Питка за празник

Питка за празник

Рецепта за Питка за празник. Как да си приготвим...

Пълнени гъби със спанак и крема сирене

Пълнени гъби със спанак и крема сирене

Рецепта за Пълнени гъби със спанак и крема...

Мъфини еленчета

Мъфини еленчета

Рецепта за Мъфини еленчета. Продукти и...

Боровинкови бонбони с ядки и нектарини

Боровинкови бонбони с ядки и нектарини

Рецепта за Боровинкови бонбони с ядки и...

Рита Ора предпочете работата пред любовта

Рита Ора предпочете работата пред любовта

Поп звездата Рита Ора разкри, че се е разделила с...

Модератори: Rama, vesal

Мнениеот Krista bg » 25 Сеп 2008, 12:22

Използвате ли често мили думи?
А влагате ли истински мили чувства в тях или те просто са заседнали в речника ви като нещо обикновено? Прави ми впечатление, че тук, във форума, често се употребяват "мила", "скъпа", "драга" - повече с нотка сарказъм или...и аз не знам какво. Виждала съм и хора, които явно се засягат от подобно обръщение. Сигурна съм, че има и такива, които наистина влагат приятелски чувства в това обръщение. Обаче като че ли сме устроени така, че винаги да търсим негативното. Особено ако непознат ни каже нещо хубаво - все търсим подтекста. Аз се боря с това чувство понякога, но все не успявам да се отърва от него... :evil:
За да пусна тази тема, ме провокира поведението на една фолк певачка, която крещеше в транс : "Обичам вииии" към публиката. Та се зачудих по този повод - какво значи да кажеш "Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" , "Скъпа", "Мила", "Драга" и прочие без да влагаш и грам от тези чувства?
Never too old to ROCK!
Аватар
Krista bg
наш човек

Мнениеот Маргарита » 25 Сеп 2008, 12:34

За мен тези думи също са паразитни. Но ако ме аплодират десет хилади души, да, бих обичала всеки един от тях и бих им го казала. Обичам всеки, който оцени високо направеното от мен и му се възхити, всеки, на когото помогна - наричам го споделяне на най-доброто от мен. Нормално е.
А иначе думичките, за които спомена са до такава степен изпразнени от съдържание, че не ги използвам, дори ако наистина възприемам човека така. :wink:
Маргарита
VIP

Мнениеот vaniliq » 25 Сеп 2008, 12:44

според мен мн зависи! самото обръщени е"миличка" ако е отправено към мен от майка ми,близка приятелка....мъжа ми,примерно,го приемам нормално,но някак си,ако кажеш на сервитьорката "миличка ще ми донесеш ли един сок" ми звучи :? и както певачката крещи "обичам вииии!!!" и наистина е безобразно малко вероятно наистина да е така,така и когато някой с който нямам преки взаимоотношения ми каже миличка или нещо подобно знам че емоцията която влага няма нищо общо с това което наистина се очаква да вложи! и се дразня! :wink:
Аватар
vaniliq
приятел

Мнениеот Stella_87 » 25 Сеп 2008, 13:08

Аз влагам чувства или на ирония, или на истинска симпатия. И мисля, че се усеща от човека отсреща. А за чалгарката не знам, за истинските творци занм, че обичат своята публика, своите почитатели, защото това са хората, които ги оценяват ... Но за фолкаджийките идея си нямам.

Към най-близките ми приятели обращенията са ми малко странни и грозни, но така свикнахот около гоидна - "лаЙно", "лаайнич", "глупи", "смотан" :lol: , но първоначално беше забавно, но сега вече е само навик. Най-често се обръщам към хората с "Муци" - също навик :?
Аватар
Stella_87
наш човек

Мнениеот радост_в » 25 Сеп 2008, 13:08

Да, използвам мили обръщения към приятелите си и хората, които наистина обичам! Правя го с удоволствие, когато съм в настроение и влагам точно това - топли чувства, дори и да е само симпатия към някого. Никога не ползвам мили обръщения с цел мазнене или просто ей така към някой, който не чувствам близък или не ми е приятен! Виж "обичам те" казвам адски трудно и изключително рядко на любимите си хора , но за сметка на това им го показвам всеки ден и те прекрасно го знаят :D Не мисля, че това са думи , изпразнени от съдържание, предвид че аз лично винаги влагам чувство в тях! Хубаво е понякога да си казваме по нещо мило и да се обърнем към приятните за нас хора нежно :wink:

