Кейт Мидълтън  – бременността й отива

Кейт Мидълтън – бременността й отива

Кейт Мидълтън направи първата си публична поява...

Познай марката, спечели книга!

Познай марката, спечели книга!

Читателите на Rozali имат възможност да спечелят...

Идеи как да носите шала тази есен

Идеи как да носите шала тази есен

Шалът е задължителен аксесоар през цялата...

Как да ядем десерт, без да напълняваме

Как да ядем десерт, без да напълняваме

Десертът, сладкото изкушение, без което не можем....

Жизел Бюндхен: Майки поставете себе си на първо място

Жизел Бюндхен: Майки поставете себе си на първо място

Топмоделът Жизел Бюндхен призова майките да...

Адел държи в неведение текстописците си

Адел държи в неведение текстописците си

Певицата Адел все още не е казала на авторите на...

Модератор: Вещица

Мнениеот pepi_87 » 21 Авг 2008, 12:27

Здравейте ! Не знам къде точно да сложа тази тема..и ако съм сгрешила..тогава ме извинете
Нека си поговорим за Индия-страна с много традиции... култура.и пр.
:arrow: Та харесвате ли индийските запленяващи филми....изпълнени с толкова нежност....любовни песни. :?:

Като малка гледах много такива филми...
Сега отскоро пак се заплеснах.... :D

:arrow: Кои са любимите Ви филми..и песнички :?:
:arrow: Имате ли търпение да ги гледате цели 2 или 3 часа :?:
:arrow: Разтапят ли Ви ...чак да си поплачате :?:

Моят любим филм е "Fanaa"- "Мисия кашмирец"(2006)

Е сега Вие сте наред :!: :hor:
Жената е по-сладка от живота и по-горчива от смъртта
Аватар
pepi_87
кандидат

Мнениеот vvaallyyaa » 21 Авг 2008, 12:38

Тц! ама поне за един имам много ясен спомен "Слона моя приятел"
и то не по друга причина, ами беше- културно масово мероприятие :twisted:
та ...тогава щях да ям хубав бой...щот се хилех като пача на охкането, ахкането, сълзите и сополите на съседката :oops:
от тогава, тази грешка не я повторих...може вече и да имат прилични филми, но мен нещо не ме тегли :wink:
Аватар
vvaallyyaa
VIP

Мнениеот pepi_87 » 21 Авг 2008, 13:14

Е този филм си е класика в жанра......но не е чак толкова хубав...гледала съм го.

Този който написах "fanaa"..е найстина хубав
Аватар
pepi_87
кандидат

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 21 Авг 2008, 13:44

Може да ти се стори много грубовато , но не понасям Индия и нищо свързано с нея...Хора ,които живеят на стотици години назат от цивилизования свят, делят се на касти , като живота на една крава е по- ценен от човешкия...Не ,това е твърде неразбираемо за мен...
А филмите им (сигурно има и изключения), са бълна боза , сълзлява сополива и вкисната ...
Може би от всичко индийско признавам онази част от Камасутра, посветена на правенето на любов... :wink:
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот pepi_87 » 21 Авг 2008, 14:30

Ivelin4eto_74 написа:Може да ти се стори много грубовато , но не понасям Индия и нищо свързано с нея...Хора ,които живеят на стотици години назат от цивилизования свят, делят се на касти , като живота на една крава е по- ценен от човешкия...Не ,това е твърде неразбираемо за мен...
А филмите им (сигурно има и изключения), са бълна боза , сълзлява сополива и вкисната ...
Може би от всичко индийско признавам онази част от Камасутра, посветена на правенето на любов... :wink:

Съгласна съм ,че са много назад......и че смятат че червея може да е майка им..която се е преродила в червей...тц!.

Аз имах предвид филмите..в които ...представят любовта...чрез поезия и музика.....ритми........иначе и аз не харесвам сополиви,лигави филми....които нямат кажи речи някакво смислено действие.......на което да се основава "целия този рев".....такива директно ги трия...

Добре разбрах...че филмите ..мн не ги харесвате ..
а как сте с музиката.
http://www.vbox7.com/play:e96a0727

http://www.vbox7.com/play:3aaa969b

"...избора не е между доброто и злото...Това, е лесно...истинските решения в живота...са по - малко от две злини, или повече от две добрини..."
Аватар
pepi_87
кандидат

Мнениеот *tanita* » 21 Авг 2008, 16:56

И филмите и музиката харесвах,сега отдавна не...Виждат ми се много наивни! :wink:
Изображение
Аватар
*tanita*
наш човек

Мнениеот sweet_escape76 » 21 Авг 2008, 16:57

Не харесвам Индия ,не ме привлича като дестинация,ненавиждам индийската кухня (твърде пикантна е ),мразя около мен да има индийци,миришат ужасно( в чужбина всички ги отбягват) :puke: ,не ми допада нито музиката ,нито филмите им.Филмите им са сладникави ,дълги ,отегчителни и идеята е да са трагичниа ,а са адски тъпи и смешни :D .И аз на масово мероприятие съм гледала само два филма
Слонът моя приятел
Танцьорката Маюри
След тези два филма (от ученически години) трети не е имало и няма да има със сигурност.
Изображение
Аватар
sweet_escape76
наш човек

Мнениеот zenata » 21 Авг 2008, 17:13

Ivelin4eto_74 написа:Може да ти се стори много грубовато , но не понасям Индия и нищо свързано с нея...Хора ,които живеят на стотици години назат от цивилизования свят, делят се на касти , като живота на една крава е по- ценен от човешкия...Не ,това е твърде неразбираемо за мен...

