Ники Минаж е новото лице на Роберто Кавали

Ники Минаж е новото лице на Роберто Кавали

Певицата Ники Минаж беше избрана за лице на...

Съвети за трайни букли

Съвети за трайни букли

Къдравата коса и женствените букли са сред...

Украса с коледни лампички

Украса с коледни лампички

За да се настроите на коледна вълна и да...

Иновативен продукт против грип и настинка

Иновативен продукт против грип и настинка

Иновативен продукт против грип и настинка ни...

Черната овца в семейството се появява през три поколения

Черната овца в семейството се появява през три поколения

Ново изследване показва, че черната овца в...

Щастието на работното място не зависи само от парите

Щастието на работното място не зависи само от парите

Слушането на музика и събуването на обувките в...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот Rafaela » 09 Авг 2006, 10:50

Косата прави жената красива :wink:
Имам проблем с нея,суха,тънка,изтощена и с чувствителна кожана главата,която не ми позволява да използвам всякакви шампоани ,балсами,маски,защото веднага ми излизат ранички.Ползвам строго конкретни и лечебни шампоани.Момичвта,давайте съвети,освен обичайното ходене на фризьор.
Аватар
Rafaela
кандидат

Мнениеот zver4e » 09 Авг 2006, 11:42

има отделен форум за косата
ИзображениеИзображение
Аватар
zver4e
нов

Мнениеот Rafaela » 09 Авг 2006, 17:38

Видях после,но незнам как да си я изтрия,ако може някой модератор дас ми премести мнението там :roll: :)
Аватар
Rafaela
кандидат

Мнениеот некаква » 10 Авг 2006, 11:30

Ще споделя как аз "отглеждам" своята коса: един месец през пролетта и един месец през есента я ухажвам с хума. Никакви специални шампоани или балсами не използвам през останалото време, а каквото ми падне. От хумата направо полудява и има прекрасен вид - резултатът е буйна грива, (вече е почти до кръста)въпреки че я изрусявам.
Изображение
Ако имаш любов, нямаш нужда от нищо друго. Ако нямаш любов, няма значение какво друго имаш!
Аватар
некаква
наш човек

Мнениеот merilin_ » 10 Авг 2006, 20:10

а откаде се взима тази хума :) и как точно се прави процедурата?
Изображение
Аватар
merilin_
нов

Мнениеот некаква » 11 Авг 2006, 08:55

Хумата я взимам от аптеката. Има различни опаковки - малката, която стига за едно измиване е 30-40ст. Разтваря се в равни части вода и оцет докато стане на каша /по-скоро консистенция на боза трябва да се докара/ и се нанася на косата. Така 20 минути. Аз лично слагам и на лицето и шията /и заприличвам на мумия :lol: /. После се отмива с вода и толкова. Аз задължително слагам балсам или маска след хумата, защото иначе косата стои като слама. Малко е трудоемко, но уверявам те, резултатът си заслужава. Ефектът се появява след месец, месец и нещо.
Пропуснах да кажа че не се използва шампоан, след като се отмие хумата - тя замества шампоана. Когато започнах да я използвам имах чувството че косата ми е мръсна /защото не използвам шампоан/, но това беше заблуда. Малко повече търпение и упоритост требва.
Изображение
Ако имаш любов, нямаш нужда от нищо друго. Ако нямаш любов, няма значение какво друго имаш!
Аватар
некаква
наш човек

Мнениеот merilin_ » 12 Авг 2006, 22:58

ще пробвам още утре. А тази процедура всеки ден ли трябва да се прави?
Изображение
Аватар
merilin_
нов

Мнениеот некаква » 14 Авг 2006, 19:08

merilin_ написа:ще пробвам още утре. А тази процедура всеки ден ли трябва да се прави?

Ами зависи от това колко пъти седмично си миеш косата. Аз я мия два пъти седмично, следователно я третирам с хума два пъти седмично.
Изображение
Аватар
некаква
наш човек

Мнениеот Фея » 19 Авг 2006, 11:24

От хумата направо полудява и има прекрасен вид - резултатът е буйна грива, (вече е почти до кръста)въпреки че я изрусявам.

