Салата от броколи и кашу

Салата от броколи и кашу

Рецепта за Салата от броколи и кашу. Продукти и...

5 важни храни по време на пости

5 важни храни по време на пости

Тези 5 здравословни продукти ще ви застраховат...

За кого се обличат жените?

За кого се обличат жените?

На кого всъщност искаме да се харесаме с дрехите,...

ИГРА: Как е организиран гардероба ви?

ИГРА: Как е организиран гардероба ви?

Тази седмица ви питаме как е организиран и как...

Джъстин Теру намерил у Дженифър Анистън бележки от Брад Пит?

Джъстин Теру намерил у Дженифър Анистън бележки от Брад Пит?

Дженифър Анистън пази любавни бележки от Брад...

Изложба металопластика на Тодор Маринов

Изложба металопластика на Тодор Маринов

Да помним историята си и да съхраним вярата!

Модератори: Вещица, Bambulka, Rama, Лилит, vesal

Мнениеот shys » 12 Яну 2008, 13:03

знаете ли някакви суевеврия? и може ли някой да каже например на какво е счупена чаша? Защото например,в последните 3 седмици съм изпочупила 5-6 чаши :roll: Споделете и някакви други суеверия,какво показват и според вас вярни ли са,вярвате ли в тях?
I love walking in the rain,because no one knows i`m crying!!!
Аватар
shys
кандидат

Мнениеот sher_11 » 12 Яну 2008, 13:24

Чувала съм че счупеното носи щастие,но ако ти продължаваш така ще останеш без чаши.
Аватар
sher_11
наш човек

Мнениеот kokona_mona » 12 Яну 2008, 19:55

Чувала съм че счупена чаша е на хубаво само ако е от кристал!
а Суеверия колкото искаш и за хубаво и за лошо,
само да има кой да им обръща внимание :roll:
1 Котка да ти мине път :arrow: лошо
2 Първия който те срещне сутрин с нещо в ръце :arrow: хубаво
3 Сърби те носа :arrow: лошо
4 Сърби те ръката :arrow: хубаво
5 Петък 13 :arrow: лошо
6 Спънеш се :arrow: хубаво
7 Да се гледаш в огледало през рамо :arrow: лошо
8 Да ти се схване крак :arrow: хубаво
9 Сам в къщи ,ако свириш и пееш :arrow: лошо
10 Ако разсипеш леща :arrow: хубаво и още... и още... :lol: :lol: :roll:
Изображение
Аватар
kokona_mona
кандидат

Мнениеот шепот » 13 Яну 2008, 03:01

Темата е за мистика... :)

шепот
Аватар
шепот
наш човек

Мнениеот Ignorancia Suprema » 13 Яну 2008, 13:44

kokona_mona написа: 5 Петък 13 :arrow: лошо
Хаха, в Испания за фатален ден се смята вторник 13. Проверих за други несъответствия и ето какво излиза :arrow:
- Испания, Гърция, Лат. Америка - вторник,13
- англосаксонските държави - петък, 13
- Италия - петък, 17 (тия пък?????)
По тая причина в много държави заглавието на филма " Friday the 13th" е преведено, за да е ясно на хората за кво става дума (да не си мислят, че е ден за заплати примерно).
Петък, 13 - суеверието тръгва от Средновековието :arrow: в този ден погнали тамплиерите. И друго, което намерих, за да ви демонстрирам ерудиция, каквато не притежавам :arrow: ако имате фобия към петък 13, вие страдате от paraskavedekatriafobia или friggatriscaidecafobia. Казано по- просто - вий сте идиоти. Не че аз не съм с моя ужас от клоуни, де... :twisted:
Изображение
Аватар
Ignorancia Suprema
наш човек

Мнениеот Ivelin4eto_74 » 14 Яну 2008, 19:22

Суеверията не носят нищо добро на хората,никога не съм била суеверна.
Всъщност съм родена на 13 . 03 и май е било петък, но това никога не ми е оказвало влияние.Много са ми смешни хората, които изпълняват разни ритуали, плашат се от черни котки ,и всичките странности от предния пост.
Аватар
Ivelin4eto_74
VIP

Мнениеот Joanna » 15 Яну 2008, 14:18

И аз знам,че счупеното носи щастие.
Преди 2 години се откачи единия дюбел на шкафа в кухнята и се изсипаха множество чаши,сервизи,купи,чинии и какво ли не. Целия под беше в начупени стъкла. Изхвърлих 4 кофи,ама не мога да кажа,че живея в щастие. :?
Аватар
Joanna
приятел

