8 летни храни за отслабване

8 летни храни за отслабване

Лятото е сезонът на свежите плодове и зеленчуци....

5 причини да използвате праймер за коса

5 причини да използвате праймер за коса

Продуктите за коса, които можете да намерите на...

Мъжете обичат жените по свой начин

Мъжете обичат жените по свой начин

Жените винаги се оплакват, че мъжете не знаят да...

9 разлики при отглеждането на момче и на момиче

9 разлики при отглеждането на момче и на момиче

Всяко дете расте и се развива индивидуално. И все...

Един и същи ден, НО...

Един и същи ден, НО...

Два различни погледа спрямо един и същи ден!

Роналдо: Започвам нов етап в моята кариера

Роналдо: Започвам нов етап в моята кариера

Много съм щастлив, защото започвам един добър...

Модератор: vesal

Мнениеот Гея » 06 Юни 2011, 12:36

...
Последна промяна Гея на 07 Авг 2012, 16:02, променена общо 1 път
Аватар
Гея
наш човек

Мнениеот Руми Георгиева » 06 Юни 2011, 12:57

Гея благодаря,както винаги готова да помогнеш.Видях и това което е в моя конкретен случай.Незнам навсякъде ли трябва да търсиш познати.В събота питах брат ми дали не познава ЧСИ,оказа се,че я познава лично и днес или утре ще отиде да попита какво става с изп.дело и как ще процедираме.Защото на ушенце ми подсказаха,че по друг начин "побутвали"делата ,ако някой се обади за тебе.Мене това лично много ме дразни,защото хем си плащам,хем си търся правата...ама все пак живеем в една страна ,която законите имат или почти нямат тежест.
Аватар
Руми Георгиева
кандидат

Мнениеот Гея » 06 Юни 2011, 13:15

...
Последна промяна Гея на 07 Авг 2012, 16:03, променена общо 1 път
Аватар
Гея
наш човек

Мнениеот Руми Георгиева » 06 Юни 2011, 13:44

Мислих в началото,бях решила,че сама ще си търся изп.лист,сама ще стигна до ДСИ,но наивна бях.Оказа се,че трябва адвокат кавото и да става.Ок хванах оня байчо дето ме влачи три месеца и впоследствие делото ми беше отишло при тази ЧСИ,защото този адвокат работил точно с тази си съдия-изпълнителка.Абе навързани са като свински черва....псувам и се ядосвам :twisted: :evil:Защо ли мислих,че като гражданин плащаш редовно данъци искам някаква услуга,отивам в институцията Съд ,казвам си болката и ще срещна тълпа от професионалисти да ми помогнат и си свършат работата(това с цел да не пълня гушата на нечий адвокат)-ама не ставало така ПРОСТО както си го мислих аз.
Аватар
Руми Георгиева
кандидат

Мнениеот Гея » 06 Юни 2011, 13:47

...
Последна промяна Гея на 07 Авг 2012, 16:03, променена общо 1 път
Аватар
Гея
наш човек

Мнениеот Руми Георгиева » 06 Юни 2011, 13:53

Писах ти на лични да не спамим темата,за адвоката бях дала вече 200 лв та се наложи да върши нещо той,откъде пак 200 лв за нов.
Аватар
Руми Георгиева
кандидат

Мнениеот малинка* » 10 Юни 2011, 09:46

...
Последна промяна малинка* на 29 Мар 2014, 23:08, променена общо 1 път
Аватар
малинка*
приятел

Мнениеот Razumna » 10 Юни 2011, 10:08

А защо трябва да идеализираш бащата? Сама си създаваш вътрешния конфликт. И какво според теб - само озлобените майки ли търсят издръжка по съдебен ред? Това са големи глупости!
Аватар
Razumna
наш човек

Мнениеот малинка* » 10 Юни 2011, 10:14

...
Последна промяна малинка* на 29 Мар 2014, 23:09, променена общо 1 път
Аватар
малинка*
приятел

Мнениеот Razumna » 10 Юни 2011, 10:32

Законът ти е дал достатъчно възможности. Това, че ти не искаш да се възползваш от тях, си е твой проблем. Аз в тази ситуация жертва не виждам, освен ако ти сама не я създадеш с обърканите си представи.
Аватар
Razumna
наш човек