А относно това : " Та се зачудих по този повод - какво значи да кажеш "Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" , "Скъпа", "Мила", "Драга" и прочие без да влагаш и грам от тези чувства? " - не ми е понятно, като не чувствам някой близък, не му се лигавя ! За мен това е важното ! И да знам, че хората, на които държа , се обръщат мило към мен и го правят искрено ; другите да се лигавят, колкото си искат , вкл. и певици , актьори и всякакви подобни ! Няма вариант за искрено "обичам те/ви" , ако хората не се познават и не са си близки по някакъв начин! Далеч по-искрено звучи един певец да каже например ... "благодаря ви, бяхте прекрасна публика и да бъда сред вас, беше страхотно изживяване" :wink:
Аватар
радост_в
VIP

Мнениеот DonnaKaran » 25 Сеп 2008, 13:18

Тя иронията от 100 км се забелязва,няма начин да бъда "миличка","скъпичка" на хора,които дори не са ме виждали!В къщи се лиготя на воля,също и с най-близките ми приятели и те знаят,че съм искренна! :wink:
Имам си една приятелка,която перманентно се обръща към мен с"простак" :shock: и аз знам какво влага в това иначе гадно обръщение! :lol:
Всеки има безброй причини да бъде щастлив и безброй причини да бъде нещастен.Можем да изберем да изживеем щастливо живота си,независимо в какво положение се намираме. Джон Кехоу
Аватар
DonnaKaran
наш човек

Мнениеот Дия_б » 25 Сеп 2008, 13:20

А аз като ви наричам патки ,влагам чувства . Но на обич и привързаност.
Аватар
Дия_б
VIP

Мнениеот радост_в » 25 Сеп 2008, 13:22

DonnaKaran написа:Имам си една приятелка,която перманентно се обръща към мен с"простак" :shock: и аз знам какво влага в това иначе гадно обръщение! :lol:

Подсети ме за любимото ми "краво" или "кравко" , отправено към сестра ми и някои много близки мои дружки години наред с тотално топли чувства :lol: Също и "овчице" :lol: Но те знаят, че това е израз на моята безгранична обич към тях и просто съм шегобийка :lol:
Аватар
радост_в
VIP

Мнениеот Ружa » 25 Сеп 2008, 13:26

Е, ако го каже непознат, просто няма как да не видя отрицателен контекст.
Иначе си ги използвам тия думи и който ме познава, знае какво влагам в тях. Пък че други ги казват под път и над път.. Това не е мой проблем.
То и обратното е така, както подсети Дона. Аз да се сърдя ли, като ми кажат тук в кръчмата "кво правиш, ма, пача?". :haha: А знам, че човекът е добронамерен. :lol: Въпросът е да се усети отношението. Другото са подробности.
Аватар
Ружa
наш човек

Мнениеот magarence » 25 Сеп 2008, 13:37

Изключително съм пестелива откъм мили думи в публичното пространство..Работен навик..
Приятелките - само в миговете на "лигня" се чува "скъпа" или "дарлинг"..
"Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" - това са думи, които чуват единствено синът ми и любимия..Малкият ги чува ежедневно, а в любовта - както ми дойде..Много ценя тези думички и затова ги казвам само, когато го чувствам..
В ежедневието най-често се обръщам към тях с "мишленце" и "слънчо"
Всяко преживяване, всичко, което са ви причинили или вие сте причинили на другите, е страшно важно за развитието ви. Дори лъжите ви, жестокостта и несправедливостта към другите, дори и те са много важни. И това, което криете със срам в душата си, също е много важно, защото ви е помогнало да станете това, което сте. Всичко преживяно ви помага да станете милосърдни, цялостни и изпълнени с любов. Ако успеете да си простите и да се приемете такива, каквито сте, ще излекувате себе си, а заедно със себе си и планетата.
Помнете: Нищо не е нито хубаво, нито лошо. Ние не знаем цялата история...
"Некаква" ;)
Аватар
magarence
наш човек

