Природни средства срещу пърхот

Природни средства срещу пърхот

Често битката срещу пърхота е неравностойна....

Колан за бременни

Колан за бременни

Коланът за бременни е в помощ на бъдещата майка...

Да тренираме на дивана! 5 упражнения за мързеливки

Да тренираме на дивана! 5 упражнения за мързеливки

Вижте няколко ефективни упражнения за стегнато...

Да сготвим с целина - 3 рецепти

Да сготвим с целина - 3 рецепти

Целината е подценяван зеленчук с много полезни...

Ниските мъже са по-добри партньори

Ниските мъже са по-добри партньори

На въпрос колко трябва да са високи мъжете, за да...

Тони Бенет и Лейди Гага за  празничната кампания на H&M

Тони Бенет и Лейди Гага за празничната кампания на H&M

Тони Бенет и Лейди Гага изпълняват „It Don’t Mean a...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот Rafaela » 09 Авг 2006, 10:50

Косата прави жената красива :wink:
Имам проблем с нея,суха,тънка,изтощена и с чувствителна кожана главата,която не ми позволява да използвам всякакви шампоани ,балсами,маски,защото веднага ми излизат ранички.Ползвам строго конкретни и лечебни шампоани.Момичвта,давайте съвети,освен обичайното ходене на фризьор.
Аватар
Rafaela
кандидат

Мнениеот zver4e » 09 Авг 2006, 11:42

има отделен форум за косата
ИзображениеИзображение
Аватар
zver4e
нов

Мнениеот Rafaela » 09 Авг 2006, 17:38

Видях после,но незнам как да си я изтрия,ако може някой модератор дас ми премести мнението там :roll: :)
Аватар
Rafaela
кандидат

Мнениеот некаква » 10 Авг 2006, 11:30

Ще споделя как аз "отглеждам" своята коса: един месец през пролетта и един месец през есента я ухажвам с хума. Никакви специални шампоани или балсами не използвам през останалото време, а каквото ми падне. От хумата направо полудява и има прекрасен вид - резултатът е буйна грива, (вече е почти до кръста)въпреки че я изрусявам.
Изображение
Ако имаш любов, нямаш нужда от нищо друго. Ако нямаш любов, няма значение какво друго имаш!
Аватар
некаква
наш човек

Мнениеот merilin_ » 10 Авг 2006, 20:10

а откаде се взима тази хума :) и как точно се прави процедурата?
Изображение
Аватар
merilin_
нов

Мнениеот некаква » 11 Авг 2006, 08:55

Хумата я взимам от аптеката. Има различни опаковки - малката, която стига за едно измиване е 30-40ст. Разтваря се в равни части вода и оцет докато стане на каша /по-скоро консистенция на боза трябва да се докара/ и се нанася на косата. Така 20 минути. Аз лично слагам и на лицето и шията /и заприличвам на мумия :lol: /. После се отмива с вода и толкова. Аз задължително слагам балсам или маска след хумата, защото иначе косата стои като слама. Малко е трудоемко, но уверявам те, резултатът си заслужава. Ефектът се появява след месец, месец и нещо.
Пропуснах да кажа че не се използва шампоан, след като се отмие хумата - тя замества шампоана. Когато започнах да я използвам имах чувството че косата ми е мръсна /защото не използвам шампоан/, но това беше заблуда. Малко повече търпение и упоритост требва.
Изображение
Ако имаш любов, нямаш нужда от нищо друго. Ако нямаш любов, няма значение какво друго имаш!
Аватар
некаква
наш човек

Мнениеот merilin_ » 12 Авг 2006, 22:58

ще пробвам още утре. А тази процедура всеки ден ли трябва да се прави?
Изображение
Аватар
merilin_
нов

Мнениеот некаква » 14 Авг 2006, 19:08

merilin_ написа:ще пробвам още утре. А тази процедура всеки ден ли трябва да се прави?

Ами зависи от това колко пъти седмично си миеш косата. Аз я мия два пъти седмично, следователно я третирам с хума два пъти седмично.
Изображение
Аватар
некаква
наш човек

Мнениеот Фея » 19 Авг 2006, 11:24

От хумата направо полудява и има прекрасен вид - резултатът е буйна грива, (вече е почти до кръста)въпреки че я изрусявам.

