С какво да ангажирате детето за Великден?

С какво да ангажирате детето за Великден?

Напоследък децата свързват празниците и...

10-минутна тренировка у дома

10-минутна тренировка у дома

През почивните и празнични дни трудно намираме...

Най-търсените секс услуги от мъжете

Най-търсените секс услуги от мъжете

Мъжете не могат да споделят всичките си...

Ретро стил от Кейт Ъптън

Ретро стил от Кейт Ъптън

Кейт Ъптън изненада почитателите си, като се...

Принц Уилям, Кейт и бебето Джордж  в Австралия (СНИМКИ)

Принц Уилям, Кейт и бебето Джордж в Австралия (СНИМКИ)

Британският принц Уилям, съпругата му Кейт...

Том Круз има връзка с Лора Препън

Том Круз има връзка с Лора Препън

Том Круз излиза с Лора Препън от няколко месеца,...

Модератори: Rama, vesal

Мнениеот Krista bg » 25 Сеп 2008, 12:22

Използвате ли често мили думи?
А влагате ли истински мили чувства в тях или те просто са заседнали в речника ви като нещо обикновено? Прави ми впечатление, че тук, във форума, често се употребяват "мила", "скъпа", "драга" - повече с нотка сарказъм или...и аз не знам какво. Виждала съм и хора, които явно се засягат от подобно обръщение. Сигурна съм, че има и такива, които наистина влагат приятелски чувства в това обръщение. Обаче като че ли сме устроени така, че винаги да търсим негативното. Особено ако непознат ни каже нещо хубаво - все търсим подтекста. Аз се боря с това чувство понякога, но все не успявам да се отърва от него... :evil:
За да пусна тази тема, ме провокира поведението на една фолк певачка, която крещеше в транс : "Обичам вииии" към публиката. Та се зачудих по този повод - какво значи да кажеш "Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" , "Скъпа", "Мила", "Драга" и прочие без да влагаш и грам от тези чувства?
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот Маргарита » 25 Сеп 2008, 12:34

За мен тези думи също са паразитни. Но ако ме аплодират десет хилади души, да, бих обичала всеки един от тях и бих им го казала. Обичам всеки, който оцени високо направеното от мен и му се възхити, всеки, на когото помогна - наричам го споделяне на най-доброто от мен. Нормално е.
А иначе думичките, за които спомена са до такава степен изпразнени от съдържание, че не ги използвам, дори ако наистина възприемам човека така. :wink:
Аватар
Маргарита
VIP

Мнениеот vaniliq » 25 Сеп 2008, 12:44

според мен мн зависи! самото обръщени е"миличка" ако е отправено към мен от майка ми,близка приятелка....мъжа ми,примерно,го приемам нормално,но някак си,ако кажеш на сервитьорката "миличка ще ми донесеш ли един сок" ми звучи :? и както певачката крещи "обичам вииии!!!" и наистина е безобразно малко вероятно наистина да е така,така и когато някой с който нямам преки взаимоотношения ми каже миличка или нещо подобно знам че емоцията която влага няма нищо общо с това което наистина се очаква да вложи! и се дразня! :wink:
Аватар
vaniliq
приятел

Мнениеот Stella_87 » 25 Сеп 2008, 13:08

Аз влагам чувства или на ирония, или на истинска симпатия. И мисля, че се усеща от човека отсреща. А за чалгарката не знам, за истинските творци занм, че обичат своята публика, своите почитатели, защото това са хората, които ги оценяват ... Но за фолкаджийките идея си нямам.

Към най-близките ми приятели обращенията са ми малко странни и грозни, но така свикнахот около гоидна - "лаЙно", "лаайнич", "глупи", "смотан" :lol: , но първоначално беше забавно, но сега вече е само навик. Най-често се обръщам към хората с "Муци" - също навик :?
Аватар
Stella_87
наш човек

