея няма никакви факти, не само научни. Гарантирам ти, че ако авторката на въпросното творение научи за ВМ-НВХ, веднага ще се свръже с компетентно лице, което да обясни колко е вредно човек да не яде картофи, оризи и хлябове, а да кара основно на месо, зеленчуци и тук-там някой плодец, колкото да не е без хич. А ако те попитам ти имаш ли нещо в тиквата си, дали няма да ми се обидиш? Айде по-кротко с нападки от подобно естество, бива ли?
Аватар
Volhova
нов

Мнениеот Викторияreal » 06 Юни 2008, 09:16

Мила Волхова, не се заяждам с теб, моля да не приемаш поста ми така, но ще ти кажа две неща-
:arrow: виж ми поста пак! (обясних че, не говоря за хора, които по здравословни причини са качили, а за хора, които нямат култура на храненхе, баси колко по-яно от това)
:arrow: Ти не спазваш Дюкан, защото си хапваш от всички хранителни групи :!:

И още нещо- да се ядат картофи е полезно по следните причини:
:arrow: благоприятно влияят на антицелулитните програми
:arrow: богати са на въглехидрати
:arrow: аз ги обичам :oops:

И за накрая-не държа тон на никого, не завиждам на никого и много малко се вълнувам кой какво зашщитава, изказвам мнение просто. Защото имам
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Volhova » 06 Юни 2008, 09:20

Мда, видях за какво говориш :) Между другото, искам да вметна, че човек дори и 40 кила с Дюкан да отслабне, дори и цяла година после да кара на трети етап, за да задържи теглото си, ако след това се върне на джънка и тортите със същата охота, с която ги е консумирал преди, ще си върне килограмчетата напук на протеиновия четвъртък. Но все пак статията е върло тенденциозна :?
Аватар
Volhova
нов

Мнениеот Викторияreal » 06 Юни 2008, 09:22

Абе, не е върло тенденциозна, просто ....защо не обърнете вниание на поста на Жената?! :?
Аватар
Викторияreal
наш човек

Мнениеот Лилит » 06 Юни 2008, 11:18

Ще си преместя поста от другата тема тук, за да не равалям идилията там :wink: .

Sandita написа:И аз днес много се ядосах-на сутре6ния блок,по БТВ-пак ни коментираха диетата,колко вредна била и тем подобни глупости :lol: !ЗА6то наи-накрая не ни оставят намира и да си намерят др тема за разговор :shock: !!!

.......................................................
На диета от 31.03.08г
Днес -9,500кг
Остават о6те -7.500кг

Да ти обясня ли защо?

Какво правите хардлайнерките със здравето си ми е все едно. Ако искате яжте и въглищата (не се съмнявам, че ако Вождът го е писал Книгата половината ще го направят). Не ви звиждам (не рaзбрах защо ви завиждат всички противници на диетата) и не ми страда бизнесът от вашата истерия.
Обаче ако аз им 17-18 годишна дъщеря която е истерясала по някаква нездравословна диета и някакви уж големи и отговорни възрастни вместо я вразумят, я надъхват да не прегрешава и да следва сляпо повелите на вожда, ще съм много благодарна, ако от време на време някой й казва, че това което върши е вредно.
Ако някой още не е влязъл в сектата ви и избира диета им право да чуе за минусите, ама не за ония на кантара, които ви хипнотизират, а минусите за здравето.

А тая истерична реакция на всяко негативно мнение издава доста несигурност.
“Here's all you have to know about men and women: women are crazy, men are stupid. And the main reason women are crazy is that men are stupid.”
George Carlin

Лилит
наш човек

Мнениеот sexyYy_ladyYy » 06 Юни 2008, 12:53

Roxan написа:sexyYy_ladyYy, ти нямаш ли си друга по-важна
Долавям нещо като нотка на завист (да не казвам, че си е чиста проба

Нотка на завист ли??Да бе,как не.Знаиш,изобщо не завиждам на тия които спазват тази диета.Още повече,че фактите са ти пред лицето.Тази факти да не съм ги измислила аз?А ти да не си лекар или диетолог случаино?Да,написах тази тема,защото виждам колко заблудени хорица има,и наистина вярвам,че има умни жени,които ще схванат написаното.За другите- тва е тяхен проблем дали ще продължат да спазват диетата.Щом специалисти за казали,че има вреди,значи има.А поведението ти показва колко умствен багаж имаш :wink:
Аватар
sexyYy_ladyYy
приятел