:nod: и аз така мисля
е, аз пък съм фен на куба
Аватар
zenata
VIP

Мнениеот men » 21 Авг 2008, 17:24

За мен индийският сериал отдавна е нарицатетелно, когато някой преиграва любима реплика ми е: "не ми разигравай индийски сериал" :lol:
Последна промяна men на 21 Авг 2008, 19:31, променена общо 1 път
Грижата за излишното често се съчетава със загуба на необходимото.
Аватар
men
наш човек

Мнениеот tanya357 » 21 Авг 2008, 18:48

Аз пък харесвам и песните, и танците, и филмите. Вече не както преди, но все още ги харесвам.
Убедена съм, че повечето от тук написаните мнения са от хора, които не са достатъчно запознати. Да, Индия се дели на касти, има безумно бедни хора, има даже и хора, които умират във влаковете, пътувайки от единия край до другия! Но има и много положителни страни. А аз обичам да търся положителното и чуждите култури винаги са ми били много интересни. А това за индийците, че миришели... Все едно някой чужденец, който е видял български циганин и да каже, че българите миришат, мръсни и гнусни са! Не може да се прави генерално заключение за всички, защото въобще не е така! Бившия ми приятел беше индиец и беше сигурно по-чистоплътен и суетен от повечето мъже в БГ.
А колкото до филмите... Те са също толкова сълзливи и романтични, колкото и самите индийци. Такъв народ са си. Аз харесвам романтични, но някои от техните ми идват в повече :lol: Но имам и любими - Salaam Namaste, Veer-Zaara, Hum Tum и Black, който е уникален филм.
А ето и любимата ми песен - http://www.vbox7.com/play:a376b743 Много хубав текст :cry:
Аватар
tanya357
наш човек

Мнениеот Tonita » 21 Авг 2008, 18:50

Харесвам Индия като дестинация, култура, традиции, религия, кухня... Има нещо магнетично и тайнствено в нея. Интересни са ми танците им и музиката.
Но филмите са под всякаква критика :lol:
Сещам се за "Перла в короната". Направи ми голямо впечатление. Но той не е индийски, разбира се.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Stella_87 » 21 Авг 2008, 22:37

zenata написа:

:nod: и аз така мисля
е, аз пък съм фен на куба

И аз, и аз :nod: + това за Куба
Последното нещо, което четох за Индия беше, че там на година се изяжат средно по 100 000 000 плъха :puke:
Аватар
Stella_87
наш човек

Мнениеот pepi_87 » 22 Авг 2008, 10:21

:arrow: Момичета относно хигиената..че миришат ..нормално ...хората там са бедни..в някой райони дори нямат канализация и ел.мрежа.....Не познавам индиици и не мога да кажа че миришат..поне засега

:arrow: Да Индия си има своите минуси..ядяли плъхове..ами като няма какво да ядат.....за да оцеляват някак......а В БГ..не се ли ядат плъховете в казармата...дори самите момчета знаят че готвят плъхове, но като няма друго...от глад си готов какво ли не да ядеш....Китайците ядат кучета..но са далеч по-напреднали от нас....във всичко..........................................но плюсовете поне за мен са в повече..за Индия
:lol: За тях религията и любовта е един вид начин на живот.. ...
:arrow: Найстина филмите са мн време .....и някои ми идват повече, тъй като прекаляват....с сълзите..и сополите..
Но песните им не са така, както и танците... :hor: ..имат хубава музика ...танцуват чудесно, кухнята им е мн пикантна, вкусна.....и ароматна....дрехите им направени от златни нишки са чудесни....бижутата...разкошни платове...с всякакви цветове :1:
И не на последно място...Кама сутра. :wed: ...има дори такъв филм..."Kama Sutra"....
Аватар
pepi_87
кандидат

Мнениеот sweet_escape76 » 22 Авг 2008, 17:30

Повечето от индийците в чужбина не миришат поради липса на баня и лоша хигиена ,друго имах предвид ,но явно не съм се изразила ,както трябва :oops: .Грешката е моя :D .Тази натрапчива и противна мизирна ,която излъчват е от подправките ,които щедро употребяват(адски смръдливи са ,те са техни специфични)и си мажат кожата и косите (които наистина са здрави,дълги и хубави) с една тинктура ,която приготвят и смърди :puke: меко казано ужасноооо.
Изображение
Аватар
sweet_escape76
наш човек