Мнениеот Emily » 21 Яну 2008, 10:11

И аз счупих 4 чаши и една купа в последните 2 месеца - но нищо...
Аватар
Emily
кандидат

Мнениеот lolyte » 23 Яну 2008, 12:06

Ignorancia Suprema написа:
kokona_mona написа: 5 Петък 13 :arrow: лошо
Хаха, в Испания за фатален ден се смята вторник 13. Проверих за други несъответствия и ето какво излиза :arrow:
- Испания, Гърция, Лат. Америка - вторник,13
- англосаксонските държави - петък, 13
- Италия - петък, 17 (тия пък?????)
По тая причина в много държави заглавието на филма " Friday the 13th" е преведено, за да е ясно на хората за кво става дума (да не си мислят, че е ден за заплати примерно).
Петък, 13 - суеверието тръгва от Средновековието :arrow: в този ден погнали тамплиерите. И друго, което намерих, за да ви демонстрирам ерудиция, каквато не притежавам :arrow: ако имате фобия към петък 13, вие страдате от paraskavedekatriafobia или friggatriscaidecafobia. Казано по- просто - вий сте идиоти. Не че аз не съм с моя ужас от клоуни, де... :twisted:

Аз пък много му се кефя на Петък 13...Мисля си,че е ,защото съм родена на 13...До сега всеки път,когато рожденият ми ден е бил в петък,е бил много готин :D :D
Ама то май си е до нагласа....
Аватар
lolyte
наш човек

Мнениеот sladinkoto_tweety » 01 Юли 2008, 20:47

аз пък знам че ако се спънеш или изтървеш нещо значи лъжеш и тва в повечето случаи е вярно :P
Изображение
Аватар
sladinkoto_tweety
кандидат

Мнениеот Пеперудата » 01 Юли 2008, 21:14

shys написа:на какво е счупена чаша? Защото например,в последните 3 седмици съм изпочупила 5-6 чаши :roll:

Това е знак... че си мноу вързана в ръцете :lol: :lol: :lol:
Аватар
Пеперудата
наш човек

Мнениеот lene » 30 Юни 2009, 20:19

Днес разбрах нещо странно.Бях измила теракота и отворих вратата,за да съхне по-бързо.Ираех си с котенцето и съседката точно тогава излезе от асансьора.Заговорихме се и от дума на дума,тя като видя,че си играя с котето и ми вика"Недей си игра така с нея".Аз съответно попитах :"защо"но тя не ми отговори конкретно,а ми каза"Ами не е хубаво-недей"..и....така и не разбрах защо не е хубаво.Казах на приятеля си и той се сети,че мах е чувал някакво суеверие ,че не е хубаво жена да си играе с котка....ама само толкова се сети.Търсихме в интеренет обаче нищо не открихме. :roll: Ако някой знае за нещо такова..нека сподели ;)
Аватар
lene
приятел

Мнениеот Dale » 30 Юни 2009, 20:31

lene написа:Днес разбрах нещо странно.Бях измила теракота и отворих вратата,за да съхне по-бързо.Ираех си с котенцето и съседката точно тогава излезе от асансьора.Заговорихме се и от дума на дума,тя като видя,че си играя с котето и ми вика"Недей си игра така с нея".Аз съответно попитах :"защо"но тя не ми отговори конкретно,а ми каза"Ами не е хубаво-недей"..и....така и не разбрах защо не е хубаво.Казах на приятеля си и той се сети,че мах е чувал някакво суеверие ,че не е хубаво жена да си играе с котка....ама само толкова се сети.Търсихме в интеренет обаче нищо не открихме. :roll: Ако някой знае за нещо такова..нека сподели ;)

Чувала съм... котката казвала - "дано да нямат деца, че да си играят с мен" - котката обича дома.
Кучето обича стопанина си и казвало - "дано да имат много деца, че да си играят с мен".
Не те задължавам да вярваш, чувала съм го само от един човек, който не обича много животните. Но понеже стана на въпрос...
Аз толкова много обичам котките, особено персийските.....
Не прави на другите това, което не искаш да правят на теб!
Аватар
Dale
наш човек

Мнениеот Деси » 30 Юни 2009, 20:38

То затова е суеверие - тоест "ВСУЕ ВЕРИЕ", демек - празноверие.
Аз например се омъжих на петък,13-и - не беше целенасочено, така се случи - и като връх номерът на акта ни за граждански брак е 666 :lol:
"Защото Бог ни е дал дух не на страх, а на сила, любов и себевладение." (ІІ Тимотей 1:7)
Аватар
Деси
наш човек