Мнениеот Pebbles » 06 Юни 2008, 14:01

абе...цялата работа взе да ми става смешна...не знам защо сте решили,че сме били истерични,следвали сме някъв си там вожд и едва ли не сме били секта :lol: :lol: :lol: аз мисля,че всички които спазват тази диета са наясно с отрицателните и страни и най-малкото ние не пречим на никой да се информира за тях.Защо всички така скачате срещу нас не разбирам?Всеки има право на лично мнение,да така е,еми моето лично мнение е,че диетата има и отрицателни страни,но в никакъв случай не толкова сериозни както се тръби напоследък (амнезия,безплодие и не знам какво още)Не съм голям специалист,затова вярвам на хората като казват,че не е полезно да се яде само протеини,ама аз не ям само тях!И да си кажа-аз лично не се смятам за истеричка,която по цяла нощ не спи,за да мисли колко грама ще свали през нощта :shock: най малкото се чувствам част от някаква секта или пък следвам някакво небесно светило.Бахти!Аз дори не съм чела книгата :lol: :lol: И кво-луда ли съм или психясала? :lol:

П.П.Виктория правилно направи забележка,че в цитата,който пуснах пише,че е хубавио да се ядат плодове-еми по тази причина аз пък всеки ден си пия витамини и сега не почвайте да ме убеждавате,че те били само химия(което сигурно е така),щото аз по принцип и преди не ядях много плодове,не ги обичам чак толкова.

Jean de La Fontaine
Аватар
Pebbles
наш човек

Мнениеот sexyYy_ladyYy » 06 Юни 2008, 14:48

Pebbles написа:абе...цялата работа взе да ми става смешна...не знам защо сте решили,че сме били истерични,следвали сме някъв си там вожд и едва ли не сме били секта :lol: :lol: :lol: аз мисля,че всички които спазват тази диета са наясно с отрицателните и страни и най-малкото ние не пречим на никой да се информира за тях.Защо всички така скачате срещу нас не разбирам?Всеки има право на лично мнение,да така е,еми моето лично мнение е,че диетата има и отрицателни страни,но в никакъв случай не толкова сериозни както се тръби напоследък (амнезия,безплодие и не знам какво още)Не съм голям специалист,затова вярвам на хората като казват,че не е полезно да се яде само протеини,ама аз не ям само тях!И да си кажа-аз лично не се смятам за истеричка,която по цяла нощ не спи,за да мисли колко грама ще свали през нощта :shock: най малкото се чувствам част от някаква секта или пък следвам някакво небесно светило.Бахти!Аз дори не съм чела книгата :lol: :lol: И кво-луда ли съм или психясала? :lol:

П.П.Виктория правилно направи забележка,че в цитата,който пуснах пише,че е хубавио да се ядат плодове-еми по тази причина аз пък всеки ден си пия витамини и сега не почвайте да ме убеждавате,че те били само химия(което сигурно е така),щото аз по принцип и преди не ядях много плодове,не ги обичам чак толкова.

Ами май-не всички :roll:
Аватар
sexyYy_ladyYy
приятел

Мнениеот Лилит » 06 Юни 2008, 15:03

Pebbles написа:абе...цялата работа взе да ми става смешна...не знам защо сте решили,че сме били истерични,следвали сме някъв си там вожд и едва ли не сме били секта :lol: :lol: :lol: .

На мен отдавна ми е смешна.
Отстрани изглеждате точно така, Пебълс. Ако можеш да се абстрахираш и да прочетеш темата ви като страничен наблюдател ще видиш, защо ви иронизраме за Вожда и Книгата.
Вече съжалявам, че поизтрих част от "лаф-мохабета" в първите саници, но и така има достатъчно материал за размисъл :wink: .
Pebbles написа: аз мисля,че всички които спазват тази диета са наясно с отрицателните и страни и най-малкото ние не пречим на никой да се информира за тях.

Аз пък съм убедена, че не са. Толкова невежи въпроси и изказвания в тази тема съм прочела, че мога паралелна книга да издам.
Повечето никога не са се интересували от здравословно и диетично хранене и повтарят като папагали прочетеното в Книгата или форума без да вложат никаква мисъл. И точно защото не разполагат с друг аргумент освен с "в книгата пише" реагират така агресивно на критиките.
За мен е недопустимо когато млади момичета (от моя гледна точка -деца) се притесняват от страничите ефекти и питат, някой им казва "спокойно, от диетата е, аз и на лекар бях - каза, че е от диетата" :shock:
Е кое му е спокойното?

Pebbles написа:Защо всички така скачате срещу нас не разбирам?

