Защо отслабваме по-трудно след 40?

Защо отслабваме по-трудно след 40?

Когато човек навърши 40 години, той забелязва...

Каква е тайната ви любовна мечта?

Каква е тайната ви любовна мечта?

Какво е първото нещо, което виждате на...

7 мита за слънчевия тен, на които да спрете да вярвате

7 мита за слънчевия тен, на които да спрете да вярвате

Искате да имате перфектен тен това лято? Ето 7-те...

Редът на раждане определя личността на децата в едно семейство

Редът на раждане определя личността на децата в едно семейство

Това дали е първо, второ или трето детето в едно...

Лятото идва на 21 юни  в 13:07 часа

Лятото идва на 21 юни в 13:07 часа

Точно в 13:07 часа днес 21 юни настъпва...

Моника Белучи: кралица на модното дефиле в Милано

Моника Белучи: кралица на модното дефиле в Милано

Моника Белучи бе избрана от марката Dolce & Gabbana за...

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот Маргарита » 09 Фев 2015, 10:56

-
Последна промяна Маргарита на 14 Юли 2015, 01:23, променена общо 1 път
Маргарита
VIP

Мнениеот herkules » 09 Фев 2015, 12:04

teotoni написа:Херкулес, имам аз едно питане към теб :wink: , все се каня да те попитам от онези дни, но в други неща отиваме .... :lol:
Та, знаеш добре предполагам, че САЩ, както и някои западноевропейски страни, и Полша включително, имат антиракетна система за отбрана /PRO/. Това означава, че ако излети нещо към тях, то ще бъде прихванато във въздуха и съответно унищожено.
И питането ми в тази връзка е: Как ти си представяш ТОЧНО това 30-минутно унищожение, за което говориш? Но моля те да не ми отговаряш в стил форбайреден :lol: :lol: , а по същество. Как би могло по-точно това да се случи?
Предварително благодаря за отговора.

Ех Теотони, аз не се съмнявам в твоята интелигентност, но също така ми е ясно, че не си на "ТИ" с техниката, още по малко с военната. Аз служих в армията, по време преди падането на "желязната завеса" и мисля, че съм по-наясно от теб за нападението и отбраната като стратегия. Никога (запомни това), никога САЩ и НАТО не са превъзхождали Русия във военно дело. Нито преди, нито сега. А ние, както винаги сме на погрешната страна, но и едва ли имаме друг избор. По същия начин бяхме излъгани, като Горбачов, някога. Няма как. Не сме Швейцария, за да можем да сме неутрални. Ясно е, че се бъзикаш с този измислен стил форбайреден. Все едно "като си пееш Пенкеле, кой ли те слуша?" или "влязло през едното ухо, излязло през другото". Я, погледни това, и виж дали е в стил форбайреден?

http://strogosekretno.com/237/19/%D0%9D ... D0%B0.html

http://strogosekretno.com/index.php?p=i ... 237&aid=20

Руснаците винаги са инвестирали повече средства за защитата си от военна интервенция, от страна на САЩ и НАТО, за сметка на бита. За какъв мир се борят САЩ по целия свят, след като на тяхна територия не се е водила война, повече от 200 години.Или защитавайки мира, нападат други страни, защото се чувстват световен полицай, на когото всичко му е позволено, а най-вече рекет срещу беззащитните виновни.
Жените съществуват единствено само за разпространението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение. - Артур Шопенхауер!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот herkules » 09 Фев 2015, 12:29

teotoni написа:Стига, бе Валя. :lol: :lol: Не са пробвани тия неща. както и PRO, доколкото аз зная.
Война няма да има. Обама го каза ясно. Ще се заложи на всички останали методи. Знаем как се разпадна СССР - икономиката. Пък който и с каквото да се перчи, като е гладен като вълк, нещата стоят по друг начин.
Той ги мъчи тези нещастници, дето ги управлява. За това ме е яд мен. Не ми пука за него изобщо.