Искам да те попитам: Не ти ли се изсушава от хумата?
Аватар
Фея
приятел

Мнениеот krasin » 20 Авг 2006, 07:30

Когато бях малка баба ми ме гледаше и ме къпеше само със смес от хума, оцет,вода и малко зехтин. като ме намажеше стоях известно време така. оцета е за блясък и за да се отмие по-лесно зехтина :lol:
Аватар
krasin
кандидат

Мнениеот lovely » 20 Авг 2006, 19:14

здравейте! за пръв път пиша тук и искам да ви попитам как се слага хумата? :roll:
Аватар
lovely
нов

Мнениеот Victoria » 21 Авг 2006, 11:44

Rafaela написа:Косата прави жената красива :wink:
Имам проблем с нея,суха,тънка,изтощена и с чувствителна кожана главата,която не ми позволява да използвам всякакви шампоани ,балсами,маски,защото веднага ми излизат ранички.Ползвам строго конкретни и лечебни шампоани.Момичвта,давайте съвети,освен обичайното ходене на фризьор.

просто бъди смела - мий я нетрадиционно - яйца, оцет, лайка, коприва, орехова шума - всички тези бабини рецепти ще се отарзят добре на косата, също пробвай с хининов шампоан - и не забравяй след всяко миене да правиш фрикции с хининова вода и да използваш течни кристали или олио не олио
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Victoria » 21 Авг 2006, 11:46

lovely написа:здравейте! за пръв път пиша тук и искам да ви попитам как се слага хумата? :roll:

зависи дали на косата иои лицето, или пък на цялото тяло
за лице ти препоръчвам да смесиш с розова вода или поне минерална, тази, която пиеш например!

за коса - хума, оцет и мед, но внимавай с миенето

за тялото - хума, розова вода и душ гел
а може да пробваш и утайка от кафе (от кафеварката), душ гел и морска сол
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот lovely » 04 Сеп 2006, 11:50

благодаря за съвета ще го изпробвам :D
Аватар
lovely
нов

Мнениеот Mila » 29 Май 2007, 17:59

Tук ми се стори удачно да задам въпроса си. :arrow: Някоя от вас използвала ли е т.нар. храна за коса? Отзиви ?
Аватар
Mila
нов

Мнениеот Victoria » 30 Май 2007, 09:18

Да, от тази на Вела, много приятно действа, но е за по-тънки и прави коси.... Не е моят продукт като цяло
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Rose » 30 Май 2007, 09:46

Victoria написа:Да, от тази на Вела, много приятно действа, но е за по-тънки и прави коси.... Не е моят продукт като цяло

Моля те, кажи как се казва по-точно, защото моята коса е с много тънък косъм и е абсолютно права :D
Аватар
Rose
приятел

Мнениеот Victoria » 05 Юни 2007, 10:14

ами "храна за коса"
моята приятелка използва LIFeTEX....Много добре й понася, пазарува си я от фризьорката си
Аватар
Victoria
наш човек

Мнениеот Ice_Qween » 05 Юни 2007, 10:36

Заинтригувахте ме...Какво представлява тази 'храна за коса" ?
За какво се препоръчва?...От къде може да се купи?

:D
Иначе аз използвам за красива коса -маска на Лореал /розовата/ и кристали за коса.
Аватар
Ice_Qween
кандидат

Мнениеот rozovototedi » 28 Авг 2007, 07:02

Здравейте,имам въпрос и незнаех къде точно да го задам :roll: Реших а е тук :D
Боядисвам си косата (руса )от няколко години и наскоро ми казаха ,че не трябва след като се боядиса косата да се отмива с шампоан,аз гледах ето така :o незная дали е вярно това нещо:)Някой чувал ли е за това:0
Аз не си представям как ще се отмие боята от косата без употребата на шампоан :?
Аватар
rozovototedi
нов

Мнениеот obichashta » 28 Авг 2007, 17:00

rozovototedi написа:Здравейте,имам въпрос и незнаех къде точно да го задам :roll: Реших а е тук :D
Боядисвам си косата (руса )от няколко години и наскоро ми казаха ,че не трябва след като се боядиса косата да се отмива с шампоан,аз гледах ето така :o незная дали е вярно това нещо:)Някой чувал ли е за това:0
Аз не си представям как ще се отмие боята от косата без употребата на шампоан :?

:shock: :shock: :shock: Естествено, че не се използва шампоан. Боята се отмива с чиста водичка, апосле слагаш балсам за боядисвана коса. Отмива се безпроблемно, ако не вярваш питай някой фризьор. :D :D :D
Аватар
obichashta
наш човек

Начало  • Назад към Коса