Диета 369

Диета 369

Диета 369 е с доста бързо действие и е хит във...

Лекува ли рефлексологията?

Лекува ли рефлексологията?

Рефлексологията напоследък става все...

6 брилянтни домакински тайни, които всеки трябва да знае

6 брилянтни домакински тайни, които всеки трябва да знае

Независимо дали става въпрос за почистване на...

Масло от жожоба - красивата тайна на индианците

Масло от жожоба - красивата тайна на индианците

Знаете ли, че паста от растението жожоба от...

ТИР блъсна автобус на магистрала „Тракия“, има пострадали

ТИР блъсна автобус на магистрала „Тракия“, има пострадали

ТИР блъсна автобус на АМ „Тракия“ край с. Лозен,...

Хю Грант се жени за първи път

Хю Грант се жени за първи път

Хю Грант и приятелката му Ана Еберщайн от шест...

Модератори: Bambulka, Rama

Мнениеот синди » 28 Фев 2009, 13:17

Здравейте!Много съм притеснена,дъщеря ми иска да си сложи обеца на езика и незнам как да я убеда, че това може да бъде опасно.Четох много в интернет,много хора имат и въпреки това ми е трудно да го приема и да и разреша .Ясно ми е ,че може да го направи и тайно затова незнам какво да правя.Имал ли е някой подобни терзания?Как бихте постъпи ли ? :?:
Всеки ден губим,но и печелим нещо в живота.
Аватар
синди
нов

Мнениеот unchita » 28 Фев 2009, 15:06

ако е инат, така или иначе ще го направи, затова май е по-добре да се погрижиш да го направи на подходящо място при подходящи условия, че какви инфекции и болести може да отима... :? За 2-3 дни ще й седи подут езикът, поне когато една приятелка се проби, беше така и не можеше да говори чак... после докато свикне... пък да не говорим колко бързо се запушва дупката. Дано я разубедиш
Аватар
unchita
приятел

Мнениеот Shiny » 28 Фев 2009, 15:09

синди написа:Здравейте!Много съм притеснена,дъщеря ми иска да си сложи обеца на езика и незнам как да я убеда, че това може да бъде опасно.Четох много в интернет,много хора имат и въпреки това ми е трудно да го приема и да и разреша .Ясно ми е ,че може да го направи и тайно затова незнам какво да правя.Имал ли е някой подобни терзания?Как бихте постъпи ли ? :?:

На колко години е дъщеря ти?
Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот дая_75 » 28 Фев 2009, 16:01

Синди,най-добре ще е да успееш да я разубедиш.Мойта дъщеря искаше да си сложи на устната,а аз бях твърдо против.Може би в продължение на седмица това беше главната ни тема за разговор.Обяснявах и недостатъците,рисковете и успях.Тя също се заканваше да сложи скришом,но за мой късмет не го направи.Говори с нея,много,дълго.Покажи и че си твърда и няма да направиш компромис.Дано успееш,а ако не по-добре я заведи ти.Успех.
Аватар
дая_75
нов

Мнениеот синди » 28 Фев 2009, 22:38

Момичета благодаря ви за подкрепата и съветите.Тя е на 15 и от няколко дена говорим само за това .
Аватар
синди
нов

Мнениеот Вещица » 01 Мар 2009, 08:08

Синди, точно на тази възраст в ума на моя дзвер се въртяха същите идеи.
То не беше - искам обеца на езика, искам татуировка на глезена, на кръста, на гърба, на гърдите и т.н., искам обеца на пъпа, на веждата, на носа... на майната си :evil: .
Детски акъл :roll: И понеже ми е ясно, че сигурно един ден ще се тръшка за детинщините, които е натворила върху тялото си, поставих срок. След като завърши училище и навърши 18 години, ако ще задника си да надупчи, но със собствени средства. Аз пари за глезотии нямам.
Идеите поотпаднаха една по една. Пък и вкуса с възрастта се променя.
Сега, малко преди 18-тата и годишнина, е останал меракът само за още една дупка на ухото. Другите мераци отлетяха с пубертета.
Когато си на дъното на пъкъла, си направи сам стълба и излез...
Аватар
Вещица
наш човек

Мнениеот Elinel » 01 Мар 2009, 08:42

Синди, самото слагане на обеца на езика не е опасно, дори не е и болезнено. Проблема който може да се получи е загубване на част от вкуса но и иска сериозна поддръжка и хигиена. Аз самата съм фен на пиърсингите, имам и на езика. Но да ти кажа на 15 годишната си дъщеря и аз не бих позволила. Не заради опастността от нещо, а защото точно такава обеца на момиче на 15 изглежда....вулгарно.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Руски форум: питаш нещо и теб те питат; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп !
Аватар
Elinel
наш човек

Мнениеот Shiny » 01 Мар 2009, 13:14

Elinel написа: Но да ти кажа на 15 годишната си дъщеря и аз не бих позволила. Не заради опастността от нещо, а защото точно такава обеца на момиче на 15 изглежда....вулгарно.