Мнениеот радост_в » 25 Сеп 2008, 13:08

Да, използвам мили обръщения към приятелите си и хората, които наистина обичам! Правя го с удоволствие, когато съм в настроение и влагам точно това - топли чувства, дори и да е само симпатия към някого. Никога не ползвам мили обръщения с цел мазнене или просто ей така към някой, който не чувствам близък или не ми е приятен! Виж "обичам те" казвам адски трудно и изключително рядко на любимите си хора , но за сметка на това им го показвам всеки ден и те прекрасно го знаят :D Не мисля, че това са думи , изпразнени от съдържание, предвид че аз лично винаги влагам чувство в тях! Хубаво е понякога да си казваме по нещо мило и да се обърнем към приятните за нас хора нежно :wink:

А относно това : " Та се зачудих по този повод - какво значи да кажеш "Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" , "Скъпа", "Мила", "Драга" и прочие без да влагаш и грам от тези чувства? " - не ми е понятно, като не чувствам някой близък, не му се лигавя ! За мен това е важното ! И да знам, че хората, на които държа , се обръщат мило към мен и го правят искрено ; другите да се лигавят, колкото си искат , вкл. и певици , актьори и всякакви подобни ! Няма вариант за искрено "обичам те/ви" , ако хората не се познават и не са си близки по някакъв начин! Далеч по-искрено звучи един певец да каже например ... "благодаря ви, бяхте прекрасна публика и да бъда сред вас, беше страхотно изживяване" :wink:
Аватар
радост_в
наш човек

Мнениеот DonnaKaran » 25 Сеп 2008, 13:18

Тя иронията от 100 км се забелязва,няма начин да бъда "миличка","скъпичка" на хора,които дори не са ме виждали!В къщи се лиготя на воля,също и с най-близките ми приятели и те знаят,че съм искренна! :wink:
Имам си една приятелка,която перманентно се обръща към мен с"простак" :shock: и аз знам какво влага в това иначе гадно обръщение! :lol:
Всеки има безброй причини да бъде щастлив и безброй причини да бъде нещастен.Можем да изберем да изживеем щастливо живота си,независимо в какво положение се намираме. Джон Кехоу
Аватар
DonnaKaran
наш човек

Мнениеот Дия_б » 25 Сеп 2008, 13:20

А аз като ви наричам патки ,влагам чувства . Но на обич и привързаност.
Аватар
Дия_б
VIP

Мнениеот радост_в » 25 Сеп 2008, 13:22

DonnaKaran написа:Имам си една приятелка,която перманентно се обръща към мен с"простак" :shock: и аз знам какво влага в това иначе гадно обръщение! :lol:

Подсети ме за любимото ми "краво" или "кравко" , отправено към сестра ми и някои много близки мои дружки години наред с тотално топли чувства :lol: Също и "овчице" :lol: Но те знаят, че това е израз на моята безгранична обич към тях и просто съм шегобийка :lol:
Аватар
радост_в
наш човек

Мнениеот Ружa » 25 Сеп 2008, 13:26

Е, ако го каже непознат, просто няма как да не видя отрицателен контекст.
Иначе си ги използвам тия думи и който ме познава, знае какво влагам в тях. Пък че други ги казват под път и над път.. Това не е мой проблем.
То и обратното е така, както подсети Дона. Аз да се сърдя ли, като ми кажат тук в кръчмата "кво правиш, ма, пача?". :haha: А знам, че човекът е добронамерен. :lol: Въпросът е да се усети отношението. Другото са подробности.
Аватар
Ружa
наш човек

Мнениеот magarence » 25 Сеп 2008, 13:37

Изключително съм пестелива откъм мили думи в публичното пространство..Работен навик..
Приятелките - само в миговете на "лигня" се чува "скъпа" или "дарлинг"..
"Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" - това са думи, които чуват единствено синът ми и любимия..Малкият ги чува ежедневно, а в любовта - както ми дойде..Много ценя тези думички и затова ги казвам само, когато го чувствам..
В ежедневието най-често се обръщам към тях с "мишленце" и "слънчо"
Всяко преживяване, всичко, което са ви причинили или вие сте причинили на другите, е страшно важно за развитието ви. Дори лъжите ви, жестокостта и несправедливостта към другите, дори и те са много важни. И това, което криете със срам в душата си, също е много важно, защото ви е помогнало да станете това, което сте. Всичко преживяно ви помага да станете милосърдни, цялостни и изпълнени с любов. Ако успеете да си простите и да се приемете такива, каквито сте, ще излекувате себе си, а заедно със себе си и планетата.
Помнете: Нищо не е нито хубаво, нито лошо. Ние не знаем цялата история...
"Некаква" ;)
Аватар
magarence
наш човек