Мнениеот Руми Георгиева » 10 Юни 2011, 15:12

Малинка стига с този вътрешен конфликт,търси си правата,не че стават бързо нещата,но поне правиш нещо.Майка ми казва така "Чеиз деца на сватбата не сме ти дали"-права е.Не ги настройвам никога,той просто не ги търси,защото все няма пари,един ден директно го попитах,че и ако аз кажа ,че нямам какво правим...освен мън-мън друго обяснение не чух.Съдия изпълнителя връща една година назад издръжката,затова е хубаво да има изп.дело то остава отворено и парите се търсят напред във времето.Никой не съжалявам,да си намира работа -здрав,прав кога правил деца добре,после "айде спасявам се"
Аз все още чакам муньо да отиде да напише декларация при ЧСИ ,че няма възможност да плаща и на основание тази декларация правим иск към общината .
Аватар
Руми Георгиева
кандидат

Мнениеот малинка* » 10 Юни 2011, 23:19

...
Аватар
малинка*
приятел

Мнениеот малинка* » 10 Юни 2011, 23:47

...
Аватар
малинка*
приятел

Мнениеот Razumna » 11 Юни 2011, 12:29

малинка* написа:
Razumna написа:Законът ти е дал достатъчно възможности. Това, че ти не искаш да се възползваш от тях, си е твой проблем. Аз в тази ситуация жертва не виждам, освен ако ти сама не я създадеш с обърканите си представи.

Ами жертвата ще бъде детето ми,ако исковата ми молба е нещото,което ще подсети баща и че я има.И не ми казвай,че представите ми са объркани,само защото ми се иска всеки да си изпълнява ангажиментите,без да го бутат с остена :evil: .

Ооо, не! Отказвам се!
Аватар
Razumna
наш човек

Мнениеот Руми Георгиева » 12 Юни 2011, 11:43

Аз пък не виждам защо ще е жертва детето ти Малинка,та те стават жертви автоматично като се развеждат двама души.Поне някои-моите пък се радваха,даже голямата ми щерка му събра багажа и каза да изчезва,че вече не се търпи.Но...оттам ела ,че гледай всеки си плаща за гяволъка.Много съм крайна -да.Ама оня си вири байряка,аз да трая заради нечие благо...ще го подпутвам,ще го подсещам друго ако не стане барем върви и мрънка като ощипана мома из квартала"Оная пак ме е емнала няма пари мам...а му стара,откъде да намеря..." :D :D :D Е кеф си е да ти кажа ГОЛЕМИЯ МЪЖ кога хленчи. :lol:
Аватар
Руми Георгиева
кандидат

Мнениеот малинка* » 12 Юни 2011, 13:17

...
Последна промяна малинка* на 29 Мар 2014, 23:10, променена общо 1 път
Аватар
малинка*
приятел

Мнениеот Руми Георгиева » 13 Юни 2011, 09:47

Действаш ми позитивно,май от приказката "со кротце,со благо,со малко кютек",ще остане само кютека.

:D Ами дано скоро чета за кютека :lol: а малката щерка е луда тема животни и като магнит и се лепат разни болни,сакати кученца,котенца и тя все на вета ги води...та сама си обяснява на глас,че ето виждаш ли за животните повече някой се сеща,отколкото баща им за тях..някакво си детско сравнение :D ,но поне виждам,че освен хормони и мисъл се блъска в главата й.
Аватар
Руми Георгиева
кандидат

Мнениеот vvaallyyaa » 18 Юни 2011, 23:25

Въпрос към юристите във форума :?:
майка на близнаци. бащата е в неизвестност от много години, по тази причина тя получаваше полагаемата й се издръжка от общината/държавата/. през юни 2010 година общината спира издръжката с мотива, че близнаците са навършили 18 години, и не им се полага такава, макар че през 2011 завършват средното си образование.
как се процедира в такъв случай :?:
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и Вселената. За второто не съм съвсем сигурeн...
Алберт Айнщайн
Аватар
vvaallyyaa
VIP