Мнениеот Tonita » 25 Сеп 2008, 13:43

Аз използвам точно думите, които изразяват мнението ми за отсрещния.
Колкото повече, толкова повече ...
Аватар
Tonita
VIP

Мнениеот Йоанна » 25 Сеп 2008, 13:43

На мен па любимите ми обръщения са "овцо", "пача", "шушльоп", ... ъъъ... имаше още, ма ся не се сещам. :roll: :roll: :roll:
Кристал, после като се сетя, ще дойда пак да ти напиша.
Аватар
Йоанна
наш човек

Мнениеот Hris » 25 Сеп 2008, 13:59

Много съм стисната на думи. Мила, скъпа, ала-бала просто не произнасям, звучат ми лигаво и леко лицемерно. "Обичам те", този, който наистина обичам го чува рядко и единствено и само в някакъв разговор, например: "Колкото и да те обичам, това не мога да приема", "Не знам защо не се замислих, като го напрвих, вероятно защото те обичам" или нещо от рода. Разни лигави обръщения като пилета, патета и т.н. и двамата не употребяваме, използваме си имената. И във взаимоотношенията ми с останалите също е долу-горе така.
П.П. Само към майка ми напоследък се обръщам с "маркизо" :lol: :lol: :lol: , явно с нея ни е тряснала лигавнята :wink:
Аватар
Hris
наш човек

Мнениеот Mistic » 26 Сеп 2008, 11:43

На мен също ми звучат лицемерно и не ги употребявам дори към хора, които са ми мили и скъпи.Може би не трябва да е така, но прекалено често се употребяват не по предназначение и са се изпразнили от съдържание.Звучат даже лигаво на моменти :?Към моята половинка се обръщам с галеното му име, той към мен също, а не разни там писета и такива лигавни.Не ми харесват и това е.
Аватар
Mistic
приятел

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 26 Сеп 2008, 13:23

Милите ми думи, са отправени само към мили за мен хора...Много ми е неприятно такова фамилиарничене ...Например продавачка към клиентка "о..миличка, толкова добре ти стои" ...или една фризьорка , която познавам ,всичките си клиентки ги милосва и скъпосва , а като излязат започва да бълва зад гърба им....Имам съседи на които, всички казват Микимаусовите... :lol: ,причината е ,че те винаги са усмихнати до ушите,често престорено и изкуственно ... :? :?
Това ,което е казала Радост за изпълнителите е много вярно , не може да се провикваш ,че обичаш целия свят и да очакваш някой да ти повярва...Или мотото на едно любовно предаване.."ние ви обичаме , обичайте се и вие..."
Аз обичам откритите отношения...никакви фасони , гримаси и сладки думи не са в моя стил...
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот patrik » 26 Сеп 2008, 18:54

Завси от кого са изречени
patrik
кандидат

Мнениеот захира » 26 Сеп 2008, 22:13

По принцип много рядко използвам такива думи дори и към близките си,почти не ползвам паразитни обръщения.Понякога използвам "мила",когато човека отсреща е тъжен и искам да го подкрепя,някак си като въведение,за да покаже,че е искрено и че по някакъв начин държа на човека отсреща и бих искала да му помогне,дори само да си сподели болката.Не обичам лигави обръщения тип "мило" и т.н.,много са ми превзети.
Животът е безкрайно търсене,в което накрая човек осъзнава,че намира само себе си!!!!
ИзображениеИзображение
Аватар
захира
наш човек

Мнениеот sweet_escape76 » 29 Сеп 2008, 05:22

"Обичам те ",казвам на хората ,които обичам -съпруг,родители.За мен това е живо разхищение да се изричат думи и реплики без чувство.Иначе мили обръщения използвам само за много близки мои хора ,а "Мила",не означава нищо за мен ,просто едно обръщение,без зло или добро чувство.
Изображение
Аватар
sweet_escape76
наш човек

Мнениеот Адрина » 29 Сеп 2008, 08:46

използвам мили думи , когато преценя особено към по - близките си и приятелите си . те са истински . не харесвам милите хора ,които това им е начин на общуване към всички - за мен не е реално и е малко лигаво и пресилено :D
Аватар
Адрина
приятел