Мнениеот Tonita » 25 Сеп 2008, 13:43

Аз използвам точно думите, които изразяват мнението ми за отсрещния.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Йоанна » 25 Сеп 2008, 13:43

На мен па любимите ми обръщения са "овцо", "пача", "шушльоп", ... ъъъ... имаше още, ма ся не се сещам. :roll: :roll: :roll:
Кристал, после като се сетя, ще дойда пак да ти напиша.
Аватар
Йоанна
наш човек

Мнениеот Hris » 25 Сеп 2008, 13:59

Много съм стисната на думи. Мила, скъпа, ала-бала просто не произнасям, звучат ми лигаво и леко лицемерно. "Обичам те", този, който наистина обичам го чува рядко и единствено и само в някакъв разговор, например: "Колкото и да те обичам, това не мога да приема", "Не знам защо не се замислих, като го напрвих, вероятно защото те обичам" или нещо от рода. Разни лигави обръщения като пилета, патета и т.н. и двамата не употребяваме, използваме си имената. И във взаимоотношенията ми с останалите също е долу-горе така.
П.П. Само към майка ми напоследък се обръщам с "маркизо" :lol: :lol: :lol: , явно с нея ни е тряснала лигавнята :wink:
Аватар
Hris
наш човек

Мнениеот Mistic » 26 Сеп 2008, 11:43

На мен също ми звучат лицемерно и не ги употребявам дори към хора, които са ми мили и скъпи.Може би не трябва да е така, но прекалено често се употребяват не по предназначение и са се изпразнили от съдържание.Звучат даже лигаво на моменти :?Към моята половинка се обръщам с галеното му име, той към мен също, а не разни там писета и такива лигавни.Не ми харесват и това е.
Аватар
Mistic
приятел

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 26 Сеп 2008, 13:23

Милите ми думи, са отправени само към мили за мен хора...Много ми е неприятно такова фамилиарничене ...Например продавачка към клиентка "о..миличка, толкова добре ти стои" ...или една фризьорка , която познавам ,всичките си клиентки ги милосва и скъпосва , а като излязат започва да бълва зад гърба им....Имам съседи на които, всички казват Микимаусовите... :lol: ,причината е ,че те винаги са усмихнати до ушите,често престорено и изкуственно ... :? :?
Това ,което е казала Радост за изпълнителите е много вярно , не може да се провикваш ,че обичаш целия свят и да очакваш някой да ти повярва...Или мотото на едно любовно предаване.."ние ви обичаме , обичайте се и вие..."
Аз обичам откритите отношения...никакви фасони , гримаси и сладки думи не са в моя стил...
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот patrik » 26 Сеп 2008, 18:54

Завси от кого са изречени
patrik
кандидат

Мнениеот захира » 26 Сеп 2008, 22:13

По принцип много рядко използвам такива думи дори и към близките си,почти не ползвам паразитни обръщения.Понякога използвам "мила",когато човека отсреща е тъжен и искам да го подкрепя,някак си като въведение,за да покаже,че е искрено и че по някакъв начин държа на човека отсреща и бих искала да му помогне,дори само да си сподели болката.Не обичам лигави обръщения тип "мило" и т.н.,много са ми превзети.
Животът е безкрайно търсене,в което накрая човек осъзнава,че намира само себе си!!!!
ИзображениеИзображение
Аватар
захира
наш човек

Мнениеот sweet_escape76 » 29 Сеп 2008, 05:22

"Обичам те ",казвам на хората ,които обичам -съпруг,родители.За мен това е живо разхищение да се изричат думи и реплики без чувство.Иначе мили обръщения използвам само за много близки мои хора ,а "Мила",не означава нищо за мен ,просто едно обръщение,без зло или добро чувство.
Изображение
Аватар
sweet_escape76
наш човек

Мнениеот Адрина » 29 Сеп 2008, 08:46

използвам мили думи , когато преценя особено към по - близките си и приятелите си . те са истински . не харесвам милите хора ,които това им е начин на общуване към всички - за мен не е реално и е малко лигаво и пресилено :D
Аватар
Адрина
приятел