Всъщност вие приемате различното мнение като скачане срещу вас.
Когато първият път се обадих и обясних на едно притеснено девойче, че цикълът му се смахва от диетата, нито бях агресивна, нито скачах. Реакцията обаче беше - никой който говори срещу Режима не е добре дошъл. Сами си го правите това отношение.

Pebbles написа:И да си кажа-аз лично не се смятам за истеричка,която по цяла нощ не спи,за да мисли колко грама ще свали през нощта :shock: най малкото се чувствам част от някаква секта или пък следвам някакво небесно светило.Бахти!Аз дори не съм чела книгата :lol: :lol: И кво-луда ли съм или психясала? :lol:

Чета ви темата редовно (хем ми се налага, хем всичко свързано с храненето ми е интересно) и виждам, че пишат и много умни и приятни хора (няма да ви изброявам поименно, че ще пропусна някоя), но като маса оставяте ткова впечатление - на зомбирана вторчена в кантарите секта. Мога и цитати да извадя за доказателство, ама ще се въздържа за сега :wink: .
“Here's all you have to know about men and women: women are crazy, men are stupid. And the main reason women are crazy is that men are stupid.”
George Carlin

Лилит
наш човек

Мнениеот Pebbles » 06 Юни 2008, 15:23

хмм не съм се и съмнявала,че Лилит ще ми отговори подобаващо :D В крайна сметка смятам,че т.нар. "истерични нападки" са провокирани от недотам любезни коментари.Не искам да кажа,че се нахвърляме,защото някой изказва различно мнение,а по начина,по който го прави.На мен например винаги ми е било интересно какво ще коментираш ти,защото ми се струва,че си доста веща в тази област :oops: (дано не прозвучи като четкане),но честно казано много се дразя от коментарите на някои потребители,които открито злобно и със заядлив тон почват едва ли не да се присмиват-те си заслужават истеричните нападки.Между другото,току-що от любопитство влязох в друг форум,където вече има 107 теми изписани за Дюкан :shock: и там прочетох,че една от потребителките,която явно отдавна е на режима и вече е в 3 фаза са я поканили в сутрешния блок на БНТ другата седмица и че дори щели да направят пряка връзка със самия Дюкан.Това ми се струва,че ще е доста интересно,а не само размяна на празни приказки.

а колкото до невежите въпроси и изказвания-тях винаги ще ги има,това няма как да се избегне,точно както не може да се избегне и пускането на нови и нови теми в интимно със заглавие "Помощ бременна ли съм" :shock: И сега всъщност ми идва идеята...не можем ли на 1-та страница от темата или направо като отделна тема може би да направим някакъв обективен паралел- положителното и отрицателното в режима.Така може би повече момичета ще бъдат информирани и ние няма да бъдем обвинявани,че им казваме само хубавото.

Jean de La Fontaine
Аватар
Pebbles
наш човек

Мнениеот miavita » 06 Юни 2008, 16:56

Не мога само едно да разбера -от какво ще ми се атакуват бъбреците, след като ям това, което си ям ,само дето не ям сладко,хляб,картофи,ориз. Всичко друго си ям . Пет дни със салата и 5 дни без салата. Кое е вредното? Да не би и преди да съм яла салата всеки ден. Не не съм яла ,а сега ям 5 дни задължително. Пия и вода повече от преди.Пия всеки ден витамини Чувствам се здравословно и психически много по-добре от преди И ,не можах да разбера кое вредно нещо за бъбреците поемам?????
И двечките сме от 24.05.08
Аз - 160см / 90 кг
Тя - 175 / 96 кг
цел:
Аз - 55 кг
Тя - 62-65 кг
Аватар
miavita
нов

Мнениеот MATA KOSMATA » 06 Юни 2008, 18:07

Ще повторя нещо, писано в друга тема, но е по повод вредата от тази диета. Ако модератора прецени да го изтрие.

В общи линии се хранех със същите неща плюс много хляб, кашкавал-колкото по-мазен толкова по-добре да разтича върху сандвича и пицата, мазни шпекови салами, кремвирши, много слънчогледови семки и много много газирано-разбирай Кола. Като седнех вечер пред телевизора изяждах едно пакетче от големите семки, а до мен беше бутилката с газирано. Обикновено си лягах като свърши късния филм /около 12/ . И как аз, която до обяд карах на кафе и цигари, когато пуших, се научих да закусвам - уф колко вреден навик е това закусването/?!/ Е хайде сега да ми обясни някой как след като съм махнала това от менюто си, а никой не спори, че това са изключително нездравословно продукти/ и се научих да закусвам /нещо горещо препоръчвано от същите тези диетолози/ съм едва ли не пред умиране.
ДИВА И ЩАСТЛИВА
Аватар
MATA KOSMATA
наш човек