Мнениеот Lorain » 30 Юни 2009, 21:05

Много интересна тема :D ! Браво! Аз да си кажа за моите чудати суеверия! Обожавам чисто черни котки, даже исках такава да си вземем, ама мъжо орева всичко- не , та не- носели лош късмет! От петък 13- ти не ме е страх, даже едно от най- хубавите неща, най- големите късмети в живота ми е точно на такава дата! Ако не беше един човек ,който да реагира бързо и точно, милата ми майка можеше да я няма сега :( . Аз съм малко на мнение, че суеверието е и малко до самовнушение, мисли лошо, лошо ти се случва. Аз си спазвам само едно нещо- тръгна ли за някъде, за нищо не се връщам :oops: . Решила съм , че върна ли се , не ми върви :roll: . Ама и това е относително-мъжа ми се връща поне по два пъти. На него пък ако не се върне не му вървяло :lol: :wink:
Аватар
Lorain
наш човек

Мнениеот Ignorancia Suprema » 30 Юни 2009, 22:08

lene написа:Ираех си с котенцето и съседката точно тогава излезе от асансьора.Заговорихме се и от дума на дума,тя като видя,че си играя с котето и ми вика"Недей си игра така с нея".Аз съответно попитах :"защо"но тя не ми отговори конкретно,а ми каза"Ами не е хубаво-недей"
Вярно е. Не е на хубаво жена да си играе с котка :!:
:idea: На хубаво е жена да си играе с прасе -сукалче, с морски лъв или с осколочно-фугасна граната (последното е най- добре, ако жената е като съседката).
Изображение
Аватар
Ignorancia Suprema
наш човек

Мнениеот lene » 30 Юни 2009, 22:43

lene написа:Ираех си с котенцето и съседката точно тогава излезе от асансьора.Заговорихме се и от дума на дума,тя като видя,че си играя с котето и ми вика"Недей си игра така с нея".Аз съответно попитах :"защо"но тя не ми отговори конкретно,а ми каза"Ами не е хубаво-недей"
:idea: На хубаво е жена да си играе с прасе -сукалче, с морски лъв или с осколочно-фугасна граната (последното е най- добре, ако жената е като съседката).

Да,благодаря за ироничния отговор.Най-много такива обичам.Не мога да разбера,като на някой му се стори глупаво,това,което другите питат-защо си вярва,че е така? :roll: И аз не бях чувала за такова суеверие,затова попитах...ама все по-ясно ми става,че тук човек може да получи нормален отговор от много малко хора!!!
Dale на теб благодаря за искрения отговор.По-добре да не се връзвам на това,че иначе малко ми трябва да се паникьосам....Ще се опитам да съм спокойна :!:
Аватар
lene
приятел

Мнениеот Dale » 01 Юли 2009, 06:59

lene, ама тя Игнорчето така си говори, точно в нейния стил! :wink:
Иди в темата за снимки на моето коте да видиш какъв красив котарак има :D направо съм влюбена в него...
Не прави на другите това, което не искаш да правят на теб!
Аватар
Dale
наш човек

Мнениеот Lorain » 01 Юли 2009, 08:39

lene написа:

Да,благодаря за ироничния отговор.Най-много такива обичам.Не мога да разбера,като на някой му се стори глупаво,това,което другите питат-защо си вярва,че е така? :roll: И аз не бях чувала за такова суеверие,затова попитах...ама все по-ясно ми става,че тук човек може да получи нормален отговор от много малко хора!!!
Dale на теб благодаря за искрения отговор.По-добре да не се връзвам на това,че иначе малко ми трябва да се паникьосам....Ще се опитам да съм спокойна :!:

Не се шашкай за котето, и аз съм го чувала същото. Не било хубаво жената да си играе с котка, даже като взехме нашия котан, имаше силен натиск от страна на свекърва ми да го махнем, ама не го даваме :wink: . Аз имам теория по въпроса, от къде е тръгнало всичко, но незнам доколко съм права. Какато и да е, имам много познати, дето си имат дечица, а цял живот котета са гушкали :wink:
Аватар
Lorain
наш човек

Мнениеот hydra » 01 Юли 2009, 09:09

За мене суеверията и нашето подсъзнание са свързани...Нашите мисли направляват нашите действия,ако приемем че нещо ще ни донесе "лош или добър късмет",или е просто поличба за нещо си ,ние се настройваме положително или отрицателно , съответно САМИ предизвикваме нашата действителност.