Война ще има, ако Сащ не спрат да се месят навсякъде, където не им е работа. Те са тези, които не спазват споразуменията и ще си го получат най-накрая. На Обама ще му се подпалят джапанките.

https://alterinformation.wordpress.com/ ... 440039211/
Жените съществуват единствено само за разпространението на човешкия род и с това се изчерпва тяхното предназначение. - Артур Шопенхауер!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот herkules » 09 Фев 2015, 12:36

teotoni написа:Няма как да се развиеш научно и технологично по-добре от врага без пари. :wink:
Пазарна икономика :wink: . Не че си имам понятие от такава. :lol: :lol:

Това ти го каза, не аз. Парите на САЩ, не са тяхни. Окрали са целия свят. Само от Русия не могат да крадат. Ако Китай си поиска дълга в злато, САЩ ще фалират моментално. Няма да могат да напечатат нови пари.
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот herkules » 09 Фев 2015, 14:06

teotoni написа:
Аз не съм се надявала на нещо кой знае какво, честно казано. Но това да настояваш, че 1 е по-голямо от 100 ... дали ще ти повярвам, как мислиш :\

По някога умишлено пропускаш нулите на "1", а добавяш повече нули, на следващото "1".
За това и ти как мислиш? Дали пък аз ще ти повярвам? В крайна сметка, едва ли има значение. Лошото е, че ако започнат войната "големите" , нас може повече да ни няма.
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот vvaallyyaa » 09 Фев 2015, 22:57

малко статистика...все пак :mrgreen:
САЩ са разпалили 201 от 248-те военни конфликта след края на ВСВ

и това в периода 1945-2001г. а до сега- оставям на вас да броите 8)
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн...
Алберт Айнщайн
Аватар
vvaallyyaa
VIP

Мнениеот Nora1968 » 10 Фев 2015, 09:38

Само искам да ви споделя моето наблюдение . Според мен в момент у нас има съвсем целенасочено информационно затъмнение . Опитвам се да следя публикации извън нашата преса и това ,което чета не ми харесва особено . Снощи при Димитър Цонев е бил Тома Томов и е дал една доста черна картинка , която дано не се сбъдне . Сградата на Военно министерство в София срещу Пирогов се предоставя за щаб на НАТО , май тихо мълком . Съвсем не съм съгласна щаба им да бъде едва ли не в центъра на София . Нито съм съгласна по какъвто и да е повод Бг да влиза по какъвто и да е начин в конфликта .
Освен това не съм съвсем убедена , наистина , че този конфликт е плод единствено и само на Путин , дори смятам , че САЩ съвсем умишлено се бърка , като разгаря конфликта , за да влезе там , където най-малко му е работа . Една война на територията на Европа отново е пагубна единствено и само за Европа и за никой друг .
Това , което пишете за климатичните аномалии или за системата ХАРП , лично според мен се изпробва в последно време у нас в Бг , такива центрове има в Европа и изобщо не е вярно , че не е изпробвано . А какво по-сполучливо място то Бг може да се намери . Тук трябва да имаме дестабилизирана държава , за да успява плана на САЩ ...и тн и тн
Валя , не знам с какво се занимаваш , но ти чета коментарите с интерес и виждам , че определено имаш ясна и адекватна позиция по въпросите :)
Не забравяйте, че щастието е начин на пътуване, а не дестинация
Аватар
Nora1968
наш човек

Мнениеот herkules » 10 Фев 2015, 09:58

teotoni написа:Аз не искам да ми "вярваш", бе човек. Като го казваш така и ми става смешно. :lol:
Когато има конфликт, това е винаги на лошо. Много ясно. Ние, както казваш и ти, не сме Швейцария.
Тоест би следвало да мислим как максимално да се стремим да не избираме възможно най-голямото лошо /както винаги сме правили досега, но след Втората Световна са ни разпределили като круши, нямаме вина за това/.
Трябва да не се набутваме изкуствено, по собствено желание във въшките, бедността, глада и мизерията. За това става въпрос.
Пък ти пак си говори за война и военни действия, като си се надъхал толкова. :lol: :wink:
Защото много хора понастоящем живеят с мисълта, че трябва да избират между евентуалното тодорживково време и "американското" /на несигурност, жестока конкуренция и физическо оцеляване едва ли не/. Което няма общо с действителността. Ако изобщо ме разбираш какво искам да кажа. :\