Мнениеот naddeto:) » 06 Юни 2008, 21:29

Виж сега..това, че повечето сте яли като запоследно и станали по 100кг е едно на ръка. Много хубаво, че сте осъзнали какво си причинявате и сте направили нещо. ОБАЧЕ...(всички, които са дали старите си режими на ядене като пример) вие много добре си знаете, че подобно хранене е абсурдно. В такъв случай Дюкан е мнооого по-добре. Но защо го срявнявате с по-лошото? Сравнете го с нормалното хранене или ако щете с ВМ-НВД(нали са съседи по тема). Еми тогава не изглежда такова цвете.. То е като например да кажеш, че една вафла е по-добре от един сладолед и да ядеш всеки ден вафла, вместо сладолед. По-добре е, но пак не е добре. Но ако замениш вафлата с ябълка..е най-добре.
Аватар
naddeto:)
вътрешен човек

Мнениеот Roxan » 06 Юни 2008, 22:20

sexyYy_ladyYy написа:Щом специалисти за казали,че има вреди,значи има.А поведението ти показва колко умствен багаж имаш :wink:

Тези "специалисти", нека докажат с медицински изследвания на доброволци, че режима е вреден и води до умиране. Е, ако не до умиране, поне до някакви сериозни увреждания на здравето, според тях.
Единствено на изказвания, подкрепени с научни доказателства, бих била склонна да приема, че този начин на хранене или както другите го наричат диета, е вреден за здравето. Но на статии писани от псевдо-специалисти и разни никому неизвестни диетолози, не си заслужава да се обръща внимание.
А колкото до това, колко ми е умствения багаж - не си ти човека, който да преценява. :wink:
Аватар
Roxan
нов

Мнениеот Лилит » 06 Юни 2008, 23:39

Roxan написа:
sexyYy_ladyYy написа:Щом специалисти за казали,че има вреди,значи има.А поведението ти показва колко умствен багаж имаш :wink:

Тези "специалисти", нека докажат с медицински изследвания на доброволци, че режима е вреден и води до умиране. Е, ако не до умиране, поне до някакви сериозни увреждания на здравето, според тях.

:arrow:
Тита написа:Днес срещнах една наша бивша посестрима , която беше адски нахъсана , свалила е 10 кг за 3 месеца изкара успешно 3 ти етап и се справяше отлично вече в четвърти. Много разпалено ме поздравяваше , че съм започнала и ме насярчаваше. До днес. Днес беше цялата набодена от системи - проблеми с бъбреците.
Причината естествено -Дюкан. Подейства ми зле. Интересното е че ми говори за възпаление на бъбреците. Не мога да схвана причината , но леко нещо ми светва.

Ако човек не иска да види нещо няма как да му го покажеш.
Когато дюканки се самонавиват и фактите мълчат.
Вие сте си сами опитните мишки, защо са нужни доброволци. Върни се в темата ви назад и прочети, има достатъчно доброволци.
miavita написа:Не мога само едно да разбера -от какво ще ми се атакуват бъбреците, след като ям това, което си ям ,само дето не ям сладко,хляб,картофи,ориз. Всичко друго си ям .

Ако си ядеш всичко друго без сладко, хляб, картофи и ориз значи не си на Дюкан.
Проблемът не е в това, че приемаш вредни неща, а в това че не приемаш важни неща.
Последна промяна Лилит на 07 Юни 2008, 09:58, променена общо 1 път
George Carlin

Лилит
наш човек

Мнениеот memce » 07 Юни 2008, 01:09

Мили жени и момичета, не си правете хард експерименти със здравето си! Тая Дюканска диета ще ви довлече много бели! Объркаш ли си веднъж биохимията на организма, влизаш в омагьосания кръг и отърване няма! Яжте често и по малко, балансирано и здравословно, пийте много вода и зелен чай, освободете се от стреса и резултатът ще дойде!Който се е докарал до 100 кг., не може да влезе в нормата с някакви псевдочудотворни диети. Просто сменете начина си на хранене /ако не знаете как, идете на диетолог/, постоянствайте, вярвайте в себе си, ходете поне по 2 часа на ден/бърэо ходене/ и като мине една година, с учудване ще видите, че сте свалили доста килограми без особени усилия и без да вредите на здравето си! Пожелавам успех на всички отслабващи и....пазете здравето си!
Аватар
memce
наш човек

Мнениеот SugarFree » 07 Юни 2008, 01:31

Така, такааа... Хвърлих 1-2 очи (нямам повече) на темата за "уникалната" диета на д-р Духам, опа.. на този.. Дюкан :lol: и разбрах единствено, че въпросният Вожд (по моему - пастир) е направил доста парички от женската мания за отслабване.