Мнениеот kamelia_andreeva » 19 Мар 2014, 21:12

Най - добре е ако попаднеш на добър адвокат :)
Аватар
kamelia_andreeva
нов

Мнениеот krasi_1234 » 15 Май 2014, 14:24

Не да попаднеш, а със сигурност да си намериш, нямаш право да не си намериш.
Аватар
krasi_1234
нов

Мнениеот peteto87 » 06 Юни 2014, 22:07

:( :( :( :( :( :( zdraveite nz ko da pravq bivjq ne e daval pari za malkiq a mi kazaha 4e moga da go sadq do navarjvaneto na tretata godinka tova vqrno li e?
Аватар
peteto87
нов

Мнениеот Mel C » 01 Фев 2018, 13:15

Здравейте! Имам следния казус: Разведена съм от 5г, живея с детето ( на 8г) в самостоятелно жилище. По съдебно решение издръжката, която баща му трябва да плаща е 100 лв. По негово желание първите 2г от развода ни, плащаше по 250 лв. После се ожени ( все още няма деца) и започна да намаля парите. От 1г. внася по 200 лв , а сега от януари по 100 лв. Оправданието му е, че според него парите които дава са предостатъчни за нуждите на детето. Не искам да изпадам в подробности, че не се интересува въобще от здравословното му състояние, от занятията в училище..от интересите му...и от това че има нужда от дрехи и обувки..да не говорим за подаръци. Опитвах се през годините да говоря с него по тази тема, но неуспешно. Не иска да поеме и екскурзиите и зеленото училище. Бившия разполага с финансова възможност, заема висок пост, отделно управлява още 2 фирми и прочие. Не иска да помага в каквато и да е насока, но пък го взема на всеки две седмици за уикендите. Лятото въобще не го търси, все едно не съществува. Както и да е, това са подробности. Консултирах се с адвокат за по-висока регламентирана издръжка. ( нещото което ме обижда, е че всеки божи месец аз му напомням да преведе издръжката..а той все е забравил). Оказа се с направена справка, че той няма регламентирани реални доходи...и в този случай издръжката ми може единствено да се вдигне на 127 лв ( минималната за страната). Не бил длъжен да помага с повече било с пари или с дрехи. Никой не можел да го задължи. Хубаво..сигурно е така...но мира не ми дава, че намаля издръжката ..и съответно аз не успявам да се справя сама с моите доходи. Всяка от вас знае че само лекарствата за едно разболяване струват скъпо..а в нашия случай е прескъпо, тъй като малкия е алергичен към няколко групи антибиотици. Не зная как да процедирам. Искам по-висока регламентирана издръжка...а адвокатката се опитва да ме убеди, че няма как да я получа с тези негови доходи. Моля ви за съвет.
Решението да имаш дете е спонтанно. Това значи да си решил сърцето ти вечно да се разхожда извън тялото.
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот monkata87 » 23 Мар 2018, 07:51

Може на 6 месеца да искаш вдигане на издръжката.
monkata87
нов

Мнениеот Mel C » 02 Апр 2018, 16:02

Това означава ли, че на всеки 6 месеца трябва да водя дело, за да ми вдигне издръжката? Желанието ми е регламентирана издръжка на определена дата, а не всеки път сумата да е различна и на различни дати..т.е когато му напомня, че отново е забравил да я преведе или просто когато на него му е удобно. Как да искам издръжка от 250 лв примерно, като той се осигурява умишлено на минималната заплата и е представил нулев доход за другите му две фирми.
Решението да имаш дете е спонтанно. Това значи да си решил сърцето ти вечно да се разхожда извън тялото.
Аватар
Mel C
кандидат

Мнениеот davidkova » 11 Юни 2018, 12:16

един сигурно тъп въпрос
не плаща издръжка крие се чси не го намира....... казаха ми че някой чси могат да намират по - добре от други / ако ме разбира те/ че даваш още 50 лева и с други методи работата ставала
ако някои има телефон на имено такива моля за лс
davidkova
нов

Следваща

Начало  • Назад към Женски работи