Народът няма право на избор Теотони, избора го правят тия отгоре. Подкупни лакеи на "западните демокрации". И както винаги се подкрепя, погрешната страна. Когато най-лошото стане, тези които са избрали вместо народа ще избягат навън, а обикновените хора ще плащат както винаги. Знаеш ли поговорката? - "Рибата се умирисва от главата, но се чисти от опашката". Нямаме вина за това, че след Втората Световна са ни разпределили като круши, но поне можехме да не се съгласяваме с всичко, и да ни ползват безвъзмездно. Добрите политици умеят да лавират, извличайки най-голяма полза за страната си, а не да продават държавата за лична изгода. За това съм на мнение, че от Атанас Буров до сега, България не е имала толкова добър политик. Обясних защо мразя комунистите, но след като сравняваш управлението на Тодор Живков с днешното време, би ли ми казала? Имаш ли реална представа как беше тогава, и как е сега? Според теб кога хората живееха по-добре (като цяло)? Преди 89г. или след нея, та до сега? Кое му е по-хубавото сега, като се има предвид и техн. развитие във времето. Аз живях в онова време, продължавам да живея и сега. За мен почти няма значение, адаптирал съм се, но не бих казал същото и за останалите.
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот Bambulka » 10 Фев 2015, 10:29

Разговор на високо ниво:
- Вова, върни Крим на Украйна.
- Обамчик, върни Америка на индианците.
Щастието е добро здраве и лоша памет!
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот herkules » 10 Фев 2015, 15:39

Bambulka написа:Разговор на високо ниво:
- Вова, върни Крим на Украйна.
- Обамчик, върни Америка на индианците.

:clap:
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот herkules » 11 Фев 2015, 11:11

teotoni написа:
herkules написа:
teotoni написа:Народът няма право на избор Теотони, избора го правят тия отгоре. Подкупни лакеи на "западните демокрации". И както винаги се подкрепя, погрешната страна. Когато най-лошото стане, тези които са избрали вместо народа ще избягат навън, а обикновените хора ще плащат както винаги. Знаеш ли поговорката? - "Рибата се умирисва от главата, но се чисти от опашката". Нямаме вина за това, че след Втората Световна са ни разпределили като круши, но поне можехме да не се съгласяваме с всичко, и да ни ползват безвъзмездно. Добрите политици умеят да лавират, извличайки най-голяма полза за страната си, а не да продават държавата за лична изгода. За това съм на мнение, че от Атанас Буров до сега, България не е имала толкова добър политик. Обясних защо мразя комунистите, но след като сравняваш управлението на Тодор Живков с днешното време, би ли ми казала? Имаш ли реална представа как беше тогава, и как е сега? Според теб кога хората живееха по-добре (като цяло)? Преди 89г. или след нея, та до сега? Кое му е по-хубавото сега, като се има предвид и техн. развитие във времето. Аз живях в онова време, продължавам да живея и сега. За мен почти няма значение, адаптирал съм се, но не бих казал същото и за останалите.

Херкулес, ти изобщо четеш ли това, което пиша и на което ми отговаряш? :lol: Аз си мисля, че не. Просто ми пишеш отговор и няма да кажа в какъв стил. :wink: Кога съм коментирала това, по което разсъждаваш? :retard: Какви "сравнения" съм правила ...

Ами, ето по това Теотони!