:nod: :nod: :nod:
Не е правилно да вярваме в магията. Със силната вяра се създава магия. Румпелщилцхен.
Аватар
Shiny
наш човек

Мнениеот синди » 01 Мар 2009, 16:23

Благодаря за съветите,свършиха ми чудесна работа. С малко помощ и от моите родители за сега успокоихме духовете.Дай боже до към 18 наистина да и премине това желание да се дупчи къде ли не.
Аватар
синди
нов

Мнениеот Десинце » 01 Мар 2009, 23:27

синди аз съм на 18 и до сега такива мераци съм имала, че бедна ти е фантазията и само се радвам, че родителите ми не са ми позволили нито една от тези прищявки, чее...
обеци къде ли не исках да си слагам, татоси също ми бяха в главата по едно време..
значи в един период от време, в който и аз исках обеца на езика се бях поинтересувала и това, което знам е, че трябва разрешение от родител и едва ли някой ще се навие да и пробие езика. дано това те успокоява
Аз помня в душата ми детска как вливаше ти любовта, която аз пазя до днеска, с която обичам сега. Виждам те в звездите над всеки град, чакай ме в друго време в друг свят.
Аватар
Десинце
приятел

Мнениеот unchita » 02 Мар 2009, 09:17

аа, навиват се, навиват се...
Аватар
unchita
приятел

Мнениеот синди » 02 Мар 2009, 15:20

Десинце ,ясно ми е че няма да и сложат обеца без присъствие на родител ако попадне на точното място, но от разговорите си с нея знам,че имало девойки по на 15-16,които вършат тези неща и не ми се мисли каква беля може да стане.
Аватар
синди
нов

Мнениеот Nirvana91 » 05 Мар 2009, 15:09

синди написа:Десинце ,ясно ми е че няма да и сложат обеца без присъствие на родител ако попадне на точното място, но от разговорите си с нея знам,че имало девойки по на 15-16,които вършат тези неща и не ми се мисли каква беля може да стане.

Ми това не вярно. Аз си пробих езика на 16, без родител. Отидох с един приятел, който беше на 18 (той щеше да си пробива веждата) таа тогава много исках пиърсинг на езика и... така. Не съм имала проблеми с обицата, не болеше, първите няколко дни ми беше подут езика, обаче след около една седмица и няколко дни свикнах. Още си го имам тоя пиърсинг и не съм съжалявала, за това, че се пробих.

Така че, остави я да помисли още 1-2 години и тогава, ако още толкова го иска и ако е напълно сигурна... защо да не се пробие?
А и все пак това си е нейния език, решението също. :)
Аватар
Nirvana91
нов

Мнениеот Десинце » 05 Мар 2009, 16:07

ами това говори много лошо, за мястото където са ти пробили езика!
абсолютно нито един добър салон, на който може да се има доверие ниама да си позволи да го направи, това, че ти си си пробила езика при някой си от квартала не значи, че всички биха се съгласили!
дори в моя град знам много места, места не е точната дума ами дупки, където няма да ти пробият езика без съгласието на родител, така че моля ти се :)
не съм и съгласна, че решението си е нейно, нейно си е като стане пълнолетна, докато не е и родителите и я издържат, те имат пълното право да си казват, а когато е нужно и налагат мнението. аз също не бих позволила един ден на дъщеря си да се дупче тук и там. не само, че ми е грозно, а и по ред други причини. абсолютно решението е на майката и и бащата, а не на девойката
Аз помня в душата ми детска как вливаше ти любовта, която аз пазя до днеска, с която обичам сега. Виждам те в звездите над всеки град, чакай ме в друго време в друг свят.
Аватар
Десинце
приятел

Мнениеот mi6o4eto » 06 Мар 2009, 13:21

Nirvana91 - напълно не съм съгласна с теб!!! Аз преди да навърша 18, ходих в 15 студиа сигурно и никъде, ама никъде не се съгласиха да ми продупчат език без да присъства родителското тяло. Е, разбирасе в момента които навърших пълнолетие(започнах да си изкарвам сама парите) се надупчих, нарисувах и т.н :oops: :P
Също така не съм съгласна че решението си е нейно :shock: (да не би сама да си изкарва парите или живее отделно на квартира или родителите й не я гледат??), лично аз когато бях на 16г за всичко говорех с майка ми(независимо че беше в чужбина) и винаги когато и е забранявала нещо съм се съобразявала с нея просто защото ми е майка и не исках да й харча парите за щуротий.
Мисля че един тинейджър трябва да говори с родителите си, а не да прави разни неща зад гърба йм :!: (дори само от благодарност към хората, които са давали мило и драго за нея/него)
:wink: За всяко нещо си има време............
Аватар
mi6o4eto
кандидат

Мнениеот karamelka666 » 06 Мар 2009, 13:23

Аз също бях на 16 когато се пробих.Родителите ми не ми даваха без тяхно съгласие беше.Болеше ме около 10 дни и слава богу без нищо повече.Разбира се нашите не бяха очаровани от факта,че съм се пробила без да ми дават.В крайна сметка казаха,че решението си е било мое и ако има последствия ще са си за моя сметка.Мисля че момичето трябва само да си реши не е бебе ..
Аватар
karamelka666
нов

Мнениеот Nirvana91 » 07 Мар 2009, 08:25

karamelka666 написа:Аз също бях на 16 когато се пробих.Родителите ми не ми даваха без тяхно съгласие беше.Болеше ме около 10 дни и слава богу без нищо повече.Разбира се нашите не бяха очаровани от факта,че съм се пробила без да ми дават.В крайна сметка казаха,че решението си е било мое и ако има последствия ще са си за моя сметка.Мисля че момичето трябва само да си реши не е бебе ..