Мнениеот EnvyMe » 02 Окт 2008, 11:33

Обичам те го казвам на хора, които истински обичам.
Мила, драга, скъпа и т.н. честно казано ги използвам с огромна доза сарказъм. Единствено мила понякога използвам без лоши чувства, но то тогава си личи, че е така.
И много, много мразя да имам връзка с някой, а той да ме нарича 'мило'. Всичко друго мога да приема и дори би ми харесало, само това ми вади душата.
... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат...
Аватар
EnvyMe
кандидат

Мнениеот materialgirl » 02 Окт 2008, 15:42

Доста съм пестелива относно чувства и обръщения . Не си падам по такива волеизлияния .Изричам такива думи само и единствено , когато това е така - обичам те , липсваш ми и др , а не с цел разговора да тече или само , че имам безплатни минути :D.
Аватар
materialgirl
кандидат

Мнениеот Black Panther » 02 Окт 2008, 16:10

Има някои хора които използват мили обръщения към всеки, даже им е станалко навик, който не могат да изкоренят. Една моя приятелка и бивша колежка е така - колко пъти мениджърите и я мъмреха, защото тя все наричаше клиентите "бейби", "захарче", и т.н. :lol:
Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Black Panther
наш човек

Мнениеот zabavnata » 02 Окт 2008, 18:02

Обичам милите думи.Сигурно съм ужасна глезла. Родителите ми ме възпитаваха строго и много ме мъмреха,когато показвах цялата си любов към дъщеря ми. Целувка по нослето,прегръдка и лиготии,но сме си щастливи!Да,обичам да ги казвам,да ми ги казват.Хубаво е!
Аватар
zabavnata
вътрешен човек

Мнениеот mupela » 15 Яну 2009, 22:33

Как ли не сме се наричали с моя приятел,но си знаем какви чуватва влагаме :) то не може само на "мило" да го караме,не винаги сме само мили в ежедневието си :roll: Последната изцепка от негоеа страна беше,когато аз му казвам "Обичам те", а той ... аз те мразя :haha: :joke: и естествено се смее.. знам,че беше нарочно но пак се хванах малко ;) xax или пък от този лаф от шоуто на Слави, като моя човек както говоря и ми казва "а, патка" и аз като не знаех за какво става въпрос .. шоу да става... с всяка дума може да каже човек нещо,важното е начина на поднасяне ;)
Не позволявай на своите страхове да те излъжат,особено това касае хората, които обичаш и на когото си нужен :kiss:
Аватар
mupela
нов

Мнениеот СуАйгъръ » 16 Яну 2009, 07:25

Krista bg написа:Използвате ли често мили думи?
А влагате ли истински мили чувства в тях или те просто са заседнали в речника ви като нещо обикновено? Прави ми впечатление, че тук, във форума, често се употребяват "мила", "скъпа", "драга" - повече с нотка сарказъм или...и аз не знам какво. Виждала съм и хора, които явно се засягат от подобно обръщение. Сигурна съм, че има и такива, които наистина влагат приятелски чувства в това обръщение. Обаче като че ли сме устроени така, че винаги да търсим негативното. Особено ако непознат ни каже нещо хубаво - все търсим подтекста. Аз се боря с това чувство понякога, но все не успявам да се отърва от него... :evil:
За да пусна тази тема, ме провокира поведението на една фолк певачка, която крещеше в транс : "Обичам вииии" към публиката. Та се зачудих по този повод - какво значи да кажеш "Обичам те", "Липсваше ми", "Много държа на теб" , "Скъпа", "Мила", "Драга" и прочие без да влагаш и грам от тези чувства?

Аз често ги употребявам по смисъл, тоест наистина влагам чувства. В ежедневието си гледам да си говоря с хора, които харесвам и обичам, които са положителни и предават настроението си на контактуващия с тях.
Остава ми да се надявам, че и те употребяват по предназначение тези думи. :wink:
Същото съм чувала и аз - в едно от тези женските предавания сутрин 2 женоря се караха. Говореха заедно, крещяха, от едната се чуваше само това: "Ти си моят живот", а определено беше казано саркастично, защото беше любовницата на съпруга на другата!!! :shock:
Изображение
Аватар
СуАйгъръ
наш човек

Следваща

Начало  • Назад към Взаимоотношения 2