Човек е,устроено така ,че по-лесно приема това,което се случва с него обяснено с някое суеверие отколкото да погледне реално на нещата,по този начин се освобождава от отговорността на свойте действия,или използвайки суеверията ,като "пътеводител" отново лишавайки се от своя мисъл(отговорност). :roll:

С две думи суеверията са удобен начин за манипулация измислен в някакъв момент от някой :roll:
"Животът е трагедия за тези, които чувстват, и комедия за тези, които мислят."
Аватар
hydra
наш човек

Мнениеот Champagne » 01 Юли 2009, 10:44

lene написа:Днес разбрах нещо странно.Бях измила теракота и отворих вратата,за да съхне по-бързо.Ираех си с котенцето и съседката точно тогава излезе от асансьора.Заговорихме се и от дума на дума,тя като видя,че си играя с котето и ми вика"Недей си игра така с нея"..........в интеренет обаче нищо не открихме. :roll: Ако някой знае за нещо такова..нека сподели ;)

Ето това намерих за котката...
Котарак, котка
Рейтинг: Няма гласували за това тълкуване

Aко видиш котка насън, ще станеш жертва на измама.

Aко ловиш котки, любовта все ще ти се изплъзва.

Aко си играеш с котка, чака те изневяра или предателство.

Aко котка те ухапе или одраска, ще се бориш за справедливост, ще търсиш истината.

Mного котки в съня са знак, че имаш потайни, прикрити врагове. бяла котка е знак за женска лъжа, черна - за опасен заговор срещу тебе. мъркаща котка предсказва, че ще покориш труднодостъпен партньор.

Aко галиш котка, съперник ще признае достойнствата ти.

Kотка с котенца ако сънуваш, ще се задомиш или ще имаш потомство. котешко мяучене ако чуеш насън, ще разбереш, че си бил мамен в любовта, или ще се разтрогне бракът или годежът ти.
Някои хора преминават набързо през живота ни, други спират за миг и оставят диря в сърцата ни... после никога не можем да бъдем същите.

Научих, че хората, които най-много обичаме, биват отнети от нас твърде рано.
Аватар
Champagne
наш човек

Мнениеот momo » 01 Юли 2009, 12:55

lene написа:Днес разбрах нещо странно.Бях измила теракота и отворих вратата,за да съхне по-бързо.Ираех си с котенцето и съседката точно тогава излезе от асансьора.Заговорихме се и от дума на дума,тя като видя,че си играя с котето и ми вика"Недей си игра така с нея".Аз съответно попитах :"защо"но тя не ми отговори конкретно,а ми каза"Ами не е хубаво-недей"..и....така и не разбрах защо не е хубаво.)
ма как да не е хубаво да си играеш с котето.... :shock: тая твойта съседка е луда, найш колко жени си играят с котетата и не се оплакват, даже напротив.... много си е хубаво даже.... :lol:

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот Champagne » 01 Юли 2009, 13:41

momo написа:
lene написа:Днес разбрах нещо странно.Бях измила теракота и отворих вратата,за да съхне по-бързо.Ираех си с котенцето и съседката точно тогава излезе от асансьора.Заговорихме се и от дума на дума,тя като видя,че си играя с котето и ми вика"Недей си игра така с нея".Аз съответно попитах :"защо"но тя не ми отговори конкретно,а ми каза"Ами не е хубаво-недей"..и....така и не разбрах защо не е хубаво.)
ма как да не е хубаво да си играеш с котето.... :shock: тая твойта съседка е луда, найш колко жени си играят с котетата и не се оплакват, даже напротив.... много си е хубаво даже.... :lol:

:mrgreen: И аз се сетих за тоя смисъл, ама lene ми се стори лесно докачлива, та затова се въздържах... :unibrow:
Някои хора преминават набързо през живота ни, други спират за миг и оставят диря в сърцата ни... после никога не можем да бъдем същите.

Научих, че хората, които най-много обичаме, биват отнети от нас твърде рано.
Аватар
Champagne
наш човек

Мнениеот momo » 01 Юли 2009, 14:20

Champagne написа:
momo написа:

:mrgreen: И аз се сетих за тоя смисъл, ама lene ми се стори лесно докачлива, та затова се въздържах... :unibrow:
е аз не умея да се въздържам.... питай котенцето, ако не вярваш.... Изображение

Michael Joseph Jackson
1958 - FOREVER

Ignorancia Suprema
Аватар
momo
наш човек

Мнениеот lene » 01 Юли 2009, 17:52

momo написа:
Champagne написа:
momo написа:

е аз не умея да се въздържам.... питай котенцето, ако не вярваш.... Изображение

Хаха, то в тоя смисъл няма какво да се обидя..... :) ясно ми е ,че е майтап,ама за онзи коментар наистина се издразних
Ама да де,много жени си играят с котенцата си и им е хубаво :nod: :wink:
Аватар
lene
приятел

Следваща

Начало  • Назад към Мистика