Купуасу -  хитът на 2018

Купуасу - хитът на 2018

Днес ще ви запознаем с хита на 2018 г. - органичното...

Диета 369

Диета 369

Диета 369 е с доста бързо действие и е хит във...

Лекува ли рефлексологията?

Лекува ли рефлексологията?

Рефлексологията напоследък става все...

6 брилянтни домакински тайни, които всеки трябва да знае

6 брилянтни домакински тайни, които всеки трябва да знае

Независимо дали става въпрос за почистване на...

Продадоха китара на Боб Дилън за 495 000 долара на търг в Ню Йорк

Продадоха китара на Боб Дилън за 495 000 долара на търг в Ню Йорк

Емблематична китара на Боб Дилън бе продадена в...

Учените откриха връзка между мозъка и нивото на доходи

Учените откриха връзка между мозъка и нивото на доходи

Социално-икономическото положение на човека е...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот Natalii » 13 Фев 2008, 20:18

Искам да попитам тези,кото имат домашни любимци и мисля,че това засяга котките те са с по дълги косми.
Как се справяте с космите?Аз имам бял котарак всичко ми е в косми,всеки ден се чисти пак има ужас е.Много се дразня,че и дрехите са ми в косми,някой път се усещам,че чак и в устата имам.
Ама аз много си го обичам моя котак,майка ми ще ни изхварли и двамата :cry: :idea: :love:
Аватар
Natalii
кандидат

Мнениеот zlplst » 14 Фев 2008, 09:11

Има едни такива четки,които по принцип са по-удобни за почисването на дрехи.Не са много скъпи,мисля,че разбра за каква четка говоря-една която е с лепенки и обира всички косми,а когато лепенката се напълни(с косми)се маха и отдолу има друга :roll: Нещо такова,надявам се че се сети
Аватар
zlplst
приятел

Мнениеот Лилия-Лейла » 14 Фев 2008, 11:54

Чисте не му е майката и след чистенето пак много косми-това е цената която плащаме за да са със нас нашите любимци.
Аватар
Лилия-Лейла
наш човек

Мнениеот захира » 14 Фев 2008, 17:09

Лилия-Лейла написа:Чисте не му е майката и след чистенето пак много косми-това е цената която плащаме за да са със нас нашите любимци.

Така е и при мен,косми по килима,по мебелите,по дрехите ми,абе навсякъде,ама какво да се прави :wink:
Животът е безкрайно търсене,в което накрая човек осъзнава,че намира само себе си!!!!
ИзображениеИзображение
Аватар
захира
наш човек

Мнениеот irji » 17 Фев 2008, 13:07

Аз имам куче,но пак има много косми.Дори с четки не става,защото космите се забиват по мебелите(дивана примерно).Ограничихме я да не се качва навсякъде(колкото и да иска :twisted: ).Всеки ден се чисти и понякога много ми писва(главно с прахосмукачка,която има специална приставка за това).Сега си има свое "легло"-един фотъойл :roll: По-лесно ми е чистенето и понеже навсякъде в апартамента е с мрамор или паркет.Ако имах килими не ми се мисли какво щеше да е :shock:
"Чистата ми съвест е по-важна от всички присъди."
Аватар
irji
приятел

Мнениеот Нев5 » 17 Фев 2008, 18:37

Колкото и да се чисти,четка и сресва едно животно,спасение от космите няма.Преди да се оженим,моят мъж имаше куче и навсякъде имаше косми,особенно когато дойдеше периода за смяна на козината.Купуваше му специални кучешки шампоани,даваше му витамини,изкарваше го всяка сутрин и вечер и го сресваше,но оправия не видяхме.
Аватар
Нев5
наш човек

Мнениеот Seagul » 18 Фев 2008, 19:47

Аз имам котка, а в по-ранен период две котки, освен това и двамата с мъжо сме с дълги коси. Та казусът с космите и косите ми е позна-а-а-ат....
Ето как решавам въпроса:
Първо, дрехите: по принцип с дрехите, с които ходя навън, избягвам да гушкам маца, защото космясват, но ако все пак по някаква причина се окажат космати, решението е тиксо. Имам широка ролка тиксо, взимам я и на дланта на едната ръка намотавам тиксо с лепкавата страна навън. След това с тази "лапа" обърсвам цялата блуза/пола/каквато и да е дреха. Косъм не остава.
С твърди кучешки косми става по-трудно, но все пак става - и това съм пробвала.
Второ, къщата: когато чистя из къщи, съм като баба Яга на метлата - миене и търкане до припадък. Килимите освен с прахосмукачка се минават задължително с твърда четка, която обира косите и космите, след това пак с прахосмукачка. Сега в новата къща сме с дебел мокет, пак четката играе. Паркети и плочки задлъжително се бършат с парцал, добре изцеден (според настилката, де).
Аватар
Seagul
наш човек

Мнениеот Natalii » 20 Фев 2008, 13:19

ООООхххх така е с тези гадни косми,аз също знам номера с тиксото но пак остават все пак.Абе навсякъде у нас хварчат косми...ама ....Писанко си ми е миличак.Ако си купя някоя нова дреха и тя се напълни с косми полудяваммм :lol: :)
Аватар
Natalii
кандидат

Мнениеот Simona1 » 13 Мар 2017, 10:41

Аз лично ползвам тази Миеща ролка за обиране на косми Sticky Buddy и ми върши доста работа. Наистина съм доволна от продукта и го препоръчвам на всички с котки в къщата!
Simona1
нов

Мнениеот optimeon » 30 Яну 2018, 19:18

И аз имам същия проблем! Открих много полезни съвети :nod: :nod: :nod:
отговорност на превозвача,Френски език за начинаещи,топ матрак,Почистване на лице
Последна промяна optimeon на 12 Мар 2018, 22:23, променена общо 1 път
optimeon
нов

Мнениеот mimozka1013 » 06 Фев 2018, 09:45

Това е нашето решение срещу космите. https://www.edays.bg
Ако някой иска мога да изпратя видео, какво чудо е четката :)))))
mimozka1013
нов

Начало  • Назад към Домашни любимци