Точно.

Десинце, mi6o4eto, ок. :D
Аватар
Nirvana91
нов

Мнениеот Elina » 07 Мар 2009, 12:01

Elinel написа:Синди, самото слагане на обеца на езика не е опасно, дори не е и болезнено. Проблема който може да се получи е загубване на част от вкуса но и иска сериозна поддръжка и хигиена. Аз самата съм фен на пиърсингите, имам и на езика. Но да ти кажа на 15 годишната си дъщеря и аз не бих позволила. Не заради опастността от нещо, а защото точно такава обеца на момиче на 15 изглежда....вулгарно.

Е, тук не съм съгласна, аз съм зъболекар и трябва да ти кажа, че обица на езика па на възрастна жена ми изглежда не вулгарно, ами, връх на простотията. Ще ме прощаваш, малко съм груба, ама до сега съм имала 3 случая, дето се сдобиха с много неприятни неща в устата точно от такива глупости. И може ли някой да ми обясни, в какво точно се състои красотата ли, удобството ли, въобще - да ми посочи някакво предимство на въпросната "красота".
И още нещо - как да стане - аз съм пушачка и обяснявам на децата си, колко е вредно пушенето :roll: :roll: :roll: Ти как ще забраниш на 15год. си дъщеря, като ти си го направила, значи - не е лошо :roll: :roll: :roll:
Аватар
Elina
наш човек

Мнениеот unchita » 07 Мар 2009, 14:44

хубавото в случая е, че като решиш да се отървеш, просто сваляш обецата за 10 минути и забравяш, че си я имал въобще :wink:
Аватар
unchita
приятел

Мнениеот SynChicA » 28 Юли 2009, 22:17

ami men maika mi doide ,,s men i tq ne iskashehi4 s kfo li ne me razobejdavashe no tq mi kaza po dobr da dida s teb otkolkoto sama da otide6
Аватар
SynChicA
нов

Мнениеот tedunco » 29 Юли 2009, 10:04

Металната обица в устата води до образуването на микротоконе, защото средата в устата не е неутрална. това естествено води до кариеси. Кажи и го, па да помисли сама. Аз една девойка с този довод я разубедих, та майка и ми изпрати след това бонбони за благодарност.
Успех, макар, чу темата е пусната преди доста време.
Аватар
tedunco
наш човек

Мнениеот aneliana » 23 Авг 2009, 13:02

имам 2 обици на езика от близо 5 години,гаранрирам че от поставянето им до сега нямам нито един развален зъб (а и по принцип нямам).това си е индивидуално
Аватар
aneliana
нов

Мнениеот doria » 26 Авг 2009, 11:00

Нека ти обясни защо иска да си сложи обецата. Аз не виждам смисъла от нея /поне докато е на 15-16 г /. Ако води интензивен сексуален живот, да и е от полза :oops: :oops: :oops: , а сега е просто една прищявка!
Аватар
doria
кандидат

Мнениеот lollipop » 26 Авг 2009, 23:24

doria написа:Нека ти обясни защо иска да си сложи обецата. Аз не виждам смисъла от нея /поне докато е на 15-16 г /. Ако води интензивен сексуален живот, да и е от полза :oops: :oops: :oops: , а сега е просто една прищявка!

Ти пък ся... Тя, обицата, сама ще доведе "интензивния сексуален живот". :lol:
Към авторката: Много го глезиш туй дете. :? На 15 години само,а не се притеснява да поиска такива неща от родителите си. :roll: Бащата какво мисли по въпроса? http://www.natamno.com/phpBB/viewtopic. ... 79adba81ca - тука пише ориентировъчно колко струва такава манипулация. За актуалните цени се информирай сама. Ще даваш на детето по-малко пари и няма да се притесняваш, че ще си я постави тайно. Не вярвам да си възпитала спестовница, която да тръгне да си събира стотинките от закуските за някаква си обица. Възможността да си ги заработи просто я изключвам на този етап.
Аватар
lollipop
приятел

Мнениеот aneliana » 29 Авг 2009, 16:38

doria написа:Нека ти обясни защо иска да си сложи обецата. Аз не виждам смисъла от нея /поне докато е на 15-16 г /. Ако води интензивен сексуален живот, да и е от полза :oops: :oops: :oops: , а сега е просто една прищявка!

Аз не съм ги сложила заради интензивен сексуален живот,а защото ми хареса как стои.....и за собствен кеф
Аватар
aneliana
нов

Следваща

Начало  • Назад към Мода