Искам да те попитам: Не ти ли се изсушава от хумата?
Аватар
Фея
приятел

Мнениеот krasin » 20 Авг 2006, 07:30

Когато бях малка баба ми ме гледаше и ме къпеше само със смес от хума, оцет,вода и малко зехтин. като ме намажеше стоях известно време така. оцета е за блясък и за да се отмие по-лесно зехтина :lol:
Аватар
krasin
кандидат

Мнениеот lovely » 20 Авг 2006, 19:14

здравейте! за пръв път пиша тук и искам да ви попитам как се слага хумата? :roll:
Аватар
lovely
нов

Мнениеот Victoria » 21 Авг 2006, 11:44

Rafaela написа:Косата прави жената красива :wink:
Имам проблем с нея,суха,тънка,изтощена и с чувствителна кожана главата,която не ми позволява да използвам всякакви шампоани ,балсами,маски,защото веднага ми излизат ранички.Ползвам строго конкретни и лечебни шампоани.Момичвта,давайте съвети,освен обичайното ходене на фризьор.

просто бъди смела - мий я нетрадиционно - яйца, оцет, лайка, коприва, орехова шума - всички тези бабини рецепти ще се отарзят добре на косата, също пробвай с хининов шампоан - и не забравяй след всяко миене да правиш фрикции с хининова вода и да използваш течни кристали или олио не олио
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Victoria » 21 Авг 2006, 11:46

lovely написа:здравейте! за пръв път пиша тук и искам да ви попитам как се слага хумата? :roll:

зависи дали на косата иои лицето, или пък на цялото тяло
за лице ти препоръчвам да смесиш с розова вода или поне минерална, тази, която пиеш например!

за коса - хума, оцет и мед, но внимавай с миенето

за тялото - хума, розова вода и душ гел
а може да пробваш и утайка от кафе (от кафеварката), душ гел и морска сол
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот lovely » 04 Сеп 2006, 11:50

благодаря за съвета ще го изпробвам :D
Аватар
lovely
нов

Мнениеот Mila » 29 Май 2007, 17:59

Tук ми се стори удачно да задам въпроса си. :arrow: Някоя от вас използвала ли е т.нар. храна за коса? Отзиви ?
Аватар
Mila
нов

Мнениеот Victoria » 30 Май 2007, 09:18

Да, от тази на Вела, много приятно действа, но е за по-тънки и прави коси.... Не е моят продукт като цяло
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Rose » 30 Май 2007, 09:46

Victoria написа:Да, от тази на Вела, много приятно действа, но е за по-тънки и прави коси.... Не е моят продукт като цяло

Моля те, кажи как се казва по-точно, защото моята коса е с много тънък косъм и е абсолютно права :D
Аватар
Rose
приятел

Мнениеот Victoria » 05 Юни 2007, 10:14

ами "храна за коса"
моята приятелка използва LIFeTEX....Много добре й понася, пазарува си я от фризьорката си
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Ice_Qween » 05 Юни 2007, 10:36

Заинтригувахте ме...Какво представлява тази 'храна за коса" ?
За какво се препоръчва?...От къде може да се купи?

:D
Иначе аз използвам за красива коса -маска на Лореал /розовата/ и кристали за коса.
Аватар
Ice_Qween
кандидат

Мнениеот rozovototedi » 28 Авг 2007, 07:02

Здравейте,имам въпрос и незнаех къде точно да го задам :roll: Реших а е тук :D
Боядисвам си косата (руса )от няколко години и наскоро ми казаха ,че не трябва след като се боядиса косата да се отмива с шампоан,аз гледах ето така :o незная дали е вярно това нещо:)Някой чувал ли е за това:0
Аз не си представям как ще се отмие боята от косата без употребата на шампоан :?
Аватар
rozovototedi
нов

Мнениеот obichashta » 28 Авг 2007, 17:00

rozovototedi написа:Здравейте,имам въпрос и незнаех къде точно да го задам :roll: Реших а е тук :D
Боядисвам си косата (руса )от няколко години и наскоро ми казаха ,че не трябва след като се боядиса косата да се отмива с шампоан,аз гледах ето така :o незная дали е вярно това нещо:)Някой чувал ли е за това:0
Аз не си представям как ще се отмие боята от косата без употребата на шампоан :?

:shock: :shock: :shock: Естествено, че не се използва шампоан. Боята се отмива с чиста водичка, апосле слагаш балсам за боядисвана коса. Отмива се безпроблемно, ако не вярваш питай някой фризьор. :D :D :D
Аватар
obichashta
наш човек

Начало  • Назад към Коса