Първо. Да отбележа, че доктора не е нито бащата, нито майката на високо-протеиновата диета. Подобни диети с различни имена са десетки.

Второ. Възхищавате се от ефекта през първите 5-10 дни от диетата, но никъде не прочетох какво, аджеба, се случва през тези дни. Ще обясня. Тялото има запаси от гликоген (въглехидрат) основно в мускулите и черния дроб, заедно с който се съхраняват по около 3 гр. вода (на 1 гр. гликоген). Спирането на въглехидратите, през тези първи дни от диетата, води до изчерпване на количествата гликоген+вода. Ако имате запас от 1кг. (при всеки човек е различно, откъдето идват и разликите в свалените кг.) гликоген ще "отслабнете" 4 кг., а мазнинките са непокътнати. :wink:

Трето. Притеснява ме продължителността на втория етап. - До достигане на желаните килограми. Ако са нужни 2-3-5 месеца - да приемем, че няма проблем, но ако са нужни години? Роби на диетата?

Четвърто. Протеина и бъбреците. По този проблем има доста изследвания. При разграждането на протеина на аминокиселини се отделят много токсини (основно азот), които затрудняват работата на бъбреците. Водата е важна, но не става само с пиене, трябва и акъл :twisted: . Като гледам някои вече се оплакват от бъбреци (на печелившите честито), а други бързо си правят заключения, че щом са на тази диета от година и нищо им няма, така ще е цял живот. Да ама не се знае - може след 2 или 3, или 5 да имате, може и никога да нямате (дано). Това е малко като да обясняваш на пушач вредата от пушенето и той да те забие с тезата, че дадо му пуши от първи клас и виждаш ли сега е на 80 и нищо му няма...

Пето. Протеина и калция. Също много изследвания по въпроса. Протеина отмива калция от организма (както и фосфора и др. микроелементи, които също затрудняват работата на бъбреците, добавете си го към точка 4) и риска от остеопороза се увеличава многократно, особено при жените, които се застрашени заради бременността и менопаузата. Пак да кажа, че ако на 25 нищо ви няма, на 40-50 може и да не е така... Разбирам, че всеки иска да е готин тук и сега, но и да се мисли и да не се гледа само едната страна на монетата...

Шесто. Диетата е доста по-добра от всякакви шоколадови, лимонени, зелеви и не знам си какви други диети, но има и доста пропуски.

Седмо. Чудя се какво толкова се възхищавате на Вожда, да не мислите, че му пука за някой? Единствената му цел е да ви обере парите с книгата си (цел и на много други диетолози), но това не го оправдава. Тук да добавя и всякакви златни чудеса, кафета, бонбони и други ла*на (без извинение).

Осмо. Тайната е да изгаряте повече калории, отколкото приемате, всичко друго е илюзия. :wink:

naddeto:) написа:Виж сега..това, че повечето сте яли като запоследно и станали по 100кг е едно на ръка. Много хубаво, че сте осъзнали какво си причинявате и сте направили нещо. ОБАЧЕ...(всички, които са дали старите си режими на ядене като пример) вие много добре си знаете, че подобно хранене е абсурдно. В такъв случай Дюкан е мнооого по-добре. Но защо го срявнявате с по-лошото? Сравнете го с нормалното хранене или ако щете с ВМ-НВД(нали са съседи по тема). Еми тогава не изглежда такова цвете.. То е като например да кажеш, че една вафла е по-добре от един сладолед и да ядеш всеки ден вафла, вместо сладолед. По-добре е, но пак не е добре. Но ако замениш вафлата с ябълка..е най-добре.

+1
Аватар
SugarFree
нов

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 07 Юни 2008, 07:01

Аз следя от страни какво се случва около този режим на хранене...изслушах всичко ,което казаха диетолозите и прочетох доста от темата тук...
Аз определено нямам нужда от диета ,защото съм 49кг. ,но думата ми е за доброволната слепота...и заблуждението в което предпочитат да живеят някои хора , че видите ли всичко си ям и всичко е ок.. :roll: , какво като лишавам организма си от нещо си там...
Мисля ,че обясненията преди мен са доста обстойни и много точни :thumbsup: , все пак всеки сам носи отговорност за тялото си и на всеки е даден свободен избор...да мисли с главата си какво ще избере , че пак с тази глава ще пати!!!! :?
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Следваща

Начало  • Назад към Да смъкнем килцата!