Мнениеот анастасия19 » 22 Авг 2008, 21:25

обичам страшно много индийските филми и песнички.От скоро време адски много си тегля и гледам филми на работа(защото в нас няма много време да ги гледам)
Любими песни са ми: http://www.vbox7.com/play:5154df2d
Kato филми са доста и не знам и аз кой точно да избера:"umrao Jaan ";"Andaaz";"Dhoom";"Aap Kaa Surroor The Moviee " ,стига толкова :) много,много са,няма време да изброявам :)
Винаги с усмивка на лице
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
анастасия19
наш човек

Мнениеот mariqivanova799 » 23 Авг 2008, 15:35

аз много харесвам Индия,идийските песни и танци,а любими филми са ми "кама сутра-приказка за любовта" и "Господин420" а музикзта и в двата филма е чудесна
Изображение
Аватар
mariqivanova799
наш човек

Мнениеот zabavnata » 23 Авг 2008, 15:57

От киносалоните всички излизаха ревящи! Сега предпочитам комедии/но не индийски/
Аватар
zabavnata
вътрешен човек

Мнениеот mariqivanova799 » 25 Авг 2008, 20:59

sweet_escape76 написа:Повечето от индийците в чужбина не миришат поради липса на баня и лоша хигиена ,друго имах предвид ,но явно не съм се изразила ,както трябва :oops: .Грешката е моя :D .Тази натрапчива и противна мизирна ,която излъчват е от подправките ,които щедро употребяват(адски смръдливи са ,те са техни специфични)и си мажат кожата и косите (които наистина са здрави,дълги и хубави) с една тинктура ,която приготвят и смърди :puke: меко казано ужасноооо.
аз искам рецептата,ако косата ми стане като на индийките толкова гъста и буйна,няма да ми пука,че смъдя,за кожата пък като се замисля,виждали ли сте сбръчкана индийка?аз не,всички,които съм виждала са малко пълнички,но с идеално галдки лица,така че ще ползвам помадата на каквото и да мирише :D
Изображение
Аватар
mariqivanova799
наш човек

Мнениеот Black Panther » 25 Авг 2008, 22:44

Не съм запозната с филмите и музиката от Индия.
Но съм срещала хора от къде ли не, включително индийци. Имах такива приятели по едно време, и те нямат нищо общо със стереотипа който хората имат за индийците. Дори бяха едни от най-интелигентните и начетени хора които съм познавала - единият е инженер в една от най-известните компании за автомобилни гуми, другият е лекар, третият е компютърен специалист. И съм яла домашно приготвени индийски ястия, и със сигурност не са приготвени от плъхове. Що се отнася го пикантните и люти подправки и т.н., това е въпрос на вкус, може да се приготви и с по-малко подправки и да не е много люто.
Аватар
Black Panther
наш човек

Мнениеот Krista bg » 26 Авг 2008, 01:40

Индийско кино, Боливуд ...... аааа, не, благодаря. То са драми, то са любови, сълзи, сополи..... :lol:

Обаче Индия - страна с богата култура и традиции, не мога да пренебрегна като туристическа дестинация. :wink: Винаги е добре когато можеш да научиш нещо повече за един различен свят, та дори и да е сто години назад. Освен, че е един от центровете на източната философия, мисля, трудно ще бъде оспорено... Имам познати, посетили Индия и съм слушала интересни неща от тях...
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот анастасия19 » 31 Авг 2008, 23:34

Може ли модовете да преместят тази тема в раздела за"Наука,култура, изкуство".Мисля,че там е правилното място.Благодаря
Винаги с усмивка на лице
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
анастасия19
наш човек

Мнениеот Пеперудата » 01 Сеп 2008, 00:14

Бих казала, че Индия и културата им ми е интересна, но що се отнася до филмите... мне, мерси. :?
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот блу » 01 Сеп 2008, 10:01

не ме привлича почти нищо от индия. културата им е интересна, но друго-не. особено пък филмите им. за мен лично са много сладникави.
Аватар
блу
наш човек

Мнениеот razli4na » 03 Сеп 2008, 11:32

До скоро и аз не харесвах индийските филми, даже приятели като седнат да гледат аз си намирах друга работа и пропусках но веднъж се излъгах и изгледах един ........Не можете да си представите колко ми хареса бях твърдо против такива любовни филми с по 30 мин музика.Но на този филм съм ревала поне 2 часа без да спра след филма ме болеше главата очите ми бяха подути цяла компания момичета се праснахме от рев :lol:
Та филма се казва ''Veer - Zaara'' има го в zamunda..
и в този филм има много музика но преведена ,и точно на място във филма и с смазващ текст :crybaby:

Препосъчвам го на всички и ви гарантирам че ще го харесате просто филма е изпипан от всякаде.Спечелил е много оскари и то заслужени :!:
Аватар
razli4na
нов

Мнениеот mariqivanova799 » 04 Сеп 2008, 21:55

аз гледах Арампали ,това е стар филм ,но танците и музиката са векликолепни,на мен ми хареса
Изображение
Аватар
mariqivanova799
наш човек

Следваща

Начало  • Назад към Клубни срещи и общи теми