Мнениеот EnvyMe » 02 Окт 2008, 11:33

Обичам те го казвам на хора, които истински обичам.
Мила, драга, скъпа и т.н. честно казано ги използвам с огромна доза сарказъм. Единствено мила понякога използвам без лоши чувства, но то тогава си личи, че е така.
И много, много мразя да имам връзка с някой, а той да ме нарича 'мило'. Всичко друго мога да приема и дори би ми харесало, само това ми вади душата.
... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат...
Аватар
EnvyMe
кандидат

Мнениеот materialgirl » 02 Окт 2008, 15:42

Доста съм пестелива относно чувства и обръщения . Не си падам по такива волеизлияния .Изричам такива думи само и единствено , когато това е така - обичам те , липсваш ми и др , а не с цел разговора да тече или само , че имам безплатни минути :D.
Аватар
materialgirl
кандидат

Мнениеот Black Panther » 02 Окт 2008, 16:10

Има някои хора които използват мили обръщения към всеки, даже им е станалко навик, който не могат да изкоренят. Една моя приятелка и бивша колежка е така - колко пъти мениджърите и я мъмреха, защото тя все наричаше клиентите "бейби", "захарче", и т.н. :lol:
Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Black Panther
наш човек

Мнениеот zabavnata » 02 Окт 2008, 18:02

Обичам милите думи.Сигурно съм ужасна глезла. Родителите ми ме възпитаваха строго и много ме мъмреха,когато показвах цялата си любов към дъщеря ми. Целувка по нослето,прегръдка и лиготии,но сме си щастливи!Да,обичам да ги казвам,да ми ги казват.Хубаво е!
Аватар
zabavnata
вътрешен човек

Мнениеот mupela » 15 Яну 2009, 22:33

Как ли не сме се наричали с моя приятел,но си знаем какви чуватва влагаме :) то не може само на "мило" да го караме,не винаги сме само мили в ежедневието си :roll: Последната изцепка от негоеа страна беше,когато аз му казвам "Обичам те", а той ... аз те мразя :haha: :joke: и естествено се смее.. знам,че беше нарочно но пак се хванах малко ;) xax или пък от този лаф от шоуто на Слави, като моя човек както говоря и ми казва "а, патка" и аз като не знаех за какво става въпрос .. шоу да става... с всяка дума може да каже човек нещо,важното е начина на поднасяне ;)
Не позволявай на своите страхове да те излъжат,особено това касае хората, които обичаш и на когото си нужен :kiss:
Аватар
mupela
нов

Мнениеот СуАйгъръ » 16 Яну 2009, 07:25

Krista bg написа:Използвате ли често мили думи?
А влагате ли истински мили чувства в тях или те просто са заседнали в речника ви като нещо обикновено? Прави ми впечатление, че тук, във форума, често се употребяват "мила", "скъпа", "драга" - повече с нотка сарказъм или...и аз не знам какво. Виждала съм и хора, които явно се засягат от подобно обръщение. Сигурна съм, че има и такива, които наистина влагат приятелски чувства в това обръщение. Обаче като че ли сме устроени така, че винаги да търсим негативното. Особено ако непознат ни каже нещо хубаво - все търсим подтекста. Аз се боря с това чувство понякога, но все не успявам да се отърва от него... :evil:
За да пусна тази тема, ме провокира поведението на една фолк певачка, която крещеше в транс : "Обичам вииии" към публиката. Та се зачудих по този повод - какво значи да кажеш "Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" , "Скъпа", "Мила", "Драга" и прочие без да влагаш и грам от тези чувства?

Аз често ги употребявам по смисъл, тоест наистина влагам чувства. В ежедневието си гледам да си говоря с хора, които харесвам и обичам, които са положителни и предават настроението си на контактуващия с тях.
Остава ми да се надявам, че и те употребяват по предназначение тези думи. :wink:
Същото съм чувала и аз - в едно от тези женските предавания сутрин 2 женоря се караха. Говореха заедно, крещяха, от едната се чуваше само това: "Ти си моят живот", а определено беше казано саркастично, защото беше любовницата на съпруга на другата!!! :shock:
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Следваща

Начало  • Назад към Взаимоотношения 2