Защото много хора понастоящем живеят с мисълта, че трябва да избират между евентуалното тодорживково време и "американското" /на несигурност, жестока конкуренция и физическо оцеляване едва ли не/. Което няма общо с действителността. Ако изобщо ме разбираш какво искам да кажа. :\

За това отговорът ми е малко реторичен, в стил форбайреден и мога да допълня още, че Тодор Живков беше доста хитър и дори далновиден до някъде. Той обещаваше доста на руснаците, но успяваше да не изпълнява всичко. Беше простоват, със селски манталитет, но беше хитър, а това беше от полза за всички по него време. Ако се направи референдум, за избор на живот между тодорживково време, и сегашното американизиране, сигурен съм, че тези които са живели в миналото, а сега живеят в настоящето, биха избрали тодорживковото време с всичките му недостатъци, защото предимствата за оцеляване тогава са очевидни за тях, и едва ли им харесва сегашната действителност. Дано сега ти ме разбереш, какво искам да кажа.
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот herkules » 13 Фев 2015, 11:41

teotoni написа:
Ами, ето по това Теотони!

Значи съвсем не си разбрал тези мои две изречения. Както и да е.
Все пак ти си един от хората тук, с които съм се разбирала принципно. :wink: :lol: :lol:

Теотони, радвам се че принципно се разбираш с мен. Спорът с теб си е принципен. По-важно е кризата в отношенията м/ Русия и запада да се ограничи. Как ще коментираш това?

http://hashtag-bg.com/articles/17564/%D ... 0%B8%D1%8F
http://www.blitz.bg/news/article/318454

Отнтосно харченето на пари, за човекоубийство си права. Ето я статистиката
http://bgnews.me/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1% ... %82%D0%B5/
Само че, това не значи, че са по-силни във военно отношение от Русия. Нали знаеш поговорката? - "Страх, лозе пази"!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот Bambulka » 14 Юли 2015, 09:26

"Хората, които се наричат русофили, и симпатизират безрезервно на Русия, са били обвързани с предишната социалистическа система."

Гениално :lol:
Следват въпроси, на които човек само с тази биография би могъл да отговори:
1/ Нима авторът на гениалното изречение не е бил обвързан със социалистическата система?!
2/ От горното изречение следва ли, че всички обвързвани със социалистическата система са русофили?
3/ Възможно ли е да си бил обвързан със социалистическата система и да не си русофил?
4/ А възможно ли е да нямаш общо с предишната социалистическа система и все пак да си русофил?
5/ Може ли да си русофил като симпатизираш на Русия с резерви?
6/ Само безрезервно симпатизиращите на Русия ли са били обвързани със социалистическата система?
и други подобни :unibrow:

Поздрав за проф. Табаков и ценителите на руската култура :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=C4a_IiOIcHY
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот nikoaggelos » 21 Юли 2015, 14:18

Прав е! Много от българските "русофили" си нямат никаква представа от Русия като държава и са по-скоро "подлоги на руската мафия", които сляпо вярват в Путин и сие, а не в руския народ. А да не говорим, че повечето от тези т.нар. "русофили" са такива не защото обичат Русия, а по-скоро танковата ѝ мощ и гео-политическо значение. Като че ли те не толкова обичат Русия заради самата Русия, а заради това че тези хора не харесват Европейския Съюз. :roll:
Брутално откровен!
Аватар
nikoaggelos
нов

Мнениеот Блум » 05 Авг 2015, 12:58

И нямам страх от нищо, защото Ти си с мен.

www.youtube.com/watch?v=60hYX8ssBm4
Аватар
Блум
наш човек

Мнениеот ha-ha » 05 Авг 2015, 15:46

nikoaggelos написа:Прав е! Много от българските "русофили" си нямат никаква представа от Русия като държава и са по-скоро "подлоги на руската мафия", които сляпо вярват в Путин и сие, а не в руския народ. А да не говорим, че повечето от тези т.нар. "русофили" са такива не защото обичат Русия, а по-скоро танковата ѝ мощ и гео-политическо значение. Като че ли те не толкова обичат Русия заради самата Русия, а заради това че тези хора не харесват Европейския Съюз. :roll:

Демек?
Аватар
ha-ha
приятел

Мнениеот nikoaggelos » 06 Апр 2016, 15:10

ha-ha написа:
nikoaggelos написа:Прав е! Много от българските "русофили" си нямат никаква представа от Русия като държава и са по-скоро "подлоги на руската мафия", които сляпо вярват в Путин и сие, а не в руския народ. А да не говорим, че повечето от тези т.нар. "русофили" са такива не защото обичат Русия, а по-скоро танковата ѝ мощ и гео-политическо значение. Като че ли те не толкова обичат Русия заради самата Русия, а заради това че тези хора не харесват Европейския Съюз. :roll:

Демек?

Демек, на хората не им пука никак за Русия, ами за силата и, която биха могли да използват за някакви техни цели.
Брутално откровен!
Аватар
nikoaggelos
нов

Мнениеот herkules » 25 Апр 2017, 10:57

nikoaggelos написа:
ha-ha написа:

Демек?

Демек, на хората не им пука никак за Русия, ами за силата и, която биха могли да използват за някакви техни цели.

По тази логика може да се говори и за САЩ. Верика сила са, ама само те си знаят колко са велики. Кимчо нещо не се уплаши от заплахите им, щото те са свикнали да заплашват света. Северна Корея не е Либия, Ирак или Афганистан! Да ги видим колко са безстрашни, и кой е по-луд. Нали щяха да наказват жълтите ако СК изстреля ракета? Е, изстреля я! Дали имат здрави гащии те да стрелят. Лудият Ким само това чака, и отдавна им се е заканил. Ще изпепели коритото им без да му мигне окото. Да не напълнят гащите както при "най-страшният" и "непобедим" на планетата есминец "Доналд Кук"? Едно старо руско хвърчило ги побърка, че напълниха лудницата в Румъния. Да се молим да не са толкова прости, колкото и луди, защото едва ли ще им се размине. Едно е да стреляш с томахавките си като предварително знаеш, че по договорка никой няма да ти отвърне. По важно е, Русия и Китай какво мислят по въпроса. Янките ще трябва вече да се съобразяват, ако искат гащите им да не ядат бой. Вече не са главният терорист в света. Има и други по-силни вече от тях!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот Bambulka » 20 Авг 2017, 15:03

Споделям мнението на Росен Петров и затова го публикувам тук.

КОГАТО ДЯДО ИВАН И ЧИЧО САМ БЯХА ПРИЯТЕЛИ

За знешния българин, който е свикнал по цял ден да гледа, слуша или чете за нарастващото положение между САЩ и Русия, може да звучи странно, но в дългите си исторически взаимоотношенияруснаците и американците доста по-често са били приятели и съюзници, отколкото врагове. Студената война я помним по-старите, но е имало и времена на гореща дружба. За бойното братство през Втората световна война знаем всички, но историята е пълна с още по-интересни моменти на руско-американско взаимодействие.
1. През Войната за независимост на САЩ срещу Британската империя, Екатерина II отказва на английския крал Джордж III да подкрепи действиятана британските войски срещу въстаналите колонии.
2. По време на Гражданската война между Севера и Юга Русия твърдо подкрепя Северните щати. Консервативна Русия застава на страната на линкълн против робството. В Ню Йорк за борба с британския флот, който подкрепя Юга, пристига Балтийската ескадра на контраадмирал лесовски, а в Сан Франциско със същата задача акостира Тихоокеанската руска флотилия на контраадмирал Попов.
3. През Първата световна война двете страни са съюзници.
4. За Втората световна война знаем най-много. СССР получава колосална военнотехническа помощ от американците, и то в най-тежкия момент, а между Сталин и Рузвелт се установяват изключително близки доверителни отношения.
Такива ми ти работи. Във върховните си моменти на изпитаниеРусия и Америка почти винаги са били от едната страна на барикадата. Всъщност това са единствените от Великите сили, които никога не са воювали официално помежду си. Това само показва колко е странно ожесточението с което ние, българите, спорим кой е по-велик и кой ни е по-мил - Америка или Русия. Някой ден те пак могат да се прегърнат, ама ние след толкоз излята злост дали ще можем да се прегърнем помежду си.
(Росен Петров)
Аватар
Bambulka
наш човек

Мнениеот herkules » 15 Сеп 2017, 16:01

Bambulka написа:Споделям мнението на Росен Петров и затова го публикувам тук.

КОГАТО ДЯДО ИВАН И ЧИЧО САМ БЯХА ПРИЯТЕЛИ

За знешния българин, който е свикнал по цял ден да гледа, слуша или чете за нарастващото положение между САЩ и Русия, може да звучи странно, но в дългите си исторически взаимоотношенияруснаците и американците доста по-често са били приятели и съюзници, отколкото врагове. Студената война я помним по-старите, но е имало и времена на гореща дружба. За бойното братство през Втората световна война знаем всички, но историята е пълна с още по-интересни моменти на руско-американско взаимодействие.
1. През Войната за независимост на САЩ срещу Британската империя, Екатерина II отказва на английския крал Джордж III да подкрепи действиятана британските войски срещу въстаналите колонии.
2. По време на Гражданската война между Севера и Юга Русия твърдо подкрепя Северните щати. Консервативна Русия застава на страната на линкълн против робството. В Ню Йорк за борба с британския флот, който подкрепя Юга, пристига Балтийската ескадра на контраадмирал лесовски, а в Сан Франциско със същата задача акостира Тихоокеанската руска флотилия на контраадмирал Попов.
3. През Първата световна война двете страни са съюзници.
4. За Втората световна война знаем най-много. СССР получава колосална военнотехническа помощ от американците, и то в най-тежкия момент, а между Сталин и Рузвелт се установяват изключително близки доверителни отношения.
Такива ми ти работи. Във върховните си моменти на изпитаниеРусия и Америка почти винаги са били от едната страна на барикадата. Всъщност това са единствените от Великите сили, които никога не са воювали официално помежду си. Това само показва колко е странно ожесточението с което ние, българите, спорим кой е по-велик и кой ни е по-мил - Америка или Русия. Някой ден те пак могат да се прегърнат, ама ние след толкоз излята злост дали ще можем да се прегърнем помежду си.
(Росен Петров)

Никой не може да промени историята, по важно е какво ще е бъдещето, и дали ще останем в историята след това. Кое може да се смята за грешка и кое е правилно си е доста относително съждение. Мнозина смятат, че братоубийствената война между Севера е Юга е предизвикана от лакомията на янките, да ограбят богатия Юг, а не толкова за отмяната на робството. "Робство" също е много разтегливо понятие! Какво означава робство? Замяната на едно робство с друго облекчава страданията на масите, но има и мазохистични общества, които сами си желаят робство. Свободата на личността е несъществуваща фантазия и стремеж на всеки, който е зависим от друг индивид, или от система, налагаща правила, които са в услуга на отделна прослойка от обществото. За това и Анархията е прекрасна като идея, но си остава само утопия! Колкото до братството между народите (как звучи само? Братство! А феминизмът прокламира сестринство, и че всички жени били сестри) славянските народи могат да се нарекат братски, защото езиковата бариера е много ниска и могат да общуват без преводач. Същото е и за англоговорящите. При днешната политическа обстановка е трудно предсказуемо, какво ще стане в близко бъдеще. Факт е, че ЕС се разпада, и само гръмките думи на лидерите му няма да го закрепят. Съдбата на България, ще зависи от силните във военно отношение държави около нас, защото днес вече нямаме армия, която да ни защитава!
Аватар
herkules
приятел

Мнениеот petttto » 09 Мар 2018, 13:54

:D Много точно, по-важно е какво ще е бъдещето Изображение
petttto
нов

Предишна

Начало  • Назад към Общество